قاضی شهریاری:

در سیل امام زاده داوود ۲۳ کشته و ۲ مفقودی داریم

در سیل امام زاده داوود ۲۳ کشته و ۲ مفقودی داریم سرپرست دادسرای جنایی تهران با اشاره به وقوع سیل در امام زاده داوود، اظهار داشت: اجساد 23 نفر از خانواده‎ هایی که اعلام گزارش مفقودی را ثبت کرده اند از راه آزمایش DNA شناسایی و برخی از اجساد تحویل خانواده هایشان شده است و مابقی هم درحال تحویل است.به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، محمد شهریاری با اعلان اینکه بر طبق آخرین آمار انتشار یافته و بر پایه جست وجوها در سیل امامزاده داود (ع) ۲۵ خانواده با حضور در کلانتری امامزاده داود (ع) و اداره چهارم پلیس آگاهی تهران نسبت به فقدان عزیزانشان گزارش مفقودی آن ‎ها را اعلام کردند، اظهار نمود: تا این لحظه، اجساد ۲۳ نفر از خانواده‎ هایی که اعلام گزارش مفقودی را ثبت کرده اند بوسیله آزمایش DNA شناسایی و برخی از اجساد تحویل خانواده هایشان شده است و مابقی نیز درحال تحویل است.

وی اضافه کرد: بر پایه اعلام گزارش مفقودی خانواده ها درباب سیل کن، اجساد ۲ خانواده تا حالا کشف نشده و کوشش های شبانه روزی برای شناسایی و کشف این ۲ جسد نیز در پایین دست امامزاده داود (ع) در رودخانه سولقان در حال انجام می باشد.

سرپرست دادسرای جنایی تهران در واکنش به انتشار برخی اخبار در خصوص بیشتر بودن آمار تعداد کشته شده های سیل کن و این که عنوان شد تعدادی از کشته شدگان این حادثه از اتباع خارجی هستند و مسئولان پیگیر شناسایی این افراد نیستند، اظهار داشت: بعد از اعلام رسمی و گزارش اداره آگاهی برای ۲۵ نفر اعلام مفقودی به ثبت رسیده است و تا حالا تعداد این آمار اعلام مفقودی از طرف خانواده ها افزایشی نداشته است. آمارهای برخی رسانه ها در مورد عدد بالای کشته ها و مفقودی های حادثه اصلا درست نیست.

وی اضافه کرد: در حادثه سیل کن هیچ جسد مکشوفه ای وجود ندارد که هویت آن احراز نشده باشد، پس هویت تمام اجساد کشف شده شناسایی شده و تحویل خانواده ها شده است یا تشریفات قانونی برای تحویل آنها در حال انجام می باشد.

شهریاری با اعلان اینکه چند نفر از اجساد شناسایی شده متعلق به اتباع کشور افغانستان است، اظهار داشت: پیکر این ۵ نفر با بیان خانواده هایشان شناسایی و بوسیله آزمایش دی ان ای به آنها تحویل داده شده است.

وی اضافه کرد: فردی با مصاحبه ای با یکی از روزنامه های کشور انجام داده بود و مدعی شده بود که جسد یکی از اعضای خانواده اش تا حالا کشف و شناسایی نشده است که با پیگیری های لازم این فرد بامداد امروز با مراجعه به سازمان پزشکی قانونی تهران بعد از انجام آزمایش دی ان ای جسد عضو خانواده اش به نام محمد پیشدادی فرزند محمد علی را شناسایی و تحویل گرفت.

سرپرست دادسرای جنایی تهران با اعلان اینکه هویت تمام اجساد ۲۳ نفر احراز شده است، اشاره کرد: تعدادی از اجساد تحویل خانواده هایشان شده و مابقی نیز درحال انجام پروسه تحویل به خانواده متوفیان است.
1401/05/14
14:02:08
5.0 / 5
202
تگهای خبر: پزشك , پزشكی قانونی , پلیس , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت