با حكم رهبر معظم انقلاب؛

آیت الله آملی رئیس مجمع تشخیص مصلحت و عضو فقهای شورای نگهبان شد

آیت الله آملی رئیس مجمع تشخیص مصلحت و عضو فقهای شورای نگهبان شد علم عدل: رهبر معظم انقلاب اسلامی در حكمی آیت الله آملی لاریجانی را بعنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو فقهای شورای نگهبان منصوب كردند.به گزارش علم عدل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای در حكمی آیت الله آملی لاریجانی را بعنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو فقهای شورای نگهبان منصوب كردند.
متن حكم رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
آیت الله جناب آقای حاج شیخ صادق آملی لاریجانی دامت توفیقاته
با توجه به نقش بی بدیل مجمع تشخیص مصلحت نظام در اداره و قوام و استقامت نظام مقدس جمهوری اسلامی و با توجه به ارتحال عالم مجاهد آیت الله هاشمی شاهرودی رحمة الله ضد و لزوم سامان یابی هر چه سریعتر اركان مجمع، جنابعالی را به ریاست آن مجمع مهم و تأثیرگذار و هم به عضویت فقهای شورای محترم نگهبان منصوب می كنم.
همان طور كه قبل از این در حكم دوره ی جدید آمده است، مجمع در این دوره عهده دار مسئولیت مهم و اساسی تغییرات در ساختار و محتوای آن نهاد مؤثر و مهم هم می باشد كه با عنایت به سابقه ی برجسته و پرارزش جنابعالی در شورای نگهبان و مدیریت پر تلاش و عالمانه و مخلصانه بر قوه قضائیه، امید می رود با حضور فعال و عالمانه اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام و ایفای نقش مؤثر دبیرخانه و دبیر محترم در انجام وظایف خود تحت نظارت و اشراف ریاست مجمع، مسئولیت های محوله در این دوره در كمال اتقان و به بهترین وجه به انجام برسد.
با عنایت به اهمیت مسئولیتها در مجمع و شورای نگهبان انتظار می رود در فرصت زمانی مناسب، با تنسیق امور در قوه قضائیه، در مسئولیت های خطیر مورد اشاره مُتَمحّض گردید. از خداوند متعال توفیق وافر و كمك همه جانبه اش را برای آن جناب و همكاران مسألت مینمایم.
والسلام علیكم و رحمة الله
سیّد علی خامنه ای
۹ دی ۹۷»

1397/10/10
14:31:31
5.0 / 5
5050
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت