دادستان تهران:

برخی از محکومان امنیتی ابراز ندامت کرده اند

برخی از محکومان امنیتی ابراز ندامت کرده اند به گزارش علم عدل، دادستان عمومی و انقلاب تهران با حضور در زندان اوین اظهار داشت: برخی از محکومان امنیتی ابراز ندامت کرده و درخواست هایشان بررسی خواهد شد.


به گزارش علم عدل به نقل از میزان، علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب تهران با حضور در زندان اوین از بندها و بخش های مختلف این ندامتگاه بازدید کرد.
در طرحی ویژه که به دستور دادستان تهران اجرا شد، ۱۱۵ نفر از معاونان دادستان، سرپرست های دادسراهای تهران، قضات اجرای احکام، بازپرسانی که در زندان ها زندانی دارند و همین طور قضات ناظر با حضور در زندان های اوین، کانون اصلاح و تربیت، زندان زنان، قزلحصار و تهران بزرگ از این اماکن بازدید و به مشکلات و دغدغه های مددجویان رسیدگی کردند.
دادستان تهران ابتدا با حضور در بند ۶ زندان اوین با مددجویان این بند بصورت چهره به چهره دیدار نمود که افراد در بند به نوبت مشکلات خودرا برای صالحی عنوان کردند و در ادامه دادستان تهران ضمن بررسی موارد دستورات لازم برای کمک به این افراد را صادر کرد.
در ادامه این بازدید صالحی با حضور در حسینیه ندامتگاه اوین بصورت چهره به چهره با مددجویان این زندان دیدار و بعد از دریافت مشکلات مطروحه آنها به دغدغه هایشان رسیدگی و دستورات لازم را برای کمک به این مددجویان صادر کرد.
علی صالحی دادستان تهران با اعلان اینکه به همراه ۱۱۵ نفر از همکاران خود از ۵ زندان استان تهران بازدید شد، اظهار داشت: در بازدید امروز از زندان اوین بعد از انجام دیدار چهره به چهره با مددجویان و دریافت درخواست‏هایشان، دستورات لازم برای کمک به آن‎ها صادر شد.
وی با اشاره به جزییات درخواست های مطروحه مددجویان، اظهار داشت: درخواست های مختلفی توسط مددجویان ندامتگاه اوین عنوان شد که اعمال ماده ۴۷۷، احقاق قانون، تقاضای عفو و درخواست مرخصی همچون مواردی بود که زندانیان در دیدار چهره به چهره بیان نمودند.
دادستان تهران با اعلان اینکه تعدادی از مددجویان از افراد دستگیر شده محکومان امنیتی بودند، اظهار داشت: این افراد اظهار داشتند که متنبه شده و تقاضای عفو داشتند که در ادامه این درخواست ها به دقت بررسی خواهند شد و درباب موارد حسب قانون تصمیم گیری خواهد شد.
صالحی با اعلان اینکه بعد از بازدید امروز جمع بندی درباب برخی از افراد با در نظر گرفتن ارفاقات قانونی صورت خواهد گرفت، اشاره کرد: در هفته آتی ۱۴ نفر از محکومان مالی زندان اوین با همکاری خیرین استان تهران و کمکی بیش از یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان آزاد خواهند شد.1402/05/20
03:04:08
5.0 / 5
262
تگهای خبر: دادستان , زندان , قانون , كانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت