در جریان سفر رئیس قوه قضائیه به مازندران انجام شد

نجات جان ۸ محکوم به قصاص از چوبه دار در مازندران

نجات جان ۸ محکوم به قصاص از چوبه دار در مازندران به گزارش علم عدل، مازندران رئیس کل دادگستری مازندران، اظهار داشت: در جریان سفر رئیس قوه قضاییه به ساری، هشت نفر از محکومان به قصاص استان مازندران در نتیجه صلح و سازش و دریافت رضایت اولیای دم، از پای چوبه دار نجات پیدا می کنند.


به گزارش روابط عمومی دادگستری مازندران، حجت الاسلام محمدصادق اکبری امروز در شورای تأمین استان که همزمان با سفر رئیس قوه قضاییه به استان مازندران برگزار شد، اظهار نمود: دو پرونده کثیرالشاکی صندوق قرض الحسنه فرهنگیان شهرستان محمودآباد و صندوق قرض الحسنه آفرینش شهرستان نکا، مجموعا با تعداد بیشتر از ۲ هزار و ۲۰۰ شاکی، تعیین تکلیف خواهند شد.
وی افزود: همزمان با سفر رئیس قوه قضاییه به استان مازندران، تعداد ۱۰ هزار دستگاه موتورسیکلت و ۳ هزار دستگاه خودرو موجود در پارکینگ های نیروی انتظامی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، با همکاری دادستانی ساری، دادگاه اصل ۴۹ و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) تعیین تکلیف خواهد شد.
رئیس کل دادگستری مازندران در قسمت دیگری از صحبت های خود در این نشست اظهار داشت: دادگستری استان مازندران طی سال ۱۴۰۱ در جهت حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها، ۱۲۳ هکتار از مستحدثات و اعیانی بوجود آمده در استان را قلع و قمع کرد.
حجت الاسلام والمسلمین اکبری از پیگیری و رسیدگی به ۶۵ پرونده در ستاد اقتصاد مقاومتی استان مازندران و بازگشت به کار ۲ هزار و ۳۶۰ کارگر به واحدهای تولیدی این استان در سال ۱۴۰۱ اطلاع داد و اظهار داشت: با نظارت مستقیم اداره تصفیه امور ورشکستگی بر ۳۲ شرکت ورشکسته، بیشتر از هزار کارگر پارسال به کار خود بازگشتند.
او همینطور از انجام بیشتر از ۴ هزار و ۶۰۰ بازدید حضوری قضات از زندان ها و دیدار چهره به چهره آنها با زندانیان و تحقق صلح و سازش قطعی در ۳۴ فقره پرونده قضایی با مبحث قصاص در سال ۱۴۰۱ اطلاع داد.
رئیس کل دادگستری استان مازندران در انتها از ابلاغ بیشتر از ۹۸ درصدی اوراق قضایی این استان به صورت الکترونیک پارسال اطلاع داد.
منبع:

1402/03/20
10:40:05
5.0 / 5
138
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت