میز خدمت رئیس دادگستری استان ت

ممنوع الخروجی فرد بدهکار به برخی از مردم پیشوا

ممنوع الخروجی فرد بدهکار به برخی از مردم پیشوا علم عدل: به گزارش علم عدل، از تهران رئیس کل دادگستری استان تهران اظهار داشت: فردی که به برخی از مردم شهرستان پیشوا بدهکار است، ممنوع الخروج شده و بخشی از اموال و حساب هایش هم بلوکه شده و تمایل دارد که مطالبات تمامی افراد را پرداخت کند.


به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، همزمان با فرا رسیدن شصتمین سالگرد قیام ۱۵ خرداد سال ۴۲، میز خدمت علی القاصی مهر، رئیس کل دادگستری استان تهران شامگاه پنجشنبه ۱۱ خرداد به همراه مسؤولان دادگستری های شهرستان های استان تهران در مسجد صاحب الزمان(عج) شهرستان ورامین برگزار شد.
برخی از مال باختگان شهرستان پیشوا با حضور در این مسجد، مشکلات خویش را در مورد از دست دادن دارایی های خود به رئیس دستگاه قضایی استان تهران اعلام نمودند.
القاصی مهر در جمع مال باختگان اظهار نمود: در مورد مبحث بدهکاری یک فرد به تعدادی از مردم شهرستان پیشوا باید تصریح کرد که این فرد با طلبکاران مذاکراتی انجام داده و تمایل دارد که مطالبات تمامی افراد را پرداخت کند.
وی اظهار داشت: با عنایت به اینکه این فرد اعلام نموده که تمامی مطالبات مردم را پرداخت خواهد کرد، تا کنون پرونده ای برای وی تشکیل نشده و وی بازداشت هم نشده است ولی مسؤولان قضایی به صورت کامل بر فعالیت وی نظارت دارند تا فرد بدهکار تمام اموال خویش را معرفی نماید تا با فروش اموال در بازه زمانی محدود و در فضایی آرام و مناسب، بتواند مطالبات مردم را پرداخت کند.
رئیس کل دادگستری استان تهران اضافه کرد: آن چه برای ما مهم می باشد و اولویت دارد، پرداخت مطالبات مردم است؛ ازاین رو فعلاً این فرد از کشور ممنوع الخروج شده تا تضمینی باشد که همیشه در دسترس برای پیگیری امور باشد.
القاصی مهر خاطرنشان کرد: اگر در زمان اعلام شده و بعد از معرفی اموال، وی قادر به پرداخت مطالبات مردم نبود، آن زمان دادگستری وارد عمل شده و نسبت به دستگیری وی اقدام می کند.
وی تاکید کرد: نظارت دستگاه قضا بر این مورد به این علت است که اموال احتمالی وی حیف و میل نشده و یا از دسترس خارج نشود؛ ازاین رو از تمامی طلبکاران درخواست می شود تا افرادی را بعنوان نماینده خود معرفی کنند تا با هماهنگی دستگاه قضا و صحبت با دادستان و رئیس دادگستری، نسبت به پیگری امور اقدام نمایند.
رئیس کل دادگستری استان تهران اظهار داشت: این فرد اگر حالا بازداشت شود، وصول مطالبات مردم با مشکل مواجه می شود.
وی ادامه داد: گفته شده که بخشی از اموال و حساب های این افراد بلوکه شده ولی باز هم پیگیری می شود که اگر اموالی بلوکه و یا توقیف شود، تنها در جهت بازپرداخت مطالبات افراد باشد.
منبع:

1402/03/12
13:48:42
5.0 / 5
67
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت