رئیس كل دادگستری استان سمنان:

شفافیت اولویت دستگاه قضایی در استان سمنان است

شفافیت اولویت دستگاه قضایی در استان سمنان است به گزارش علم عدل، رییس کل دادگستری استان سمنان با اعلان اینکه شفافیت اولویت دستگاه قضایی استان است، اظهار داشت: نقد پذیری و کوشش برای رفع نقصها در زمره اقدامات جدی دادگستری استان خواهد بود.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، محمد جعفر عبداللهی در سخنانی در جمع مردم دامغان همزمان با ظاهر آدینه در مصلای این شهرستان ضمن بیان این که تعداد پرونده های موجود در دادگستری به نسبت جمعیت و استانداردها بسیار بیشتر است، اشاره کرد: باید از خودمان سوال نماییم که چه اتفاقی در جامعه رخ داده که این میزان شکایت در مجموعه قضائی مردم از یکدیگر وجود دارد؟
وی با اعلان اینکه یکی از دلیلهای این امر می تواند فاصله گرفتن ما از کرامت انسانی مان باشد، اضافه کرد: دلیل افزایش وقوع جرم و جنایت در جامعه ما ریزش قبح اجتماعی گناه و جرم است.
رئیس کل دادگستری استان سمنان افزود: جامعه ای به سمت فساد پیش خواهد رفت که روسری برداشتن بجای این که قبیح باشد، ارزش محسوب شود این در حالیست که کسی که بی حجابی را پیشه کند، آخرت خودرا به نگاه شهوت انگیس دنیوی یک شهوت ران فروخته است.
عبدالهی با اعلان اینکه اگر از کرامت انسانی وقتی دور شویم خیابان های ما به جولانگاه هایی تبدیل می شود که هر کس در خیابان شاهد اموری است که نباید صورت گیرد، اظهار داشت: به خانواده ها سفارش می نماییم که مقوله حجاب و عفاف را بصورت جدی مد نظر قرار دهند.
وی با اعلان اینکه امروز باید به کرامت انسانی خودمان پایبند باشیم، اضافه کرد: حفظ کرامت انسان ها در محاکم قضائی یکی از اولویت های دستگاه قضائی استان سمنان است.
رئیس کل دادگستری استان سمنان با اعلان اینکه ملاقات چهره به چهره برای رفع مشکلات دستگاه قضائی در دستور کار قرار دارد، اظهار داشت: در سال قبل ۳۶ هزار ملاقات مردمی را در استان سمنان شاهد بودیم.
عبدالهی با اعلان اینکه در سال قبل سعی کردیم که به سمت اصلاح شرایط پیش برویم و این رویه با شفافیت و همین طور نقد پذیری امسال هم ادامه خواهد داشت، ابراز کرد: نقد پذیری و کوشش برای رفع نقصها در زمره اقدامات جدی دادگستری استان خواهد بود.


منبع:

1402/03/06
15:33:43
5.0 / 5
90
تگهای خبر: پرونده , جرم , جنایت , دادگستری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت