سامانه ملی سفر گزارش كرد

تهران در صدر تخلفات خدمات سفر

تهران در صدر تخلفات خدمات سفر به گزارش علم عدل، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با معرفی سامانه تلفنی 09629برای عرضه اطلاعات سفر و ثبت شکایت ها و تخلف ها، اعلام نمود: تهران تابحال بیشترین شکایت ها را داشته است.


به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، یحیی نقی زاده محجوب ـ مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری ـ ضمن بیان این مطلب اضافه کرد: در این سامانه بصورت برخط و ۲۴ ساعته تمام موضوعات در رابطه با سفر، همچون اطلاعات اماکن و تأسیسات گردشگری، مسیرها و وضعیت آب و هوا قابل دسترس است. همین طور امکان ثبت شکایت، پیشنهاد و یا حتی تقدیر از کسانی که خدمات مطلوب ارائه کرده اند، از این طریق فراهم گشته است.
او افزود: این سامانه بعد از دریافت شکایات، موضوعات و پیشنهادات مسافران، کد پیگیری ثبت را به مسافر اعلام می کند. شکایت واصله فورا بوسیله عوامل نظارت ستادهای اجرائی و همکاران کمیته نظارت ستاد مرکزی مورد پیگیری قرار گرفته و نتیجه بررسی و رسیدگی ها به مسافران اعلام می شود.
علی اصغر شالبافیان ـ رییس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور ـ نیز در بازدیدی که از مرکز سامانه ۰۹۶۲۹ داشت، اظهار داشت: از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۱ تا پایان دوم فروردین ماه ۱۴۰۲ حدود ۶۸ هزار نفر با این سامانه تماس گرفتند که حدود ۷۰ درصد این تماس ها برای دریافت اطلاعات از وضعیت راه ها، آب وهوا و پرسش درباره ی اماکن اقامتی بوده که ۲۱۵ مورد آن در رابطه با شکایات یا تخلفات احتمالی است که در دست بررسی بوده و بخش بیش تری از آنها پاسخ داده شده است.
معاون گردشگری کشور همین طور اظهار داشت: به شکلی برنامه ریزی شده که الزاما تا پایان تعطیلات نوروز به تمام این شکایات پاسخ داده شود به جز مواردی که نیاز به ورود دستگاه قضایی و حکم دادگاه دارد.
شالبافیان افزود: به استان هایی که مشکلات مردم را بررسی نکردند، تذکر دادیم تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود. نباید هیچ شکایتی بدون پاسخ بماند.
بنابر آخرین گزارش کانون جهان گردی و اتومبیل رانی که این سامانه زیر نظر آن فعالیت دارد، تا کنون استان تهران بیشترین آمار شکایت ها را داشته و استانهای خراسان رضوی، اصفهان و یزد به ترتیب بیشترین تعداد شکایت ها را به خود اختصاص داده اند. همین طور اماکن اقامتی و بعد از آن، دفاتر خدمات مسافرتی و پایانه های مسافری تا کنون دارای بیشترین تعداد شکایت بوده اند.
منبع:

1402/01/04
14:11:44
5.0 / 5
219
تگهای خبر: ثبت , حكم , خدمات , دادگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت