تعرفه حق التحریر دفاتر ازدواج و طلاق ابلاغ گردید

تعرفه حق التحریر دفاتر ازدواج و طلاق ابلاغ گردید به گزارش علم عدل، معاون امور اسناد سازمان ثبت اظهار داشت: تعرفه جدید حق التحریر دفاتر ازدواج و طلاق به پیشنهاد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بعد از تأیید رییس قوه قضائیه ابلاغ گردید.


به گزارش علم عدل به نقل از قوه قضاییه، صفدر کشاورز در این زمینه گفت: این تعرفه بعد از تأیید رییس دستگاه قضا در دوازدهم آذرماه به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ابلاغ شد.
وی با اشاره به این که دو سال از تاریخ آخرین ابلاغ تعرفه دفاتر ازدواج و طلاق سپری شده است، افزود: مطابق ماده ۲۶ نظام نامه ازدواج و طلاق، حق التحریر تعرفه دفاتر ازدواج و طلاق هر دو سال یکبار باید مورد بازنگری قرار گیرد و این در حالی است که آخرین تاریخ ابلاغ تعرفه به دفاتر در ابتدای سال ۱۳۹۹ تعیین و ابلاغ گردیده بود.
معاون امور اسناد سازمان ثبت اظهار داشت: با توجه به انقضای مدت دو ساله این تعرفه، به پیشنهاد رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و پیگیری معاونت امور اسناد، این تعرفه از جانب رییس قوه قضاییه تأیید و مطابق ماده ۲۶ نظام نامه ازدواج و طلاق به سازمان ثبت اعلام که متعاقباً به تمام استانها اعلام خواهد شد.


 


منبع:

1401/09/17
23:34:37
5.0 / 5
295
تگهای خبر: ابلاغ , اسناد , ثبت , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت