در گزارش علم عدل اعلام شد:

سناریوهای مجلس برای نحوه برگزاری كنكور

سناریوهای مجلس برای نحوه برگزاری كنكور عضو كمیسیون آموزش مجلس اظهار داشت: شرایط برگزاری كنكور بررسی می شود، چندین سناریو مطرح است كه می توان به تعویق كنكور، برگزاری كنكور در شبها و برگزاری كنكور در چند روز به جای یك روز اشاره نمود.احمد نادری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره بررسی تعویق کنکور ۹۹ در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: حجم عظیمی از درخواست و تماس ها برای من و دیگر اعضای کمیسیون آموزش ارسال می شود و اغلب درخواست ها این است که، فکر جدی برای تاریخ کنکور شود.
وی افزود: این درخواست ها عمدتاً ناشی از پیک دوم کرونا است که شایع شده است، هم اکنون هم شاهد می باشیم که اخبار فوتی های کرونا به ۱۵۰ رسیده است یعنی همانند روزهای اول شده است.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: بنابراین ترسی که کنکوری ها و خانواده آنان دارند کاملاً قابل درک است، ازاین رو در هفته جاری یکی از دستور کارهای ویژه کمیسیون آموزش، بررسی شرایط کنکور خواهد بود.
نادری افزود: یکی از امکان ها که بسیار مطرح گردیده است به تعویق افتادن کنکور ۹۹ است، منتهی اگر قرار باشد کنکور با تأخیر برگزار شود، بحث ورود به دانشگاه و نظم ترم تحصیلی سال جدید بهم می ریزد و امکان دارد ترم مهرماه نداشته و از بهمن ماه ترم شروع شود این یکی از امکان ها است.
وی با اشاره به اینکه امکان های دیگر هم وجود دارد اضافه کرد: امکان دیگر این است که کنکور به جای یک روز در چند روز برگزار گردد و یا اینکه در فضاهای باز برگزار شده و تمهیدات لازم اندیشیده شود که تجمعی صورت نگیرد.
عضو کمیسیون آموزش مجلس اضافه کرد: ساعات برگزاری کنکور هم خیلی مهم می باشد مثلاً یکی از پیشنهادها این است که کنکور شب ها برگزارشود، چونکه شب دیگر احتیاج به استفاده از خنک کننده ها و کولرها که خود از عوامل انتشار ویروس هستند نیست.
وی با اشاره به اینکه چندین سناریو مطرح است که باید در کمیسیون آموزش بحث شود، اضافه کرد: مطمئناً درباره این مورد در یک جلسه به تفاهم نخواهیم رسید، حتما از مسؤلان وزارت علوم و رئیس سازمان سنجش خواهیم خواست دراین جلسات حاضر شده و با توجه جمیع نظرات یک تصمیم می گیریم که به صلاح و صواب نزدیک تر باشد.
وی درباره اصلاح سهمیه های کنکور و رایزنی شورایعالی انقلاب فرهنگی در این خصوص با کمیسیون آموزش هم اظهار داشت: هنوز کمیسیون آموزش به آن مفهوم شکل نگرفته که تعاملی باشد، ولی قاعدتاً هر موضوعی که باشد باید در صحن کمیسیون مطرح شود باید دید نظرات دوستان شورا چیست و آنجا هم بحث خواهیم کرد.

1399/04/15
11:58:38
5.0 / 5
2752
تگهای خبر: دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت