بیانیه آیت الله سیستانی برای پشتیبانی از خانواده های متضرر از بیماری كرونا

بیانیه آیت الله سیستانی برای پشتیبانی از خانواده های متضرر از بیماری كرونا به گزارش علم عدل دفتر آیت الله سیستانی در مورد ضرورت پشتیبانی از خانواده هایی كه از وضعیت فعلی و به علت شیوع كرونا متضرر شده اند، اطلاعیه ای صادر كرد.


به گزارش علم عدل به نقل از خبر آنلاین، آیت الله سیستانی در این بیانیه بر لزوم تأمین نیازهای اساسی خانواده های صدمه دیده از جانب دولت و خیرین تاكید گردیده است. متن این بیانیه كه در چارچوب پاسخ به سوال تعدادی از مومنان انتشار یافته، به شرح زیر است: « بسم الله رحمن رحیم. فراهم كردن نیازهای اساسی خانواده هایی كه از اوضاع كنونی صدمه دیده اند، در درجه اول مسئولیت جناح های دولتی مربوطه است اما در سایه عدم اهتمام كافی آنها، جز روی آوردن به دیگر طرف های قادر به مشاركت در این امر مهم كه جزو افضل خیرات و قربات است، چاره ای وجود ندارد.
كوشش برای این منظور، همكاری نزدیك گروههای مختلفی را ایجاب می كند:
خیرینی كه از لحاظ مالی متمكن هستند تا جایی كه برایشان مقدور هست، در این حوزه مشاركت داشته باشند و می توانند هر آنچه را كه در این حوزه می پردازند، با رعایت نحوه صرف هزینه ها و توزیع آن، جزو حقوق شرعی خود برشمارند.
تجار و كسبه كه مواد غذایی و مانند آن در اختیار دارند، كالاهای خویش را بدون افزایش قیمت بلكه با قیمت سوبسیدی و یارانه ای عرضه كنند.
گروهی از جوانان غیور بعد از هماهنگی با جناح های رسمی و در سایه ممنوعیت تردد در بیشتر مناطق، برای شناسایی خانواده های مستحق و رساندن مواد اختصاص داده شده به آنها داوطلب شوند در حالیكه باید همه تدابیر پیشگیرانه را جهت پیشگیری از سرایت ویروس به آنها رعایت نمایند. صاحبان موكب های حسینی – كسانی كه در تهیه مایحتاج رزمندگان قهرمان در ایام جنگ با داعش نقش داشتند- فعالیتهای خویش را در خدمت حمایت و پشتیبانی از خانواده های صدمه دیده همراه با رعایت موارد ذكر شده قرار دهند.
از خداوند قدیر مسئلت داریم كه دستان همه را به سمت هر آنچه كه خیر و صلاح همه در آن قرار دارد، بگیرد و این بلا را از كشور دفع كند كه او مهربان و رووف است. والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته. » /6262

1399/01/09
00:37:33
5.0 / 5
3550
تگهای خبر: هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت