آیت الله مكارم:

به خاطر چند خشك مقدس نمی توان از تكنولوژی روز چشم پوشید

به خاطر چند خشك مقدس نمی توان از تكنولوژی روز چشم پوشید به گزارش علم عدل ایرنا نوشت: آیت الله ناصر مكارم شیرازی از مراجع تقلید با انتقاد از برخی افراد كج فهم در استفاده از تكنولوژی روز گفت برخی افراد خشك مقدس و تندرو به این گونه كارها اشكال می كنند، باید آنها را تحمل كرد و جاهایی كه موجب حساسیت آنها می شود را مراقب بود؛ نمی گردد به خاطر آنها از برنامه های مفید دست كشید، بلكه باید قوی تر انجام داد.وی ادامه داد: ما در دنیایی زندگی می نماییم كه شرایط آن با دنیای گذشته متفاوت شده است، سابقا بیشتر برنامه های امربه معروف و نهی از منكر، تبلیغات دینی، مواعظ و نصایح اخلاقی تنها منحصر به مساجد، حسینیه ها و منابر بود، اما در دنیای امروز راه های زیادی برای ابلاغ ایده ها وجود دارد.
وی بابیان این كه خطابه ها و منابر همچنان باید محفوظ باشند اشاره كرد: اگر بخواهیم تنها به خطبه ها در مسجد و حسینیه قناعت نماییم، عقب می مانیم؛ باید ببینیم دنیا از چه وسایلی استفاده می نماید ما هم در كنار حفظ حدود الهی از آن وسایل برای نشر معارف دینی استفاده نمائیم.
آیت الله مكارم شیرازی اشاره كرد: اگر بخواهیم عقب نمانیم راهش این است كه در راه ترویج مكتب اسلام از وسایل و تكنولوژی روز نیز بهره مناسب ببریم.
وی بابیان این كه پیامبر گرامی اسلام(ص) مسلمانان را تشویق به عقب نماندن از قافله علم و دانش می كردند اظهار داشت: در زمان پیامبر اسلام(ص) به ایشان اطلاع دادند كه در طائف یك ابزار جدید جنگی ساخته شده است، بلافاصله حضرت دستور دادند به مسلمانان كه بروید ببینید آن وسیله چیست شما هم بسازید؛ بدین سبب نه تنها نباید عقب بمانیم، بلكه باید جلوتر هم باشیم.
وی با تقدیر از كارهای جمع حاضر اظهار داشت: كار شما یك كار مثبت دینی است و حتما مفید واقع خواهد شد و به یقین مورد رضایت خدا و امام زمان(عج) خواهد گرفت؛ به هر حال كارتان را دنبال كنید و مراقب باشید از زمان عقب نمایند، چونكه در روایت آمده است كه كسی كه عالم به زمان خویش باشد مسائل پیچیده دامنش را نمی گیرد.
وی درانتها ضمن سفارش ای اخلاقی اظهار داشت: در گذشته ما هیچ راهی برای تبلیغ اسلام جز منابر و مجلات نداشتیم اما امروزه از انواع وسایل می شود بهره برد بدین سبب باید همراه با زمان پیش رفت البته باید مراقبت كرد از خطوط قرمز شریعت عبور نشود.

1717


منبع:

1398/11/27
23:11:46
5.0 / 5
4427
تگهای خبر: ابلاغ , پیامبر , تكنولوژی , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت