معاون دادستان كل كشور خبر داد؛

ممنوعیت جمع آوری كمك های مردمی غیر از هلال احمر و كمیته امداد

ممنوعیت جمع آوری كمك های مردمی غیر از هلال احمر و كمیته امداد علم عدل: معاون دادستان كل كشور اظهار داشت: هر گونه جمع آوری كمك های مردمی جز بوسیله حساب های رسمی جمعیت هلال احمر و كمیته امداد ممنوع می باشد و در صورت تخلف حساب ها مسدود می شود.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، جواد جاویدنیا معاون دادستان كل كشور در امور فضای مجازی، با اشاره به كلاهبرداری های متعددی كه تابحال تحت پوشش جمع آوری كمك های مردمی صورت گرفته، اظهار نمود: هر گونه جمع آوری كمك های مردمی توسط اشخاص و سازمان های معروف و شناخته شده جز بوسیله جمعیت هلال احمر و كمیته امداد ممنوع می باشد.
وی اضافه كرد: به لحاظ جلوگیری از وقوع جرایم و لزوم ساماندهی دقیق كمك های مردمی و پاسخگویی به مردم عزیز كشور هر گونه جمع آوری كمك های مردمی جز بوسیله حساب های رسمی جمعیت هلال احمر و كمیته امداد ممنوع می باشد.
جاویدنیا از مردم خواست در صورت مواجهه با این موارد شماره حساب ها و شماره كارت های اعلامی را در بخش شكایات و اعتراضات مردمی پایگاه اینترنتی معاونت فضای مجازی دادستانی كل كشور به آدرس http: //internet.ir/shekayat/main از قسمت «خدمات مالی غیرمجاز» اطلاع دهند تا بلافاصله نسبت به مسدودسازی این حساب ها اقدام گردد.
معاون دادستان كل كشور به اشخاص و چهره های شناخته شده آگهی داد كه در صورت اقدام، حساب ها مسدود و مبالغ جمع آوری شده توقیف و به سازمان های مورد اشاره تحویل داده خواهد شد، پس از هر گونه اقدام در این زمینه خودداری شود.
وی اشاره كرد: اشخاصی كه قصد چنین اقداماتی را دارند، با بازگشت به سازمان های مورد اشاره مجوز اقدام دریافت نمایند و شماره حساب های خاصی مختص این امر با نظارت سازمان های مسئول و طبق شرایطی كه این سازمان ها اعلام می دارند افتتاح و در درگاه اینترنتی رسمی این سازمان ها اعلام تا مردم سپس اطمینان از تأیید و نظارت سازمان های مسئول وجوه خودرا به حساب های مورد تأیید واریز نمایند.
جاویدنیا اشاره كرد: تا زمان عدم صدور مجوز خاص و اعلام رسمی آن، هر گونه فعالیت در این زمینه از باب جلوگیری از وقوع جرم ممنوع و با آن برخورد قانونی به عمل خواهد آمد.

1398/01/07
14:36:46
5.0 / 5
5479
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت