دادستان نظامی تهران خبر داد

مأمور متخلف پلیس راهور بازداشت شد

مأمور متخلف پلیس راهور بازداشت شد به گزارش علم عدل دادستان نظامی تهران اظهار داشت: سرباز وظیفه پلیس راهور كه یك شهروند را مورد ضرب و شتم قرار داده بود، به حكم دادسرای نظامی تهران احضار و بازداشت شد.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، غلامعباس تركی دادستان نظامی تهران در تشریح این خبر اظهار نمود: سرباز وظیفه پلیس راهور كه یك شهروند را مورد ضرب و شتم قرار داده بود، به حكم دادسرای نظامی تهران احضار و بازداشت شد.
وی اظهار داشت: به دنبال انتشار ویدئویی از ضرب و شتم یك شهروند توسط مأمور پلیس راهور ناجا در سطح شهر تهران، دادستان نظامی بعنوان مدعی العموم وارد این مورد شد و در ارتباط با این حادثه پرونده ای در دادسرای نظامی تهران تشكیل و متهم بعد از تحقیقات اولیه با قرار تأمین روانه بازداشتگاه گردید.
دادستان نظامی تهران اضافه كرد: افسر راهور ناجا كه مسئول گشت بوده هم بر مبنای تبصره ماده ۲۹ قانون آئین دادرسی كیفری به علت عدم نظارت بر نیروی وظیفه تحت امر خود، به افترا فراهم نمودن موجبات بدبینی نسبت به راهور، به دادسرای نظامی احضار و از نامبرده هم تحقیق به عمل آمده است.
تركی اظهار داشت: شهروندی كه مورد ضرب و شتم قرار گرفته تابحال شناسایی نشده و چون پرونده شاكی خصوصی ندارد به لحاظ جنبه عمومی جرم، افترا فراهم نمودن موجبات بدبینی نسبت به پلیس راهور متوجه متهم اصلی است و به وی تفهیم شده است.
وی تصریح كرد: پلیس راهور تهران بزرگ با دعوت از خانم راننده و قاضی پرونده طی تماس تلفنی مبحث را پیگیری كرده اند و نامبرده اعلام نموده كه شكایتی از متهم ندارد.
دادستان نظامی استان تهران تصریح كرد: عمل بد یك نفر را نباید به پای كاركنان خدوم و پركار پلیس راهور كه همواره به خصوص ایام پایانی سال و تعطیلات نوروزی، وظایف و مأموریت های سخت و پرمشقتی را برعهده دارند، نوشت و بدون شك سازمان قضائی نیروهای مسلح از مأموران نیروی انتظامی در اجرای وظایف قانونی شان حمایت می كند.
گفتنی است كه این حادثه در عصر روز بیست و پنجم اسفند ماه در راه شرق به غرب اتوبان نیایش رخ داده و متهم اصلی از زمان وقوع حادثه تا احضار، در بازداشت انضباطی نیروی انتظامی بوده است.

1397/12/29
14:26:30
5.0 / 5
5087
تگهای خبر: بازداشت , پرونده , پلیس , جرم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت