دادستان كل كشور در جمع فعالان اقتصادی منطقه آزاد چابهار:

كارخانه ها نباید به سبب مشكلات مالی تعطیل شوند

كارخانه ها نباید به سبب مشكلات مالی تعطیل شوند علم عدل: دادستان كل كشور در جمع فعالان اقتصادی منطقه آزاد چابهار حضور یافت و در نشستی چند ساعته مشكلات آنان را مورد بررسی قرار داد.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان كل كشور در این جلسه ضمن تبریك چهلمین سالگرد پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی، اظهار نمود: امروز در یك جنگ جدی اقتصادی هستیم و دشمنان كشورمان به صراحت به این مساله اذعان كرده اند.
وی در ادامه با یادآوری تجربه دوران دفاع مقدس بیان داشت: در جنگ تحمیلی، همه اقشار، گروه ها و اصناف، بسیج شدند كه جنگ را به پیروزی برسانند و نگذارند دشمنی كه شرق و غرب از آن حمایت می كرد، پیروز شود.
دادستان كل كشور اضافه كرد: در آن دوره، اغلب مردم مشكلاتی كه جنگ برای آنها پدید آورده بود را خودشان حل می كردند، پس باید همان شاخص هایی كه در دوران جنگ تحمیلی مورد توجه قرار می دادیم، در جنگ اقتصادی باز لحاظ نماییم و امروز وحدت میان بخش های مختلف در جنگ اقتصادی ضروری می باشد.
وی با اشاره به تدبیر مقام معظم رهبری در تشكیل شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوای سه گانه از این شورا بعنوان مهم ترین و كارسازترین ابزار در جنگ اقتصادی یاد كرد.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری در ادامه افزود: برای پیروزی؛ وحدت، داشتن ابزار لازم و بكارگیری نیروهای مردمی نیاز است؛ اما متاسفانه در این شرایط شاهدیم كه عده ای به دنبال این هستند كه از این نمد برای خود كلاهی بدوزند كه سبب تاسف است.
دادستان كل كشور اشاره كرد: عده ای ارز ۴۲۰۰ تومانی را دریافت و به تعهدات خود عمل نكردند، پس در این شرایط این اقدام خیانت و ضربه زدن به اعتبار و حیثیت كشور است
حجت الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به اینكه باید یك تعامل، همكاری و هم افزایی بین بخش خصوصی و دولتی وجود داشته باشد، اشاره كرد: دستگاه قضایی عزم خودرا برای برخورد با فساد و مفسد جزم كرده است.
دادستان كل كشور اشاره كرد: درباب فسادهایی كه در بخش خصوصی وجود دارد، خود بخش خصوصی باید به میدان آید و مبارزه كند، بدین سبب انتظارم بعنوان دادستان كل كسور این است كه بخش خصوصی اگر در این زمینه اطلاعاتی دارند به بنده منتقل كنند و برمبنای وظیفه ای كه داریم سوژه را دنبال می نماییم و دادستان های ما امروز در سراسر كشور موظف می باشند، این رصد را انجام دهند.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری اذعان كرد: یكی از مهم ترین ابزارها برای موفقیت در مبارزه با فساد، همكاری بخش خصوصی و نمایش اطلاعات است.
وی با اشاره به حمایت دستگاه قضایی از بخش خصوصی، اشاره كرد: در دستگاه قضایی عزممان را برای پشتیبانی از بخش خصوصی جزم كرده و ریاست قوه قضاییه هم در این زمینه موكدا تاكید كرده اند و در بخش های مدیریت عالی دستگاه قضایی هم تصمیم داریم در حوزه فعالیت اقتصادی آنچه كه در توانمان است و مرتبط به ما می شود به كمك بخش اقتصادی و خصوصی بیاییم.
دادستان كل كشور اشاره كرد: هم ریاست قوه قضاییه دستور داده اند و هم بنده به دادستان های سراسر كشور بخشنامه ابلاغ كرده ام كه اجازه داده نشود به هیچ وجه مراكز تولیدی و كارخانه ای بخاطر معوقات بانكی و مشكلات مالی تعطیل گردد.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری اضافه كرد: یكی از لطمه های جدی به اقتصاد این است كه اجازه دهیم كالایی كه می توانیم در كشور تولید نماییم، با ارز دولتی وارد شود
وی تصریح كرد: امروز دشمن در حال ضربه زدن به اقتصاد كشورمان است و می خواهد وضعیت اقتصادی را با چالش جدی مواجه كند و تولید را پایین بیاورد.
دادستان كل كشور با اشاره به اینكه یكی از موضوعات مهم در مسائل اقتصادی مبارزه با قاچاق كالا است بر ضرورت هم افزایی و همكاری بخش خصوصی و دولتی در این زمینه تاكید نمود.
وی اشاره كرد: مقام معظم رهبری از چند سال پیش مسئله اقتصاد مقاومتی را مطرح نمودند و از سویی ظرفیت های بسیار گسترده ای از لحاظ انسانی، علمی، جغرافیایی، ژئوپولوتیك و از جهات مختلف داریم كه باید مورد توجه قرار گیرد.
دادستان كل كشور درانتها اشاره كرد: باید دِین خودرا به مردم عزیز ادا نماییم و بخشی از مشكلاتی كه دشمن به ما تحمیل می كند را اگر نمی توانیم به صفر برسانیم، كاهش دهیم.
گفتنی است؛ فعالان اقتصادی منطقه آزاد چابهار در نشست مشترك با دادستان كل كشور، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، رئیس كل دادگستری، دادستان مركز و دیگر مدیران قضایی استان سیستان و بلوچستان به بیان مشكلات و مسایل تجاری و اقتصادی این منطقه پرداختند.

1397/11/13
15:36:04
5.0 / 5
5487
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت