رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان خبر داد:

آخر اختلاف بین دو خانواده بعد از ۳ سال در اهواز

آخر اختلاف بین دو خانواده بعد از ۳ سال در اهواز به گزارش علم عدل رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان از آخر اختلاف و تولید صلح و سازش بین دو خانواده بعد از سه سال در اهواز اطلاع داد.عبدالعباس زبیدی نیا در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در سال ۱۳۹۵ بین دو خانواده در اهواز درگیری پیش آمده بود كه در این درگیری فردی به نام ع. ش توسط ع. ك به قتل می رسد.
وی اضافه كرد: در این مدت خانواده و بستگان قاتل برای جلب رضایت اولیاء دم تلاش فراوان كردند ولی تلاش های آنان نتیجه در بر نداشت تا اینكه یك ماه پیش با رجوع به شورای حل اختلاف ویژه عشایر، بلافاصله دبیر و اعضای شورای حل اختلاف ویژه عشایر ضمن رایزنی مجدد و تشكیل چندین جلسه با اولیای دم، موفق به جلب رضایت آنان شدند.
زبیدی نیا در ادامه بیان كرد: دبیر و اعضای شورای حل اختلاف ویژه عشایر در نشستی با دعوت طرفین درگیر و با حضور بزرگان، ریش سفیدان، معتمدان و خیران بین این دو خانواده صلح و سازش تولید كردند و قاتل بعد از سه سال حبس با عفو و بخشش خانواده مقتول از چوبه دار نجات پیدا كرد.
وی ضمن تقدیر از تلاش ها و زحمات دبیر و اعضای شورای حل اختلاف ویژه عشایر در حل و فصل درگیری بین این دو خانواده اظهار نمود: فلسفه وجودی شوراهای حل اختلاف تولید صلح و سازش بین متخاصمان بوده و لازم است در جلوگیری از وقوع جرم و نزاع در جامعه از ظرفیت آن بهره برد و همینطور این نهاد مردمی حمایت مادی و معنوی مسئولان را می طلبد.

1397/11/12
13:40:48
5.0 / 5
5053
تگهای خبر: جرم , حبس , شورای حل اختلاف
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت