معاون رئیس قوه قضائیه:

سونامی بلاك چین در راه می باشد، تهدید تلگرام برطرف شد

سونامی بلاك چین در راه می باشد، تهدید تلگرام برطرف شد علم عدل: معاون قوه قضائیه از برطرف شدن تهدید تلگرام در كشور آگاهی داد و با اشاره به وقوع انقلاب بلاك چین در دنیا اظهار داشت: سونامی بلاك چین در راه می باشد.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین حمید شهریاری در مراسم رونمایی از نخستین توكن با پشتوانه طلا در بلاك چین گفت: در سال ۱۳۷۵ وقتی نخستین بار از طرف مركز تحقیقات كامپیوتر علوم انسانی، اینترنت وارد قم شد، برخی نگران آثار آن بودند اما به بركت تلاش هایی كه برای نخستین بار صورت گرفت، فیلترینگ افتتاح شد و از سونامی اولی كه با حضور اینترنت در ایران رخ داده بود، بحران آنرا مدیریت كردیم به نحوی كه موفق شدیم اطلاع رسانی لازم از وقوع یك سونامی اطلاعات را داشته باشیم.
معاون قوه قضائیه اشاره كرد: سونامی بعدی، سونامی ارتباطات بود كه با آمدن وب ۲ و محصولاتی مانند ویكی پدیا و تلگرام واقع شد؛ به نحوی كه نگران آن بودیم كه این سونامی ما را تهدید كند و برخی مسائل را تحت الشعاع خود قرار دهد.
حجت الاسلام والمسلمین شهریاری با اشاره به وجود تهدیدی به نام تحریم در ایران اظهار داشت: سونامی سوم كه با عنوان سونامی بلاك چین شناخته می شود، بااینكه یك تهدید به شمار رفته اما می تواند در این فضا به مثابه یك فرصت باشد كه در بستر فناوری در اختیار ایران قرار گرفته و می تواند بخشی از تحریم ها را بی اثر كند.
وی اشاره كرد: الان سونامی بلاك چین گریبان ما را گرفته و الان به سبب آنكه در زمانی هستیم كه خبر سونامی رسیده است و ما تا رسیدن خودش فاصله داریم، هنوز فرصت وجود دارد تا این تهدید را به یك فرصت تبدیل نموده و آنرا مدیریت نماییم.
معاون رئیس قوه قضائیه اضافه كرد: سونامی كه قبل از این رخ داده بود، مربوط به ارتباطات و با فعالیت تلگرام در ایران بود كه همه را در دسترس یكدیگر قرار داد اما حالا تهدید تلگرام برطرف شده و اگر تلگرام باشد یا نباشد، ما آنرا مدیریت كرده ایم.
حجت الاسلام والمسلمین اظهار داشت: بااینكه ذات بیت كوین و رمزارز می تواند تهدیدی برای هر كشوری باشد، اما باید از وجهه فرصت به آن نگاه نماییم، چونكه بیت كوین می تواند بخشی از مشكلات ما را حل كند اما به هر حال تهدیدهایی را هم برای ما به دنبال دارد.
وی بیان كرد: باید با نگاه حاكمیتی و از پنجره سیاستگذاران كشور به این نكته توجه داشت كه حالا متوجه شده ایم كه سونامی بلاك چین یك تهدید است كه می تواند نهادهای تأسیسی حاكمیت را همچون بانك ها، سازمان ثبت اسناد و آژانس های معاملات ملكی، گرفتار چالش كند اما به هر حال می توان آنرا هم مدیریت كرد.
حجت الاسلام والمسلمین تاكید كرد: اگر نتوانیم به موقع فرصت و تهدید این فضا را درك كرده و بر روی آن مدیریتی اعمال نماییم، نتیجه همچون تلگرام می شود كه هنوز هم به دنبال شبكه ایرانی هستیم درحالی كه سونامی آن، قبل از این فرا رسیده بود.

1397/11/10
23:45:49
5.0 / 5
5877
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت