محسنی اژه ای درحاشیه بازدید از خبرگزاری مهر:

مجموعه رسانه ای مهر همزاد انقلاب است

مجموعه رسانه ای مهر همزاد انقلاب است علم عدل: معاون اول قوه قضائیه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با حضور در خبرگزاری مهر با مدیرعامل و اعضای تحریریه این خبرگزاری ملاقات و گفتگو كرد.


خبرگزاری مهر، گروه جامعه- مهدیه محمدی: «قاضی پرونده های مهم قضایی در دهه ۷۰، دادستان دادگاه ویژه روحانیت، وزیر اطلاعات در دولت نهم و دادستان كل كشور، سخنگو و معاون اول قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام» تنها بخشی از عناوین حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای است. محسنی یكی از چهره های شاخص و انقلابی است كه در مناصب مختلفی حضور داشته و فعالیت نموده است. وی در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب با حضور در خبرگزاری مهر با مدیرعامل و اعضای تحریریه این خبرگزاری ملاقات و گفتگو كرد. محسنی اژه ای در ابتدای این دیدار با اشاره به رسالت رسانه ها با عنایت به شرایط كشور اظهار داشت: رسانه ها می توانند برخی كجی ها را دنبال و آنها را اصلاح كنند. از خداوند توفیق خدمت در راه اسلام و مردم را خواستارم.وی با اشاره به اینكه نظام جمهوری اسلامی بر پایه اهداف مقدسی بنا شده است، گفت: هدف مقدسی كه نظام بر پایه آن بنا شده، دفاع از حق، ارزش ها و اسلام ناب است و نباید از این دفاع كوتاه آمده و یا خسته شویم. افرادی در طول این چهل سال از قطار انقلاب پیاده شدند و در مقابل نظام ایستادند و از هدف دور شدند. از خداوند امداد می طلبیم تا آخر در راه حق و دفاع از اسلام و مردم كشور پایبند باشیم.معاون اول قوه قضائیه با اشاره به سابقه خبرگزاری مهر و رسالت این خبرگزاری اظهار داشت: خبرگزاری مهر سابقه ای همزاد با انقلاب دارد، اما تشكیل این خبرگزاری در آغاز دهه سوم انقلاب بوده است. باید دید در سال ۸۲ كه این خبرگزاری شروع به كار كرد در چه شرایطی احساس شد نیاز به تشكیل چنین خبرگزاری وجود دارد. نیازها گاهی ما را به دنبال اجرای یك اقدام سوق می دهد. در آن زمان باید دید چه شرایطی و چه نیازی كشور و انقلاب داشت تا چنین خبرگزاری ای تأسیس شود. بالقطع هدف از تأسیس مقدس بوده است. اساسا احساس می شد ما به یك خبرگزاری دور اندیش وفراگیر با صدای بلند در داخل و خارج از كشور نیاز داشتیم.محسنی اژه ای افزود: نیاز به خبرگزاری در این سطح در داخل و خارج از كشور در امتداد اهداف انقلاب وجود داشت تا علاوه بر نمایش خبر، تحلیل هم داشته باشیم. انگیزه مقدس و هدف هم مقدس بود. افرادی هم در این زمینه قدم برداشته اند و با این انگیزه ها شروع به كار كرده اند و تا به امروز هم كه اواخر سال ۹۷ هستیم این خبرگزاری از هدف و انگیزه اصلی خود نه تنها انحراف پیدا نكرده بلكه رشد و ارتقاء هم از لحاظ كمی و هم كیفی داشته است و این برای دست اندركاران خبرگزاری مهر سبب خرسندی است و به سهم خود از آنها تشكر می كنم.وی با تاكید بر اینكه در دفاع از ارزش ها، تحت جو سازی ها و اقتضائات زمانی نباید مغموم شویم، اظهار داشت: نباید با عنایت به این عوامل تحت تاثیر قرارگرفت و از خبرگزاری مهر هم چنین توقع و انتظاری می رود. البته از هر دستگاه ارزشی، چنین توقعی وارد است. دیده ایم كه در مقاطعی، شرایطی پیش می آید و برخی رسانه ها و دستگاه ها تحت تأثیر قرار می گیرند و در دفاع تمام قد از ارزش های اسلام ناب رودربایستی می كنند اما باید برای دفاع از حق و ارزش های ناب اسلام دفاع تمام قد از طرف رسانه ها صورت گیرد.
معاون اول قوه قضائیه با اشاره به تابلوی ورودی خبرگزاری مهر، تصریح كرد: تابلویی كه از لبخند و خنده های اقشار مختلف و اقوام مختلف و همین طور از زن و مرد در ابتدای ورودی خبرگزاری نصب شده بود، تجسمی از مهر بود و آن احساس مهر ورزی كه لازم است توسعه پیدا كند. البته ما به این ظاهر اكتفا نمی نماییم. مهر فقط تجسم آن در لبخند نیست بلكه باید در ابعاد دیگر هم سوژه مهر و مهرورزی دیده شود. البته نباید یك جانبه گری صورت گیرد. اسلام هم همچنین است. هم مهربانی دارد و در جای خودش هم شمشیر می كشد.محسنی اژه ای در ادامه و با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اشاره كرد: اتفاق بسیار بزرگی در این قرن رخ داد و گاهی انسان محاسبه می كند و می بیند امام خمینی بعنوان یك رهبر عالم چه كار بزرگی در دنیا انجام داده اند و چه معاملاتی را ایشان بر هم زده اند. امام (ره) خیلی از معاملات جهان را بر هم زده و تغییرات گسترده ای را در كل دنیا سبب شده اند. كمتر توانسته ایم این بعد قضیه را به جهان و نسل سوم ابلاغ نماییم.وی اضافه كرد: جمع بندی ای كه برای نسل فعلی و آینده می توانیم انجام دهیم این است كه به معنای واقعی كلمه «انقلاب رخ داد» و می توانیم در آستانه چهلمین سال از انقلاب اسلامی، ترسیم فضای قبل و پس از انقلاب را برای نسل جوان بازگو نماییم.معاون اول قوه قضائیه با اشاره به فشارها و هجمه هایی كه از شروع انقلاب به نظام وارد شد، اظهار داشت: فشارهای زیادی بر این انقلاب وارد شد و این فشارها تنها محدود به تحریم های چند سال اخیر نیست بلكه از همان اول انقلاب هم فشارها و هجمه ها شروع شد اما چه آن روز كه پرچم این انقلاب دست امام خمینی (ره) بود و چه امروز كه دست مقام معظم رهبری است، یك لحظه هم از اهداف و آرمان های امام عقب نشینی نشده است. البته بمباران ها و فشارهای دشمن همچنان ادامه دارد.با قوه قضائیه مطلوب فاصله داریممحسنی اژه ای با اشاره به اینكه قوه قضائیه با نقطه مطلوب خود فاصله دارد، گفت: اذعان داریم كارهای خوبی انجام شده است. موارد زیادی در قوه قضائیه برای عرضه داریم ولی توان آنرا نداشته و نداریم. باوجود رشد بیشتر و پیشرفت های خوب در این سالها هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم. وی با طرح این سوال كه آیا این برخورد قوه قضائیه توانسته فساد را به حداقل برساند؟ افزود: پاسخ منفی است؛ متاسفانه اینطور نیست و با همه برخوردهای قضایی هنوز به نقطه مطلوب نرسیده است. علت هم این است كه صرفاً با برخورد قضایی و انتظامی نمی توان جلوی فساد را گرفت. برخورد یك راه است. سایر اقدامات و اصلاح ساختارها و امور اجرایی و اداری هم از سایر مسیر ها شمرده می شود.مشروح گفتگوی معاون اول قوه قضائیه با خبرگزاری مهر بزودی منتشر می شود.

1397/11/04
15:00:29
5.0 / 5
5245
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت