دادستان تهران مطرح كرد

آخرین وضعیت پرونده عراقچی، شناسایی اموال مظلومین در تهران و كیش

آخرین وضعیت پرونده عراقچی، شناسایی اموال مظلومین در تهران و كیش علم عدل: دادستان تهران درباب آخرین وضعیت پرونده معاون سابق ارزی بانك مركزی اظهار داشت: دادگاه شعبه ویژه نقص هایی را در این پرونده گرفته است و سپس رفع نقص پرونده به دادگاه برمی گردد.


به گزارش علم عدل به نقل از مهر، عباس جعفری دولت آبادی در ارتباط با ابلاغ آیین نامه ای در رابطه با احیای حقوق عامه اظهار داشت: بعنوان مثال كسی كه در منطقه ای زمین خواری می كند، دادستان وظیفه دارد كه منتظر دستگاه ها نباشد و در امتداد احیای حقوق عامه ورود كند. وی افزود: هر جا كه جرمی رخ دهد بدون دخالت در حیطه دولت، دادستان ها ورود می كند. در تهران دادسرای انفال و حقوق عامه فعالیت های خودرا آغاز نموده است.
دادستان تهران درباب پرونده های لواسان و حمله سگ به دختری در پاركی از لواسان توضیح داد: از رئیس دادگاه لواسان سوال كردم و ایشان اعلام نمودند پرونده برای چند ماه پیش است و پیگیری دیه در حال انجام می باشد. جعفری دولت آبادی با اشاره به اینكه مطبوعات آدرس غلط ندهند، اظهار داشت: فساد در لواسان آدرس صحیحی نیست بلكه فساد جای دیگری است. فساد در باز بودن منافذ ورود است. دادستان تهران در پاسخ به سوالی كه در صورت حمله سگ به فردی آیا صرف پرداخت دیه، كافی است؟ اظهار داشت: در قانون ایران از بحث لطمه رساندن كه ضمانت نامه آن دیه است اما اگر صاحب سگ احداث مزاحمت كند و مراقبت نكند بحث دیگری است. متاسفانه در تهران این مشكل را داریم صاحب سگ حتما باید در نگهداری كوشش كند و در ارتباط با كیفری باید عنوانی برایش پیدا كرد و اگر صاحب سگ مراقبت لازم را نداشته باشد باید پاسخگو باشد اما اگر صاحب سگ احداث مزاحمت كند این مساله متفاوت از پرداخت دیه است. مزاحمت را باید دادستان احراز كند. تشكیل پرونده برای یكی از مشاوران دولت وی در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده خاتمی (مدعی تقلب در انتخابات) اظهار داشت: موارد دیگری به جز این فرد هم بوده است. یكی از مشاوران دولت را تحت تعقیب قرار داده و پرونده وی دادگاهی می شود. انتقاد در كشور آزاد است اما آنچه لطمه می رساند شكستن مرزهای اعتماد كردم است. پخش شایعات، اخبار خلاف واقع و دروغ ضرر است. روز گذشته دیدیم كسی كه تازه به دادسرا احضار شده، خبر زندانی شدن وی مطرح می شود. در آستانه چهل سالگی انقلاب به جای ناامید كردن مردم باید آنها را به آینده امیدوار كرد. جعفری دولت آبادی درباب ممنوع الخروجی رئیس سازمان خصوصی اظهار داشت: اصل پرونده در حال بررسی است. دادستان تهران درباب پرونده شهرام جزایری باز اظهار داشت: ایشان سپس آزادی از زندان وارد فعالیت های اقتصادی شد. پرونده این فرد در دادگاه تجدید نظر است. دولت آبادی همین طور در ارتباط با پرونده میثم رضایی اظهار داشت: این فرد قصد خروج از كشور را داشت و حتی عوامل داخلی این فرد، مهر خروج از كشور را هم برایش زده بودند كه با هوشیاری دستگاه های اطلاعاتی این فرد دستگیر شد. وی درباب آخرین وضعیت پرونده معاون سابق ارزی بانك مركزی اظهار داشت: دادگاه شعبه ویژه نقص هایی را در این پرونده گرفته است و سپس رفع نقص پرونده به دادگاه برمی گردد. دادستان تهران در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه سكه های سلطان سكه چه شد؟ اظهار داشت: در حین بازداشت سكه ای نداشت اما سپس اعدام اموال زیادی از وی در كیش و تهران شناسایی شد و به محض نهایی شدن اموال وی ضبط می شود. جعفری دولت آبادی در ارتباط با بازداشت مرضیه هاشمی هم توضیح داد: وقتی خبرنگاری در ایران احضار می شود، كل دنیا را پر می كنند اما می بینیم در مورد خانم هاشمی چه اتفاقی افتاده است، آنها كه مدعی پرچمداری حقوق بشر هستند چه تناقضی در رفتار دارند. اگر شاهد بوده است كه شاهد قابل بازداشت نیست.

1397/11/03
14:17:12
5.0 / 5
5173
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت