معاون دادستان كل كشور به مهر خبر داد

ورود ویژه دادستانی كل كشور به مبحث خودرو

ورود ویژه دادستانی كل كشور به مبحث خودرو به گزارش علم عدل معاون دادستانی كل كشور در ارتباط با قیمت گذاری و تخلفات حوزه خودرو، اظهار داشت: دادستانی كل كشور به این مورد به دلیل احقاق حقوق عامه به صورت خاص ورود می كند.محمدجواد حشمتی در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد ورود دادستانی كل كشور به مبحث تضییع حقوق مردم در ارتباط با مشكلات مربوط به ثبت سفارشات، توزیع و قیمت گذاری خودرو، اظهار داشت: برخی شركت ها تعهدی تولید می كنند و از مردم پول می گیرند، اما به درستی به تعهد خود عمل نمی كنند، وقتی قرار نیست تحویل بدهند چرا تعهد می كنند. ابتدا ۲هزار ثبت نام می كنند و بعد ۹۰۰ خودرو تحویل می دهند.
وی با اشاره به اینكه این موارد مصداق تضییع حقوق مردم است، اظهار داشت: این مسائل نیاز به پیگیری دارد و باید به آنها ورود نماییم.
ورود ویژه دادستانی كل كشور به مبحث خودرو
معاون دادستان كل كشور در پاسخ به این سوال كه تخلفات محرز شده به كجا ارسال می گردد و آیا موردی بوده كه از سمت شما ارسال شده باشد؟ اظهار داشت: تمامی شكایت ها به دادگستری ارسال و در دادگاه ها پیگیری می گردد. تشكیل پرونده در این رابطه شده است، شاكیان زیادی هم مطرح هستند. پرونده های خودرو با این مورد در حال رسیدگی هستند.
حشمتی با بیان اینكه، مبحث گرانفروشی مشمول تخلفات است، اظهارداشت: در ارتباط با خودرو باید كار كارشناسی دقیقی صورت گیرد، متاسفانه قرارداد با مردم منعقد می گردد اما اجرا نمیشود و این تضییع حقوق مردم است. برخی كالا و خودرویی را متعهد می شوند و پول آنرا از مردم می گیرند اما در نهایت چیز دیگری تحویل می دهند كه ما به این مورد هم در جهت احیای حقوق عامه ورود می نماییم.
معاون دادستان كل كشور با اشاره به اینكه در ارتباط با مبحث واردات خودرو هم تخلفات زیادی مطرح گردیده است، اظهار داشت: در جهت احیای حقوق عامه، در ارتباط با موضوعات در رابطه با خودرو به صورت خاص ورود می نماییم.
قیمت گذاری خودرو انجام نمی شود/ وقتی با سونامی مواجه می شوند، ورود می كنند
وی در مورد قیمت گذاری خودرو ها اظهار داشت: مشكل ما این است كه قیمت گذاری نمی كنند. پیشتر در شورای رقابت این قیمت گذاری مطرح بود كه از آنها گرفته شد. علاوه بر این ما ستاد تنظیم بازار را هم برای كنترل اوضاع داریم. به صورت كلی طبق قانون، تكلیف ها مشخص است ولی وقتی با یك سونامی مواجه می شوند، ورود كرده و با عجله كاری را انجام می دهند. تمامی این مسائل نیاز به كار كارشناسی دقیق تر دارد و باید همه ابعاد آن بررسی شود.

حشمتی با اشاره به اینكه تمامی مسئولان در رابطه با حوزه خودرو باید به وظیفه ای كه قانون برای آنها تعیین كرده است، عمل كنند، اظهار داشت: به صورت خاص مبحث خودرو را در معاونت حقوق عامه دادستانی كل كشور پیگیری می نماییم.
چارتر تخلف نیست/ حذف كامل چارتر در بعضی مسیرها
معاون دادستان كل كشور در پاسخ به این سوال كه ورود دادستانی كل كشور به مبحث چارتر ها به كجا رسید؟ اظهار داشت: چارترها حذف گردیده است اما این حذف به صورت كامل اتفاق نیفتاده است و در راه های خاصی دیگر هیچ چارتری صورت نمی گیرد.
وی با اشاره به اینكه خود مبحث چارتر مشكلی ندارد و غیرقانونی نیست، اظهار داشت: در دنیا هم چارتر موضوعیت داشته و وجود دارد. در خیلی از مواقع هم مناسب می باشد و قیمت ها را پایین می آورد.
حشمتی با انتقاد از اینكه به بهانه چارتر تخلفاتی انجام می شود، اظهار داشت: متاسفانه به بهانه چارتر تخلفاتی انجام می گردد كه ما به آنها ورود كرده و تا بخشی از مشكلات حل شده است.
اعتراض طرفین در پرونده سقوط آسمان
وی در پاسخ به این سوال كه حدودا پرونده سقوط هواپیمای تهران- یاسوج متعلق به شركت هواپیمایی آسمان در آستانه یك ساله شدن است، این پرونده به كجا رسید؟، اظهار داشت: پرونده از اصفهان به تهران آمد. این پرونده به آخر رسیده بود، اما به تهران منتقل شد و به همین دلیل، تغییراتی را پشت سر گذاشت و فرایند رسیدگی به آن طولانی شد.
حشمتی اضافه كرد: با عنایت به جابه جایی پرونده، قاضی پرونده هم تغییر نمود و تحقیقات و ارجاع به كارشناسی هم مجدد انجام شد.
معاون دادستان كل كشور با اشاره به اینكه همه طرفین در این پرونده، به نظر كارشناسی اعتراض كردند، اظهار داشت: با عنایت به این اعتراض قاضی باید به این مورد توجه كند.
وی با اشاره به اینكه این پرونده حالا در هیات كارشناسی است، اظهار داشت: احیانا تا آخر سال نظر كارشناسی در این پرونده ارسال می گردد.1397/10/30
13:43:39
5.0 / 5
5257
تگهای خبر: پرونده , ثبت , دادستان , دادگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت