آخرین وضعیت پرونده حمله سگ به دختربچه؛

تعیین قرار وثیقه دو برابر میزان دیه احتمالی

تعیین قرار وثیقه دو برابر میزان دیه احتمالی به گزارش علم عدل رئیس دادگستری لواسانات اظهار داشت: بنده بعنوان دادستان و مدعی العموم این مورد را تا آخر و در محدوه قانون پیگیری خواهم كرد و از حق و حقوق تضییع شده خانواده شاكی حمایت می كنم.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، روزجمعه ۲۳ آذرماه، یك خانواده برای گذراندن تعطیلات آخر هفته به پاركی در شهر لواسان واقع در شمال تهران رفته بودند كه مورد حمله دو سگ بدون قلاده و كنترل قرار می گیرند، كه در این حادثه دختر ۱۰ ساله خانواده از ناحیه دست و پا گرفتار جراحت سنگین شده كه در این زمینه بلافاصله با ورود دستگاه قضایی، پرونده تشكیل می گردد.
محسن شریعتی رئیس دادگستری لواسانات ضمن ابراز تاثر از وقوع چنین اتفاقی، در ارتباط با آخرین وضعیت این پرونده اظهار نمود: پدر این دختر به دادگاه مراجعه نمود و بنده هم پدر متهم را خواستم و عنوان كردم كه این اتفاق به علت سهل انگاری پسر شما رخ داده است و ایشان هم قول داد كه تمام هزینه های انجام شده و حتی هزینه جراحی پلاستیك را پرداخت نماید هرچند تالمات روحی واره قابل جبران نیست.
رئیس دادگستری لواسانات با اشاره به اینكه پرونده به شعبه ارجاع شده و در حال رسیدگی است، افزود: پرونده طول درمان دارد و به علت اینكه هنوز نظر قطعی پزشكی قانونی در ارتباط با تعیین میزان دیه ارسال نشده، رای صادر نگردیده است.
شریعتی با اشاره به تودیع قرار وثیقه صد میلیون تومانی برای متهم، اظهار داشت: به صورت تقریبی دو برابر میزان دیه وثیقه تعیین گردیده و متهم با قرار آزاد شده است.
وی خاطرنشان كرد: متاسفانه در قانون برای فردی كه حیوان او به شخصی حمله كند حتی با فرض اینكه خدای ناكرده منتهی به فوت شود مجازاتی غیر از دیه تعیین نشده است كه این نقص قانون هست و لزوم دارد قانونگذار به این مورد ورود كرده و مجازات ها دیگری هم تعیین نماید و از ورود سگ به اماكن عمومی ممانعت گردد كه این ممانعت از ورود سگ به اماكن عمومی از قبیل: پارك ها با دستور قضایی دادستان ها در جهت پیش گیری از جرم امكان پذیر هست.
رئیس دادگستری لواسانات با اشاره به دستور كتبی و شفاهی به كلانتری بعد از وقوع این اتفاق، خاطرنشان كرد: در این دستور كه در جهت جلوگیری از وقوع جرم صورت گرفته تاكید شده كه اجازه ندهند شخصی به همراه سگ در اماكن عمومی حاضرشود و اگر كسی باوجود تذكر كلانتری به این كار ادامه دهد و به دستور قضایی توجه نكند دستور بازداشت وی صادر گردیده است.
وی تصریح كرد: مطابق قانون شاكی می تواند ضرر و زیان مادی و معنوی ناشی از جرم را مطالبه نماید و در این پرونده هم تمام ضرر و زیان مادی و هزینه های بیمارستان و ضرر و زیان معنوی همچون تالمات روحی وارده به پدر و مادر و دختر خردسال مصدوم قابل مطالبه هست و با درخواست شاكی به این مورد هم رسیدگی میشود.
شریعتی با رد ادعای (به اصطلاح) آقازاده بودن متهم، خاطرنشان كرد: اصلا چنین موضوعی حقیقت ندارد و متهم فردی عادی است كه متاسفانه با بی احتیاطی و سهل انگاری سبب وقوع چنین حادثه ناگواری شده است.
رئیس دادگستری لواسانات با اشاره به اینكه سهل انگاری متهم محرز است، تصریح كرد: بنده بعنوان دادستان و مدعی العموم این مورد را تا آخر و در محدوه قانون پیگیری خواهم كرد و از حق و حقوق تضییع شده خانواده شاكی حمایت می كنم.

1397/10/29
15:14:49
5.0 / 5
5311
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت