رئیس قوه قضاییه:

تخریب نهادهای نظام، تخریب اصل نظام است

تخریب نهادهای نظام، تخریب اصل نظام است علم عدل: رئیس قوه قضاییه تخریب نهادهای نظام را به منزله تخریب اصل نظام دانست و در عین حال از مسئولان خواست كه با حسن تدبیر و حركت در چارچوبهای قانونی، مانع از بهانه دادن به دست دشمن شوند.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی با اشاره به تلاش های اخیر آمریكا در منطقه برای مقابله با جمهوری اسلامی اشاره كرد: این تلاش ها در طول ۴۰ پارسال همواره وجود داشته و مسأله جدیدی نیست اما اصرار آنها بر این مقابله نكته های جدیدی در بر دارد.
رئیس دستگاه قضا افزود: به نظر می آید كه آمریكایی ها سپس شكستهای متوالی در منطقه و صرف هزینه های زیاد كه نه تنها دستاوردی برایشان نداشته بلكه باعث شده كه مردم منطقه مقابل آنها متحدتر شوند و جمهوری اسلامی باز بحمدالله با همه دشواریها قدرت بی نظیر منطقه شود، حركاتی را برای پوشاندن این شكست ها در دستور كار قرار داده اند.
آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به توطئه های آمریكا طی ماه های گذشته از ادعای به صفر رساندن فروش نفت ایران تا اعمال تحریم های فلج كننده در ۱۳ آبان، این اقدامات را عموما تبلیغاتی و در قالب عملیات روانی توصیف كرد و اضافه كرد: آنها به خوبی فهمیده اند كه اساس اقتدار جمهوری اسلامی، حضور مردم در صحنه است پس این حضور را هدف گرفته اند و برای ناامیدسازی مردم هر چه در توان دارند به كار می برند.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به بهره مندی آمریكا از نیروهای نیابتی در منطقه و برخی مزدوران داخلی برای تحقق اهدافش، اظهار نمود: وظیفه ما این است كه شگرد و فریب دشمن را بشناسیم و راه نفوذ دشمن را دقیقا از همان نقطه ای كه در مقام وارد آوردن ضربه است، سد نماییم.
آیت الله آملی لاریجانی با تاكید بر لزوم توجه هر چه بیشتر به سوژه معیشت مردم و اقتصاد كشور، اشاره كرد: در این زمینه، وظایفی متوجه مردم، دولت و سایر دستگاه هاست. دولت محترم باید برمبنای تدبیر، كاری جهادی در پیش بگیرد برای اینكه شاهدیم كه دشمن تمام تلاش خودرا برای بستن راه های مبادلات تجاری ایران به كار بسته است. گرچه معتقدیم همانگونه كه تا امروز نتوانسته اند كاری از پیش ببرند، سپس این هم نخواهند توانست اما این چیزی از مسئولیت ما كم نمی نماید.
رئیس قوه قضاییه افزود: از تلاشهای دولت محترم برای بهبود معیشت مردم و ساماندهی وضعیت اقتصادی كشور مطلعیم اما نیاز به تلاش بیشتر، كار جهادی و توجه بیشتر از پیش به نیروها و استعدادهای داخلی است. همانگونه كه رهبر معظم انقلاب فرمودند، ایران مثل فلان كشور آفریقایی نیست. اینجا كشوری پهناور با توان بالای علمی فرزندانش و دارای امكانات مادی و معنوی فراوان است.
مردم در مواجهه با شایعات هوشیار باشند
آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به اینكه مردم باز باید مانند همیشه هوشیار و بصیر باشند، پخش شایعات را از شگردهای امروز دشمنان برشمرد و اشاره كرد: مردم باید در مواجهه با شایعات هوشیار باشند. این اقدامات در ادامه پروژه ناامیدسازی مردم و از مهمترین ابزارهای دشمن است. بی شك كشوری با این حجم از سرمایه های عظیم مادی و معنوی و مردمی كه اهل ایمان، اعتقاد و عزم راسخ هستند از پا نمی افتد. تجربه ۴۰ پارسال باز موید این مطلب است و امروز هم استقامت مردم همانگونه كه در دوران دفاع مقدس و سایر برهه های تاریخی كشور به منصه ظهور رسیده است، سبب شكست دشمن خواهد شد.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینكه اگر دولتمردان و مسئولان كشور در راه رضایت و نصرت الهی باشند، خداوند باز به حكم آیه شریفه «ان تنصروا الله ینصركم» به آنان یاری خواهد رساند، اظهار نمود: مردم باز اگر از دولتمردان و مسئولان، صدق در گفتار و رفتار و كار جهادی ببینند، در صحنه باقی خواهند ماند و برای عزت خود ایستادگی خواهند كرد.
آیت الله آملی لاریجانی با كنایه به كشورهایی نظیر عربستان كه تحت سلطه آمریكا قرار دارند، اشاره كرد: ایران كشوری نیست كه آمریكا نهایت استفاده را از آن ببرد و بعد هم به راحتی بگوید اگر از شما حمایت نكنیم، دو هفته هم دوام نمی آورید!
رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینكه حركت عظیم مردم ایران سبب شكست توطئه های آمریكا و اذناب جهانی و منطقه ای آن در مقابله با جمهوری اسلامی است، استفاده از كالای ایرانی و توسعه و ترویج اشتغال و تولید داخلی را از مهمترین مولفه های مبارزه در جبهه اقتصادی دانست و تصریح كرد: هم مردم و هم دولتمردان برای ارتقا و اعتلای نام اسلام و ملت بزرگ ایران باید تلاش كنند و هیچ تردیدی در تحقق وعده نصرت الهی به خود راه ندهند.
دلیل حملات به قوه قضاییه، جلوگیری دستگاه قضایی از نفوذ دشمن است
آیت الله آملی لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تلاش دشمن برای ضربه زدن به نظام از راه تخریب نهادهای جمهوری اسلامی همچون قوه قضاییه، اظهار داشت: یكی از مهمترین دلایل هجمه های دشمن به دستگاه قضایی جمهوری اسلامی این است كه ما همواره تلاش نموده ایم راه نفوذ دشمنان را سد نماییم. قوه قضاییه در جریان فتنه سال ۸۸ و سایر مواردی كه دشمن با سوء استفاده از برخی ناآرامی ها تلاش داشت به ساحت اقتدار كشور ورود كند، با همكاری نهادهای امنیتی و انتظامی اجازه تحقق چنین رویایی را نداد و این سرمنشأ حملات به قوه قضاییه بوده است.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به تشدید هجمه ها مقابل مجموعه دستگاه قضایی، قضات و مسئولان این دستگاه اشاره كرد: یك قاضی بر طبق وظیفه و در حد فهم خود از قانون، حكمی صادر می كند. به محض اینكه برخی این حكم را در تضاد با منافع خود می بینند، آغاز به تخریب، توهین و افترا می كنند. از نظر ما هیچ ایرادی ندارد كه كسی به صورت فنی و كارشناسی بگوید حكم قاضی از نظر برداشت و استنباط قانونی اشكال داشته است اما مرز انتقاد با توهین و تخریب و افترا واضح است. وقتی بگوییم قاضی توطئه و تبانی كرده یا بر اثر فشار از سمت مسئولان دستگاه قضایی رای داده است، دیگر در دایره انتقاد نمی گنجد و توهین بلكه در مواردی افترا به شمار می آید. امكان دارد در جایی ابهاماتی برای افراد وجود داشته باشد اما در كجا رسم است كه هر كسی به قوه قضاییه هر نسبتی بدهد و بعد مدعی شود كه انتقاد كرده است؟ كسی كه رای دادگاه را پاره می كند یا می سوزاند، به قانون و قوه قضاییه آشكارا توهین كرده است.
آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به برخورد قوه قضاییه با مفاسد و اقدامات مقابل امنیت كشور، اظهار نمود: دستگاه قضایی در طول ۴۰ پارسال اقدامات عظیمی داشته است. در طول همین ۱۰ پارسال همگان تلاشهای وافر دستگاه قضا برای برخورد با فساد، گسترش نظارت های بیرونی و باز نظارت های درونی بر خود قوه قضاییه و همین طور تحول در تشكیلات قوه قضاییه را شاهد بوده اند. اینكه برخی این دستاوردها را نبینند و با صرف مشكلات شخصی با افراد، كل یك نهاد را تخریب كنند، باید بدانند كه تنها به اشخاص لطمه نزده اند بلكه جمهوری اسلامی را تخریب كرده اند.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینكه گاهی نحوه برخورد با دستگاه قضایی از توهین و تخریب به سمت مقابله فیزیكی حركت كرده است، به شهادت برخی از قضات و دادستان ها در طول سال های گذشته و همین طور سوء قصد اخیر به جان رئیس كل دادگستری كهگیلویه و بویراحمد اشاره نمود و اضافه كرد: تعجب می كنم كه برخی افراد این همه مقابل قوه قضاییه و مسئولان آن دست به تخریب و توهین می زنند و بعد مدعی هستند كه مقصودشان نظام جمهوری اسلامی نیست. این افراد از معیت نظام و نهادهای آن غافلند و توجه ندارند كه وقتی یك ركن نظام را ناجوانمردانه متهم به انواع بی عدالتی و ظلم می كنند، در واقع با اصل نظام مقابله كرده اند و در واقع به جریان عملیات روانی دشمن و جنگ نرم برای مایوس كردن مردم از نهادهای مهم نظام و مسئولان یاری رسانده اند.
آیت الله آملی لاریجانی با تاكید بر تلاش همه مسئولان برای حركت در قالب قانون و بهانه ندادن به دست دشمن، به آگهی اخیر مقام معظم رهبری در خصوص مقابله با شایعات اشاره نمود و اظهار داشت: شایعات برای تخریب نظام است. البته به سبب فشارهای دشمن و برخی سوءتدبیرهای داخلی باز كاستی هایی وجود دارد كه هیچكس منكر آنها نیست اما دشمنان تمام ابزار و توان خودرا به كار گرفته اند كه هیچ یك از خدمات نظام طی ۴ دهه گذشته دیده نشود و در این میان برخی باز در داخل، آب به آسیاب دشمن می ریزند.
دستگاه قضایی برای فعال نگه داشتن كارخانجات در میدان است
رئیس قوه قضاییه با تاكید بر لزوم وحدت همه مردم و مسئولان در مقابله با دشمن و ساختن كشور و معیشت مردم، یكی از خدمات بزرگ قوه قضاییه را كه فراتر از وظایف خود در سطح كشور دنبال می كند، كوشش برای فعال ماندن خیلی از كارخانجات و مراكز تولیدی به كمك دستگاه های اجرایی برشمرد و ابراز امیدواری كرد كه با اخلاص در عمل، توفیق هرچه بیشتر خدمت به مردم برای مسئولان حاصل شود و مردم بصیر باز با اتكا به ایمان و توانمندی های خود همواره از پشتیبانی حق تعالی برخوردار باشند.
براساس این گزارش، لایحه «تامین امنیت زنان در مقابل خشونت» در دستور كار امروز مسئولان عالی قضایی قرار داشت.

1397/10/25
16:32:11
5.0 / 5
5421
تگهای خبر: اسلامی , حكم , خدمات , دادستان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت