شكات پرونده دومان توكان :

متهم با ارسال فایل صوتی از داخل زندان تهدید می كند

متهم با ارسال فایل صوتی از داخل زندان تهدید می كند علم عدل: نماینده شكات پرونده دومان توكان از ارسال فایل های صوتی متهم از داخل زندان آگاهی داد و اظهار داشت: این شخص از داخل زندان مبادرت به تهدید سرمایه گذاران كرده است.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، در ادامه جلسه رسیدگی به پرونده متهمان شركت دومان توكان، نمایندگان شكات پرونده دومان توكان با اذن قاضی صلواتی در جایگاه حضور یافته و به دفاع از شكایت خود پرداخت.
یكی از شكات با اشاره به اینكه ۲۱۴ میلیون تومان سرمایه گذاری كردم، اظهار داشت: ۱۹۰ میلیون تومان سرمایه ابتدایی من بود كه سپس دریافت سود ۲ ماهه، سپرده من به ۲۱۴ میلیون تومان رسید.
وی اضافه كرد: متهم دو روز قبل با ارسال فایل صوتی از داخل زندان، چند نفر از شكات را تهدید كرد.
یكی دیگر از شكات با اشاره به اینكه بنده ۷ میلیارد تومان در این شركت سرمایه گزاری نموده ام، اضافه كرد: این آقا با مشاوران جذبش مبادرت به فریب گسترده از مردم می كرد و تمامی سرمایه گذاران را به سودهای بسیار هنگفتی وعده می دادند.
یكی دیگر از سرمایه گذاران با حضور در جایگاه اظهار داشت: سرمایه اولیه من در این شركت ۴۰۵ میلیون تومان بود؛ با عنایت به این حجم از سرمایه گذاری، خواستار رسیدگی عادلانه در این پرونده هستم.
وی اشاره كرد: اسم یكی از متهمان كه شخصاً به جذب سرمایه اقدام می كرده است، در پرونده دیده نمی گردد. علاوه بر این، شنیده ایم كه «دومان سهند» اعلام نموده كه برایش ۲۰ سال حبس در نظر گرفته میگردد و وجوه ما سپس این دوره واصل میگردد كه امیدواریم چنین چیزی صحت نداشته باشد.
یكی دیگر از شكات پرونده دومان توكان با اشاره به اینكه سرمایه اولیه اش در این شركت ۴۵ میلیون تومان بوده است، اظهار داشت: این میزان مبلغ یك عمر پس انداز من است، فرهنگی هستم و به جهت اینكه دفتر عقد كرده ام به خانه ی بخت برود و با عنایت به اینكه سودهای بانكی به یكباره كم شد، فریب این تبلیغات را خوردم تا بتوانم جهیزیه دخترم را فراهم كنم.
این شاكی اضافه كرد: من فقط دوبار سود گرفتم كه هربار هم مبلغ یك میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعلق گرفت.
در ادامه وكیل پنج نفر از شكات با حضور در جایگاه به دفاع از موكلانش پرداخت و اظهار داشت: متهم دومان سهند به بی نظمی در نظام اقتصادی و كلاهبرداری متهم است؛ این فرد و همراهانش با تأسیس شركت های موسوم به شركت های مالی از راه سودآوری، علاوه بر سودجویی، نظم اقتصادی كشور را بر هم زدند.
وی اضافه كرد: با توجه به تحقیقات به عمل آمده و نظر به اقرار متهمان، شركت مبادرت به جذب ۱۵۰ میلیارد تومان وجه از مردم كرده است و مدعی پرداخت سود تا ۴۰ درصد بوده است.
وكیل پنج نفر از شكات خطاب به دادگاه اظهار داشت: تقاضای تكمیل تحقیقات را دارم چونكه در كارشناسی آمده است كه ۶۱ میلیارد بعنوان سود پرداخت شده است، ولی میزان و افراد دریافت كننده سود مشخص نشده است درحالی كه سرمایه گذاران سود را بعنوان سرمایه، مجدد به شركت داده اند.
این وكیل دادگستری گفت: مطابق تحقیقات به عمل آمده، میزانی از وجوه دریافتی به نزدیكان متهم و یا مشاوران وی داده شده است. خرید منزل و ماشین توسط مشاوران جذب با پول های جذب شده از مردم، نمونه هزینه ی وجوه دریافتی است.
یكی دیگر از شكات با حضور در جایگاه، به فعالیت های متهم سپس بازداشتش اشاره نمود و اظهار داشت: دومان سهند سپس دستگیری، باز هم به اقدامات مجرمانه خود ادامه داده و اخیراً اعلام نموده است كه اموالم را به دادگاه معرفی نمی كنم.
وی با اشاره به اینكه متهم از داخل زندان مبادرت به تهدید شكات كرده است، اظهار داشت: آخرین پیام این فرد مربوط به روز گذشته بوده است. این شخص در طول این مدت، بارها مبادرت به تهدید شكات كرده است؛ چطور این فرد اینترنت دارد و مبادرت به تهدید ما می كند؟
یكی دیگر از شكات هم خطاب به دادگاه اظهار داشت: عده ای می خواهند این فرد از زندان آزاد شده تا به كانادا فرار كند.
در اختتام قاضی صلواتی با اشاره به اینكه دادگاه در قالب كیفرخواست صادره، به بهتان متهمان رسیدگی می كند، اظهار داشت: اعزام تحت الحفظ و آزادی مربوط به زمانی است كه متهمان اموالی را معرفی كنند؛ هم اكنون آزادی در كار نیست.
صلواتی گفت: تهدید از زندان هم جز تشكیل پرونده جدید در دادسرا سودی ندارد.
قاضی رسیدگی كننده به این پرونده با بیان ختم جلسه اول رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده دومان توكان، ادامه رسیدگی به این پرونده را به فردا موكول كرد.

1397/10/19
14:39:50
5.0 / 5
5241
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت