رئیس دادگستری دزفول خبر داد:

عفو و بخشش قاتل سپس ۵ سال در دزفول

عفو و بخشش قاتل سپس ۵ سال در دزفول علم عدل: رئیس دادگستری دزفول اظهار داشت: اعضاء شورای حل اختلاف شهرستان با وساطت خود توانستند سپس ۵ سال خانواده مقتول را از اجرای حكم قصاص قاتل منصرف و آنرا مورد عفو قرار دهند.محمدیار ممبینی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: سال ۱۳۹۲ نزاعی بین دو خانواده در شهرك نهضت از بخش چغامیش این شهرستان رخ داد كه در این درگیری آقای ق. ط با اسلحه شكاری مرحوم ا. غ را به قتل می رساند و متأسفانه این قتل موجب احداث اختلاف و كشمكش شدیدی بین این دو خانواده میگردد.
وی اضافه كرد: از همان ابتدای درگیری، اعضای شورای حل اختلاف دزفول با پیگیرهای مجدانه و تلاش های مستمر خود توانستند سپس پنج سال خانواده مقتول را از اجرای حكم قصاص قاتل منصرف و آنرا مورد عفو و بخشش قرار دهند.
ممبینی ضمن تقدیر از خانواده مقتول به خاطر گذشت و صرف نظر از اجرای حكم قصاص قاتل و تلاش های خستگی ناپذیر و مستمر اعضای شورای حل اختلاف این شهرستان برای احداث صلح و سازش بین این دو خانواده اظهار نمود: اولیای دم با حضور در شعبه سوم اجرای احكام كیفری دادسرای عمومی و انقلاب اهواز با بیان رضایت و عفو و بخشش قاتل، این پرونده با صلح و سازش مختومه شد.
رئیس دادگستری دزفول با تاكید بر استفاده از ظرفیت نخبگان و بزرگان در پیشگیری و كاهش جرم و همین طور توسعه فرهنگ صلح و سازش در جامعه بیان كرد: برای پیشگیری و كاهش جرم و توسعه و نهادینه كردن فرهنگ صلح و سازش باید از ظرفیت نخبگان و بزرگان بهره برد و این كار می تواند در توسعه و احداث آرامش در جامعه تأثیر بسزایی داشته باشد.

1397/10/08
22:54:13
5.0 / 5
5074
تگهای خبر: پرونده , جرم , حكم , دادگستری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت