دادستان تهران مطرح كرد؛

دستگیری۱۳ نفر درحوزه ارز، انتقادبه اجرای تئاتر دریكی از هتل ها

دستگیری۱۳ نفر درحوزه ارز، انتقادبه اجرای تئاتر دریكی از هتل ها علم عدل: دادستان تهران اظهار داشت: در حوزه ارز كماكان اقدامات دادستانی ادامه دارد و روز گذشته دوباره ۱۳ نفر دیگر دستگیر شدند و تابحال چهل پرونده منجر به كیفرخواست در این حوزه داشتیم.


به گزارش علم عدل به نقل از مهر، عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران در حاشیه جلسه صدمه های اجتماعی با حضور به شبهات مطرح شده در ارتباط با پرونده باقری درمنی پاسخ داد و اضافه كرد: پرونده باقری درمنی بعد از ۹ جلسه محاكمه و اعتراض محكوم و وكلا به حكم در دیوان عالی كشور تایید و برای اجرا به دادستانی اعاده شده است. وی در پاسخ به ادعای مطرح شده در خصوص این كه پرونده حمید باقری درمنی به شعب ویژه ربط داده شده، اظهار داشت: واقعا اینگونه نبوده و از سال ۸۵ تا ۹۷ سه پرونده در مورد این فرد مطرح بوده كه دو پرونده اجرا شده و پرونده سوم كه به اعدام محكوم شده در سال ۹۰ تشكیل و هشت شاكی دارد و مجموع بدهی به دستگاه ها و افرادی كه در این پرونده هستند هزار و صد میلیارد تومان است و ارزش قیری كه ایشان گرفته و پول آنها را نداده به قیمت روز ۹۰۰ میلیارد تومان است الباقی بدهی به بانك ها و شركت های است كه در پرونده شكایت كردند. دادستان تهران بیان داشت: افترا این فرد افساد فی الارض است كه در فرض رضایت شكات هم، تاثیری در اجرا ندارد. جعفری دولت آبادی با تاكید بر اینكه اساسا پرونده این فرد به دادگاه ویژه ارتباطی نداشت، افزود: این پرونده با تشكیل دادگاه های ویژه همزمان شد و در شعبه ۱۵ مورد رسیدگی قرار گرفت، ولی برخی به سبب اینكه در ذهن مردم شبهه تولید كنند بیان نمودند كه این فرد در شعبات ویژه محكوم و حقوق او تضییع گردیده است كه این ادعا حقیقت ندارد و این فرد دو وكیل داشته ۹ جلسه محاكمه شده و در دیوان عالی هم پرونده وی رسیدگی شده و مقدمات اجرا فراهم گردیده است.

جعفری دولت آبادی در ارتباط با ماجرای فرار باقری درمنی اظهار داشت: افرادی گزارش داده بودند كه این فرد اقداماتی برای خروج دارد كه گزارش ها پیگیری و با تلاش پلیس و نظارت دادستانی خنثی شد. دادستان تهران تصریح كرد: افراد در رابطه با باقری درمنی تلاش كردند به گونه ای وانمود كنند كه گویی فرد بیگناهی است درحالیكه هفت سال است به این پرونده رسیدگی كرده ایم و حتی متهم به اطاله دادرسی شده بودیم. وی در ارتباط با ادعای وكیل باقری درمنی در خصوص ارسال درخواست اعاده دادرسی پرونده باقری درمنی به دیوان عالی كشور، اشاره كرد: این مساله هنوز به ما انعكاس پیدا نكرده است بدین سبب تا زمانی كه به دادستانی گزارش نشود حكم نهایی داریم و اجرا خواهیم كرد. جعفری دولت آبادی این قبیل شبهه سازی ها را موید تلاش هایی برای عدم اجرای حكم دانست و اظهار داشت: این نوع احكام در صورتی كه قطعی شود اجرا خواهد شد كمااینكه هم اكنون ۴۸ نفر در زندان داریم كه در ارتباط با ارز و فروش موبایل و ارزهای موبایلی حكمشان اجرا شده است.

دادستان تهران با اخطار به همه مفسدان اقتصادی، اشاره كرد: قوه قضاییه با تمام كسانی كه در حوزه های مختلف به خصوص مسایل اقتصادی، گرانفروشی كلان، فروش ارز در بازار آزاد، واردات كالای قاچاق و فسادهای مشابه اقداماتی را انجام می دهند قاطعانه برخورد می كنند و برخوردها هم تشدید شده است با اینكه در كنار برخوردهای كیفری معتقدیم دستگاه ها باید ساختار پیشگیرانه را تقویت نمایند تا فسادی رخ ندهد.

وی اشاره كرد: در حوزه ارز كماكان اقدامات دادستانی ادامه دارد و روز گذشته دوباره ۱۳ نفر دیگر دستگیر شدند و تابحال چهل پرونده منجر به كیفرخواست در این حوزه داشته ایم.

جعفری دولت آبادی در ارتباط با برخورد با گرانی هم اظهار داشت: ریاست قوه قضاییه به تازگی به دادستان ها دستور داده اند كه در قالب قوانین در این زمینه اقدام نمایند و بنابراین دادستانی تهران درمورد برخورد با گرانی كلان آمادگی دارد و اقدام هم كرده است، اما در بخش گرانفروشی خرد تعزیرات طبق قانون مكلف است كه انجام وظیفه كند و امیدواریم حضور قوی تری داشته باشند.

دادستان تهران اشاره كرد: پیام جدید ریاست قوه قضاییه راه را برای برخورد با گرانفروشی كه از دغدغه های مردم به حساب می آید، هموارتر كرده است. وی در بخش دیگری با تاكید براینكه دستگاه های متولی باید به وظایفشان به درستی عمل كنند، اظهار نمود: نظارت بر اقدامات فرهنگی و اجتماعی مثل مطبوعات، فیلم، تئاتر، موسیقی، كنسرت و نظایر آن راسا بر عهده دستگاه های فرهنگی مثل وزارت ارشاد و سازمان های مشابه است كه انتظار می رود دستگاه های فرهنگی و متولیان امور اجتماعی در این گونه امور واقعا به وظایفشان عمل كنند. وی افزود: حسب گزارشات متقن واصله به دادستانی تهران، گاها فیلم هایی در كشور اكران می گردد كه حسب مناسب جامعه اسلامی نیست، بنابراین در این نشست خلاصه ای از این گزارش به نماینده وزارت ارشاد عرضه شد و انتظار می رود كه این وزارتخانه در این زمینه به وظایف ذاتی خود عمل كند وگرنه دادستانی در صورت عدم اقدام، اقدام خواهدنمود. دادستان تهران با انتقاد از اجرای تئاتری در یكی از هتل های تهران، كه برمبنای گزارشی كه شب گذشته به این دادسرا واصل شده متضمن نقض ارزش های اسلامی است، به وزارت ارشاد اصرار كرد كه این مساله را فورا پیگیری كنند.

1397/10/01
15:59:06
5.0 / 5
5132
تگهای خبر: اسلامی , پرونده , پلیس , حكم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت