اختصاصی مهر؛

نقشه فراری دادن باقری درمنی در یكی از اعزام ها ناكام ماند

نقشه فراری دادن باقری درمنی در یكی از اعزام ها ناكام ماند علم عدل: در زمان محاكمه حمید باقری درمنی، به نام و عنوان یكی از نهادها تماسی جعلی و مشكوك در خصوص احضار ارسال می شود، ماموران بعد از وصول این نامه فورا قاضی و دادستان تهران را در جریان قرار می دهند.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، پرونده فساد اقتصادی باقری درمنی طی ۹ جلسه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی رسیدگی حكم اعدام در مورد آن صادر و در دیوان عالی كشور تایید شد، شامل ۱۵۵ جلد و ۳۲۵ صفحه كیفرخواست است.
جرائم متهم از قبل طراحی شده بوده و با تصمیم جمعی با دیگر متهمان پرونده به صورت باندی و سازمان یافته صورت گرفته است.
حمید باقری درمنی با ترغیب و تشویق، دستور به فرار و خروج از كشور برخی از متهمان موثر و كلیدی پرونده همچون جوانمیر محمدی و محمد خزاعلی، محمدرضا نصیری، محمد جزایری و مجید باقری درمنی را می دهد.
متهمان در چارچوب شركت های شش گانه تحت هدایت و مدیریت مستقیم باقری درمنی و با تبانی و مشاركت مدیران وقت شركت های مربوطه و مدیران سابق شركت نفت جی با عرضه اسناد مجعول از شركت نفت جی، قیرهایی را با كلاهبرداری تحصیل نموده اند.
باقری درمنی بخش قابل توجهی از اموال و دارایی های خویش را به صورت صوری به اشخاص مورد اعتماد انتقال داده است.
وی با عملیات مجرمانه و در سطح گسترده و به نحو سازمان یافته با استفاده از ارتكاب جعل، استفاده از سند مجعول، پرداخت رشوه، كلاهبرداری كلان، فرار مالیاتی، انتقال صوری اموال، ترغیب و تشویق افراد موثر و كلیدی شبكه به فرار و خروج از كشور و با استفاده از چهار كارشناس رسمی دادگستری و یك شعبه بانك ملی و آلوده كردن سیستم اداری و چند مسئول وقت شركت نفت، مرتكب این جرائم شده است.
در زمان محاكمه حمید باقری درمنی در دادگاه و بررسی ابعاد مختلف آن، به نام و عنوان یكی از نهادها تماسی جعلی و مشكوك در خصوص احضار باقری درمنی ارسال می شود، ماموران زندان بعد از وصول این نامه فورا قاضی و دادستان تهران را در جریان قرار داده و مقام های قضایی از اعزام وی جلوگیری می كند. (پیگیری تماس و منشا آن به سرعت انجام و اقدام می شود)
ماجرا از این قرار بوده است كه در جریان رسیدگی به پرونده باقری درمنی قاضی صلواتی به ماموران زندان و تیم بدرقه تاكید بسیاری برای اهمیت اعزام های صورت گرفته كرده بود و در نتیجه به حفاظت ندامتگاه اوین تاكید شده بود تمامی اعزام های متهم باید با هماهنگی قاضی صلواتی و مقامات مسئول در قوه قضاییه صورت بپذیرد.
بلافاصله بعد از ارسال تماس جعلی و مشكوك و برقراری برخی تماس ها از جانب جریان وابسته به درمنی حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه به پرونده ورود می كند و سرانجام تیم فرار شناسایی و دستگیر می گردد.
با دستگیری تیم فرار مشخص می گردد این افراد بدون وابستگی به نهادی ولی با عنوان جعلی قصد داشته اند با ارسال نامه و تماس ها وی را از ندامتگاه اوین به منظور اعزام برای رسیدگی به پرونده خارج كنند و در اعزام صورت گرفته مقدمات فرار وی را فراهم آورند.
یك مقام آگاه در پرونده می گوید مبلغ مشخص شده برای انجام این عملیات ده میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود كه باید به صورت نقد در اختیار گروه قرار می گرفت.
گفتنی است؛ با هوشیاری مسئولین قضایی دخیل در پرونده و در نتیجه ناكام ماندن عملیات فراری دادن باقری درمنی تیم فرار پولی دریافت نكرده است.
در حال حاضر افراد دستگیر شده در مرحله تحقیقات و تكمیل پرونده در دادسرا هستند.

1397/09/26
14:50:17
5.0 / 5
5078
تگهای خبر: اسلامی , اسناد , پرونده , جرم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت