در گفتگو با مهر مطرح شد؛

كیفرخواست به متهمان محیط زیستی ابلاغ می شود، پرونده تعیین شعبه شد

كیفرخواست به متهمان محیط زیستی ابلاغ می شود، پرونده تعیین شعبه شد علم عدل: رئیس كل دادگستری استان تهران اظهار داشت: پرونده موسوم به محیط زیستی ها در دادگاه انقلاب تعیین شعبه شد.غلامحسین اسماعیلی رئیس كل دادگستری استان تهران در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده موسوم به محیط زیستی ها به خبرنگار مهر، اظهار داشت: طبق آخرین پیگیری ها، شعبه رسیدگی كننده به پرونده مشغول مطالعه پرونده است.
وی اضافه كرد: فرایند ابلاغ كیفرخواست به متهمان و وكلا انجام و بعد از آن تعیین وقت رسیدگی نهایی می گردد.
به گزارش علم عدل به نقل از مهر، در پرونده متهمان جاسوسی از مراكز حساس در پوشش محیط زیست كیفرخواست تغییر نكرده اما عنوان اتهامی تغییر كرده است. عنوان اتهامی اولیه این اشخاص جاسوسی بود كه طبق ماده ۲۸۶ برخی جاسوسی ها در مسائل فرهنگی و اقتصادی می تواند تا حد افساد فی الارض باشد. در این پرونده با وصول گزارش ستاد كل نیروهای مسلح، عنوان اتهامی از جاسوسی محض به افساد فی الارض تغییر یافت.
نوزدهم دی ماه گذشته حسب گزارش كتبی یكی از نهادهای امنیتی كه به دادسرای شهید مقدس ارجاع شد، به باعث دستورات قضایی و با آغاز تحقیقات انجام شده، مشخص شد متهمان پرونده با هدایت افسران اطلاعاتی سیا و موساد ماموریت های سه گانه ای را شامل موضوعات زیست محیطی، نفوذ در جامعه علمی ایران و جمع آوری اطلاعات از اماكن حساس و حیاتی كشور همچون پایگاه های موشكی كشور دنبال می كرده اند؛ در تحقیقات انجام شده برخی متهمان به انجام سفرهای مختلف به سرزمینهای اشغالی همچون به منظور شركت در كنفرانس منارید كه با حضور افسر اطلاعاتی موساد در رژیم صهیونیستی برگزار شده، اقرار و اذعان كرده اند كه هدف كلی پروژه مشترك سازمان سیا و موساد، تولید بحران در بعضی از حوزه های زیست محیطی ایران بوده و اطلاعات جمع آوری شده با استفاده از عوامل پنهان به آمریكا انتقال می یافته و در همین راستا دو نفر از افسران سازمان اطلاعات آمریكا با هویت معلوم در پوشش های مختلف به ایران و بعضی از استانهای كشور سفر كرده اند كه همچون اهداف آنها، تولید موسسه ای در قالب فعالیت های زیست محیطی بوده و طبق اسناد موجود، این موسسه در حدود یك دهه قبل در ایران با طراحی آمریكایی ها برای تحقق اهداف مدنظر سرویس های اطلاعاتی سازمان سیا و موساد و جمع آوری اطلاعات طبقه بندی شده در حوزه های دفاعی و موشكی كشور بوجود آمده است.
حسب محتویات پرونده، یكی از متهمان اصلی، با مشخصات اختصاری م. ط دارای تابعیت سه گانه ایرانی، آمریكایی و انگلیسی، عضو و پشتیبان مالی موسسه ایرانیحیات وحش بوده و هم چنین دیگر عضو موثر و مدیر این موسسه كاووس سیدامامی دارای تابعیت مضاعف كانادا و از مرتبطان اصلی افسر اطلاعاتی آمریكا در ایران بوده به نحوی كه این افسر اطلاعاتی در سفر به ایران در منزل كاووس سیدامامی استقرار می یافته است. این شبكه در پوشش اجرای پروژه های علمی و زیست محیطی نسبت به جمع آوری اطلاعات مورد نیاز اقدام می كرده است.
طبق تحقیقات انجام شده اعضای این شبكه در بعضی از مناطق استراتژیك كشور تعدادی دوربین در ظاهر برای رصد امور زیست محیطی نصب كرده بودند كه در واقع پوششی برای رصد فعالیت های موشكی كشور بوده و تصاویر و اطلاعات ثبت شده را برای بیگانگان ارسال می كرده اند.

1397/09/11
15:21:18
5.0 / 5
5411
تگهای خبر: ابلاغ , اتهام , اسناد , پرونده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت