حكم قطعی متهمان پرونده گندم فارس صادر شد، ۸۱ سال حبس و جزای نقدی

حكم قطعی متهمان پرونده گندم فارس صادر شد، ۸۱ سال حبس و جزای نقدی علم عدل: شیراز- متهمان پرونده بی نظمی گران نظام اقتصادی از راه اختلاط خاك با گندم، دوباره فروشی، كم فروشی و گران فروشی؛ جمعاً به ۸۱ سال حبس و بیشتر از ۷۵۴ میلیارد ریال جزای نقدی محكوم شدند.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، احكام متهمان بی نظمی گر در نظام اقتصادی كشور از راه كم فروشی، گران فروشی و دوباره فروشی گندم های خریداری شده از دولت به قیمت یارانه ای و فروش مجدد به دولت در فصل خرید تضمینی به قیمت آزاد و اختلاط گندم های خریداری شده از كشاورزان با خاك، ماسه، ذرت، علوفه و سایر ناخالصی ها جهت افزایش وزن و فروش به دولت در فصل خرید تضمینی برای جبران كسری گندم های امانی دولت، در شعبه ویژه دادگاه رسیدگی به جرائم مفسدان و اخلاگران نظام اقتصادی مستقر در استان فارس صادر شد.
بر اساس این حكم، امیر (اشكان) كمالی سروستانی فرزند محمد حسین، مدیر سیلوی خوشه طلایی سروستان كه بعنوان یكی از سیلوهای ذخیره سازی بخش خصوصی كه متولی تحویل گرفتن گندم از مناطق نزدیك به سروستان بوده است به ۲۰سال حبس تعزیری، جزای نقدی معادل خسارت وارده به بیت المال به مبلغ ۳۵ میلیارد و ۴۸۵ میلیون و ۷۱۳ هزار و ۱۵۶ ریال، ضبط اموال ناشی از جرم، محرومیت از هرگونه خدمات دولتی و منع از اشتغال به امر سیلوداری با لغو و تعلیق پروانه كسب سیلوی خوشه طلایی سروستان و منع از اشتغال در حوزه گندم و آرد به مدت دوسال محكوم گردید.
منوچهر پورفر فرزند عبدالله، مدیرعامل كارخانه آرد نصر لامرد به ۱۰ سال حبس تعزیری، جزای نقدی معادل خسارت وارده به بیت المال جمعا به مبلغ ۳۱۸ میلیارد و ۱۷۵ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۱۹ ریال، ضبط كلیه اموال تحصیل شده از جرم و محرومیت از هرگونه خدمات دولتی محكوم شد.
اسماعیل نصرالهی فرزند حمزه، مدیر داخلی كارخانه آرد نصر لامرد به ۱۰ سال حبس تعزیری، جزای نقدی معادل خسارت وارده به بیت المال جمعا به مبلغ ۳۱۸ میلیارد و ۱۷۵ میلیون و ۵۷۶ هزار و ۳۱۹ ریال، ضبط كلیه اموال تحصیل شده از جرم و محرومیت از هرگونه خدمات دولتی محكوم شد.
بر اساس این حكم حسن مزارعی فرزند شاه میرزا، كارمند سابق شركت غله كه از آن شركت منفصل و شركتی به نام تجارت گستر فلات فارس را تاسیس و در واردات گندم خارجی و دیگر محصولات كشاورزی فعال بوده باز به سه سال حبس، جزای نقدی معادل دو برابر خسارت وارده به دولت به مبلغ ۳ میلیارد و ۹۴ میلیون و۶۵۰ هزار ریال، منع از اشتغال به حرفه دلالی خرید گندم و آرد با لغو جواز كسب به مدت دوسال و محرومیت از خدمات دولتی، محكوم شد.
مهدی رضایی فرزند رمضان، عامل خرید گندم در شهرستان ممسنی به سه سال حبس، جزای نقدی معادل دوبرابر خسارت وارده به دولت به مبلغ ۴۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال، منع از اشتغال به حرفه دلالی خرید گندم و آرد با لغو جواز كسب و محرومیت از خدمات دولتی محكوم شد.
ناصر حبیبی نسب فرزند قمصور، از دلالان مشهور گندم در منطقه ممسنی كه درآن شهرستان دارای یك انبار است و بعنوان نماینده كشاورزان آن منطقه از طرف جهاد كشاورزی معرفی نامه داشته، به یك سال حبس تعزیری، جزای نقدی معادل دوبرابر خسارت وارده به دولت به مبلغ ۱۷ میلیارد ریال، منع از اشتغال به حرفه دلالی و خرید گندم و آرد با لغو جواز كسب به مدت دو سال محرومیت از هرگونه خدمات دولتی محكوم شد.
عسكر (افرا) براتی فرزند نادعلی، از دلالان خرید گندم مازاد بر مصرف كشاورزان در منطقه فیروزآباد به پنج سال حبس تعزیری، جزای نقدی به مبلغ ۳ میلیارد و ۷۰۷ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال، منع از اشتغال به حرفه دلالی خرید گندم و آرد با لغو جواز كسب و محرومیت از خدمات دولتی محكوم شد.
محمد ثاقب پور فرزند احمد، مدیرعامل شركت تعاونی روستایی افزر و مدیرعامل مركز خرید مرند افزر فیروزآباد به هشت سال حبس تعزیری، جزای نقدی به مبلغ ۳ میلیارد و ۹۰۳ میلیون و ۸۸۷ هزار ریال، ضبط اموال ناشی از جرم به نفع بیت المال، محرومیت از كلیه خدمات دولتی و لغو پروانه كسب و ممنوعیت از اشتغال و انجام هرگونه فعالیت در حوزه آرد و گندم به مدت دوسال محكوم شد.
حسن منصوری قیری فرزند غلامحسین، مدیرعامل شركت تعاونی ولی عصر(عج) به هشت سال حبس تعزیری، جزای نقدی به مبلغ ۳ میلیارد و ۹۰۳ میلیون و ۸۸۷ هزار ریال، ضبط اموال ناشی از جرم به نفع بیت المال، محرومیت از كلیه خدمات دولتی و لغو پروانه كسب و ممنوعیت از اشتغال و انجام هرگونه فعالیت در حوزه آرد و گندم به مدت دوسال محكوم شد.
محمود پورمند فرزند احمد، مسئول خرید گندم در مركز خرید سكه روان كه زیر نظر شركت تعاونی حضرت ولی عصر(عج) فعالیت داشته به هشت سال حبس تعزیری، جزای نقدی به مبلغ ۳ میلیارد و ۹۰۳ میلیون و ۸۸۷ هزار ریال، ضبط اموال ناشی از جرم به نفع بیت المال، محرومیت از كلیه خدمات دولتی و لغو پروانه كسب و ممنوعیت از اشتغال و انجام هرگونه فعالیت در حوزه آرد و گندم به مدت دوسال محكوم شد.
همچنین احدی از متهمان پرونده به نام محمدهادی محمدی فرزند عباس از دلالان خرید گندم از اتهامات مربوطه، تبرئه شد.
متهمان این پرونده طی شش جلسه در شعبه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران نظام اقتصادی با حضور نامبردگان پای میز محاكمه قرار گرفتند. جلسه محاكمه متهمان پرونده گندم كه مربوط به مخلوط كردن گندم با خاك، دوباره فروشی و سایر اقدامات مجرمانه این افراد به ریاست قاضی دكتر سید محمود ساداتی و مستشاری علی فرهادی پور و محسن رجایی نیا برگزار گردید.
همچنین در ذیل رای صادره از شعبه ویژه دادگاه مفسدین و بی نظمی گران نظام اقتصادی استان فارس مستند به تبصره ۲ ماده ۲ قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی كشور، بر تعقیب قضایی مدیر یا مدیران، بازرسان و به صورت كلی مسئول و یا مسئولان ذی ربط كه به خاطر عدم توجه به تكالیف مقرر در این تبصره برای جلوگیری از وقوع جرم، اقدام فوری و موثر انجام نداده اند، به بهتان معاونت در جرم مذكور تاكید گردیده است.

1397/09/01
21:01:07
5.0 / 5
5225
تگهای خبر: اتهام , پرونده , جرم , حبس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت