رئیس شورای شهر آبادان:

بازداشت عضو شورا ارتباطی با استیضاح شهردار آبادان ندارد

بازداشت عضو شورا ارتباطی با استیضاح شهردار آبادان ندارد علم عدل: آبادان – رئیس شورای اسلامی شهر آبادان، بازداشت یكی از اعضای شورای شهر را بی ارتباط با مبحث استیضاح و طرح سئوال از شهردار آبادان دانست.عبداله كعبی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینكه هماهنگی و همدلی شرط اصلی موفقیت در عرصه خدمات رسانی و وحدت میان مردم و مسئولان است، درباره اخبار و شایعات منتشره در فضای مجازی پیرامون بازداشت یكی از اعضای شوا و مبحث طرح سئوال و استیضاح شهردار آبادان اضافه كرد: بازداشت یكی از اعضای شورا شهر كه دو روز پیش صورت گرفت ارتباطی به جلسه پرسش از شهردار و مخالفت احتمالی این عضو شورا نسبت به عملكرد شهردار ندارد، آنچه در فضای مجازی و رسانه ای در مورد مبحث پرونده این عضو شورا گفته شده تنها بر مبنای حدس و گمان است.
وی اظهار نمود: طبق قانون شورا باید به وظیفه خود عمل كند بنابراین جلسه پرسش از شهردار درباره خدمات عرضه شده در شهر حق قانونی اعضای شورای شهر آبادان است.
رئیس شورای اسلامی شهر آبادان با رد شایعات منتشره پیرامون دخالت دستگاه قضایی و امنیتی در مورد بازداشت عضو شورا برای جلوگیری از عرضه رای مخالفت او به شهردار خاطرنشان كرد: بابت طرح چنین موضوعاتی كه دور از اخلاق، ادب و تعهد ملی است، اظهار تاسف می كنم؛ بیان چنین حرف های ناشایست، دور از شان دستگاه قضا و سیستم امنیتی است.
كعبی با تاكید دوباره بر این مسئله كه پرسش از شهردار درباره خدمات شهری حق قانونی اعضای شورا بوده و شهردار هم موظف به پاسخگویی است، اظهار داشت: در جلسه بررسی پاسخ های كتبی شهردار به سئوالات طرح شده اعضای شورا، به علت آنكه بیشتر از یك سوم از اعضای شورا از پاسخ های كتبی شهردار قانع نشده اند این مورد به مرحله بعدی یعنی حداكثر ظرف ۱۰ آینده موكول شد.
وی اضافه كرد: در مرحله دوم شهردار با حضور در صحن علنی شورا به سئوالات اعضا پاسخ های شفاهی عرضه می دهد و چنانچه اعضای شورا باز هم از پاسخ ها قانع نشدند و عملكرد شهردار را مطلوب ندانستند مرحله نهایی یعنی رای گیری برای استیضاح وی كلید می خورد.
وی اظهار نمود: برابر قانون برای استیضاح شهردار به ۶ رای مثبت اعضای شورا نیاز است.
وی با اشاره به اینكه شورا در بررسی مشكلات شهرداری و شهر مطابق قانون عمل می كند، خاطرنشان كرد: شورای شهر آبادان با قانون گرایی و اقدامات عملی عزم و همت جدی خویش را برای پیشرفت امور شهری و غلبه بر مشكلات شهروندان جزم می كند.
رئیس شورای اسلامی شهر آبادان اظهار داشت: به صورت قطع در فضای پرتنش آنگونه كه باید امكان انجام وظایف وجود نخواهد داشت بنابراین باید مراقب بود و با طرح مباحث نامناسب فضای عمومی شهر را ملتهب و متشنج نكنیم چونكه در چنین فضایی امكان عمل به وظایف اصلی وجود ندارد.
كعبی خطاب به مردم و فعالان سیاسی و اجتماعی شهر اضافه كرد: تهییج سیاسی برای شهر، جامعه و كشور ضرر دارد؛ ازاین رو از شهروندان آبادانی می خواهم تا مسائل را با تامل بیشتری دنبال كنند.
وی با تاكید بر اینكه برای عمل به وظایف به فضایی آرام و متعادل نیاز است، اظهار نمود: در شرایط هیجانی و متشنج سیاسی انجام آسان ترین كارهای جاری هم دشوار می گردد بنابراین باید وحدت كلمه را حفظ نماییم، مشكلات موجود نباید سبب تعلل و كوتاهی مدیران و كاركنان شهرداری از انجام وظایف خود شود، آنها باید در جهت خدمات رسانی به شهروندان با انگیزه و تلاش بیشتر كار كنند.
كعبی با اشاره به اینكه منافع شهروندان بر هر چیز دیگری اولویت دارد، خاطرنشان كرد: شورا وظیفه دارد تا با عمل به قوانین و انجام درست مسئولیت ها وظیفه ای را كه در قبال مردم و جامعه بر عهده دارد به بهترین شكل ممكن به انجام برساند.
رئیس شواری شهر آبادان خاطرنشان كرد: با اینكه پیگیری جدی مسائل و مشكلات شهری وظیفه شورا است و شهردار هم موظف به پاسخگویی به سئوالات منتخبان مردم، اما واقع نگری، عدل، انصاف و در نظر گرفتن شرایط شهرداری قبل از انتخاب شهردار فعلی هم بایستی مورد توجه قرار گیرد ضمن آنكه حركت رو به جلو و فزاینده هم ضروری می باشد.
وی در انتها اظهار داشت: آبادان شهر چهار هزار شهید و پایتخت ایثار و مقاومت است؛ ازاین رو امید می رود تا با همدلی، وحدت، تفكر، درایت و عدالت بتوانیم همه با هم دلسوزانه برای آبادانی و توسعه شهرمان كار نماییم و خواسته های شخصی را فدای توسعه و آبادانی شهر نكنیم، مردم داری و رعایت حق الناس را از شعار به عمل تبدیل نماییم.

1397/08/12
14:16:14
5.0 / 5
5002
تگهای خبر: اسلامی , بازداشت , پرونده , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت