حكم متهمان پرونده شورا و شهرداری مرودشت صادر شد

حكم متهمان پرونده شورا و شهرداری مرودشت صادر شد علم عدل: شیراز- حكم متهمین پرونده شهرداری و اعضای شورای شهر مرودشت صادر شد كه بر این اساس متهم اصلی به بیشتر از ۳۰۴ سال حبس محكوم شد.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، احكام متهمین پرونده شهرداری و اعضای شورای شهر مرودشت در شعبه ۱۰۱ دادگاه كیفری دو شیراز صادر شد.
در این پرونده كه تعداد ۲۹ نفر با عناوین اتهامی راشی، مرتشی، تدلیس در معاملات دولتی و اختلاس طی ۶ جلسه دادرسی علنی ۷ ساعته مورد تحقیق و دفاع قرار گرفت در نهایت دادگاه یا احراز بزهكاری متهمین به محكومیت ۲۸ نفر اعلام رأی كرد و به لحاظ تعدد جرائم ارتكابی مشمول تشدید كیفر شناخته است.
این در حالی است كه متهم اصلی پرونده جمعاً به ۳۰۴ و نیم سال حبس، ۲۸ میلیارد ریال جزای نقدی، ۸۱ سال انفصال از خدمات دولتی و جبران خسارت ۱۲۰ میلیون ریالی در حق دولت به خاطر مشاركت در رشاء و ارتشاء و همینطور تدلیس در معاملات دولتی محكوم شد.
عامل اصلی این فساد در این پرونده به تحمل شش فقره ۴.۵ سال حبس تعزیری بابت مشاركت در شش فقره رشاء، ۱۸ فقره ۱۵ سال حبس تعزیری و ۱۸ فقره ۱۱۱ ضربه شلاق، ۱۸ فقره انفصال موقت به مدت ۴.۵سال از خدمات دولتی و پرداخت ۱۸ فقره جزای نقدی جزای نقدی به مبلغ یك میلیارد و ۵۸۲ میلیون و ۱۷۰ هزار و ۶۳۳ تومان معادل یك و نیم برابر وجوه محصله بابت شركت در ۱۸فقره ارتشاء و یك فقره ۷.۵ سال حبس تعزیری علاوه بر جبران خسارت وارده به میزان ۱۲۰ میلیون ریال در حق صندوق دولت بابت تدلیس در معاملات دولتی محكوم شد.
۹ نفر دیگر از متهمان دیگر این پرونده هم هر كدام به لحاظ ارتشاء و به مانند متهم ردیف اول و به تعداد بزه های محرز شده و یا مشاركت در تحقق آن به ۱۵ سال حبس تعزیری، ۱۱۱ ضربه شلاق، انفصال از خدمات دولتی، پرداخت جزای نقدی به میزان وجوه دریافت شده و همینطور ۷.۵ سال حبس تعزیزی و جبران خسارت به لحاظ تدلیس در معاملات دولتی محكوم شدند.
همچنین ۱۳ نفر دیگر از متهمین این پرونده كه مبادرت به رشاء و پرداخت رشوه و مشاركت در تحقق این جرم كرده بودند هم هر كدام به شش ماه حبس تعزیزی محكوم شدند. ۵ نفر دیگر از پرداخت كنندگان رشوه در این پرونده هم به هر كدام یك سال حبس تعزیری و ضبط كلیه وجوهات نقدی، حواله، چك و اسناد پرداخت شده به نفع دولت محكوم شدند.
در این گزارش آمده است پرونده در مورد یك نفر دیگر از متهمان همچنان مفتوح است.
دادگاه در جهت اعمال مجازات تكمیلی متهمین ردیف عای اول تا هشتم را علاوه بر محازات های اعلام شده به دو سال اقامت الزامی و منع خروج از كشور محكوم كرده است.
رأی صارده در مورد این افراد قطعی نیست و مطابق قانون قابل تجدید نظرخواهی در دادگاه های تجدید نظر استان فارس می باشد.
در رای صادره از شعبه ۱۰۱ دادگاه كیفری ۲ شیراز قید شده است كه مطابق با قانون در مورد متهمینی كه با تعدد كیفر مواجه می باشند تنها شدیدترین مجازات اعمال خواهد شد و در صورتیكه به هر علت مجازات اشد به یكی از علل قانونی تقلیل یا تبدیل و یا غیر قابل اجرا شود؛ مجازات اشد بعدی اجرا خواهد شد.


1397/08/11
00:08:37
5.0 / 5
5035
تگهای خبر: اتهام , اسناد , پرونده , جرم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت