رئیس كل دادگستری استان تهران:

برخی می خواهند جرائم بی حجابی و شرب خمر كم اهمیت جلوه داده شود

برخی می خواهند جرائم بی حجابی و شرب خمر كم اهمیت جلوه داده شود علم عدل: رئیس كل دادگستری استان تهران اظهار داشت: متاسفانه این روزها مطالبی عنوان می گردد كه جرائمی مانند بی حجابی و شرب خمر كم اهمیت جلوه كنند، در صورتی كه این امور مظهر بی توجهی به دین خداست.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، مراسم تودیع و معارفه رئیس دادگستری شهرستان بهارستان برگزار گردید.
غلامحسین اسماعیلی در این مراسم با تسلیت ایام مصیبت خاندان عصمت و طهارت(ع) و آرزوی بهره مندی كامل از فیوضات معنوی این ایام برای زائرین اربعین حسینی، با اشاره به زیارت اربعین كه از حضرت امام صادق(ع) نقل شده است تصریح كرد: آن حضرت در توصیف مقام جدشان می فرمایند؛ السلامُ علی وَلیِّ الله و حبیبه؛ سلام بر ولی و حبیب خدا، السلامُ عـَلی خلیلِ اللهِ وَ نجیبه؛ سلام و درود بر خلیل و گزیده خدا. السلامُ علی صَفیِّ اللهِ و ابن ِ صَفیّـه؛ درود بر برگزیده خدا و در این زیارت شریف آن حضرت اوصاف و خصوصیت های تمام انبیاء را در حضرت سید الشهدا(ع) تجمیع نمودند، از حضرت آدم كه به صفی ا... و حضرت ابراهیم كه به خلیل ا... ملقب و نبی مكرم اسلام(ص) كه حبیب ا... است تا مردم بفهمند كه امام حسین(ع) دربر دارنده همه كمالات انبیاء از آدم تا خاتم می باشد.
رییس كل دادگستری استان تهران خاطرنشان كرد: اگر بدنبال حق و حقیقت و كمال و هدایت می گردید همه را در قیام ابا عبدا... الحسین (ع)، زندگی و سیره آن حضرت بجویید و ما در منابع و معارف دینی در مورد انبیاء و اولیاء مضامین صلوات ها را داریم؛ اما در مورد خاص حضرت سید الشهداء(ع) بیشتر از سلام استفاده می نماییم كه در این رابطه برخی از بزرگان تفسیر داشته اند كه سلام یعنی خداوند حافظ تو باشد و یا به معنای سلامتی است، یعنی آرزوی سلامتی برای یكدیگر داشته باشیم و برخی هم گفته اند كه به معنای تسلیم است؛ یعنی آنچه كه تو می گویی، من تسلیم اراده و فرمان تو هستم و وقتی به سید الشهداء(ع) سلام می كنیم؛ همه این معانی اراده می گردد همچون سلامتی، حفظ و حراست و از همه مهمتر اینكه من دارم عهد می بندم كه از ناحیه من آسیبی به شما نرسد. اما گاهی به واسطه عملكردهایمان به آن حضرت صدمه می رسانیم و باید مراقب باشیم؛ مبادا اعمال و كارهای ما به راه، رسم، آرمان و هدف امام حسین(ع) صدمه برساند و باید عهد و پیمان ببندیم كه وقتی به آن حضرت سلام می دهیم؛ مصمم باشیم از ناحیه ما آسیبی به امام حسین(ع) و آرمان هایی كه ایشان برای آن قیام نمودند وارد نگردد.
غلامحسین اسماعیلی اضافه كرد: متاسفانه این روزها مطالبی عنوان می گردد كه جرائمی مانند بی حجابی و شرب خمر كم اهمیت جلوه كنند، در صورتی كه این امور مظهر بی توجهی به دین خداست. ما تاریخ و فرهنگ امام حسین(ع) را به طور دقیق مطالعه و درك نمی نماییم تا به این نكته پی ببریم كه امام حسین(ع) در برابر یزید ایستاد؛ كسی كه شارب خمر و نسبت به دین خدا بی تفاوت بود و اتفاقی كه در دوران یزید می افتاد، این بود كه دین خدا داشت از بین می رفت و حضرت سید الشهداء (ع) برای نجات دین خدا قیام كرد و مبادا كه در برابر دین خدا و كم رنگ شدن آن كوتاهی كنیم؛ هرچند كه هیچگاه چنین رویدادی اتفاق نخواهد افتاد.
رییس كل دادگستری استان تهران افزود: حضرت امام حسین(ع) می فرمایند: لایَحِلُّ لِعَینٍ مُؤمِنَةٍ تَرَی اللّه َ یُعصی فَتَطرِفَ حَتّی تَغَیِّرَهُ؛ بر هیچ چشم مؤمنی روا نیست كه ببیند خدا نافرمانی می گردد و چشم خویش را فرو بندد، مگر آن كه آن وضع را تغییر دهد. ازاین رو مطابق با این حدیث شریف شما مقامات، روحانیت ارجمند و فرماندهان انتظامی و امنیتی و قضات در برابر معصیت نسبت به دین خداوند كوتاه نیایید و مجال ندهید در مورد اجرای دستورات الهی گناه و غفلت صورت پذیرد؛ تا چه رسد به اینكه در صدر اخبار ما قرار بگیرد كه به واسطه مصرف مشروبات الكلی چندین نفر در كشور نابینا و كشته شدند و ما بر مبنای عهدی كه با امام حسین(ع) بسته ایم؛ نباید اجازه بدهیم كه بندگان خدا در برابر خداوند متعال دچار گناه و انحراف گردند.
وی اضافه كرد: تغییر در مدیریت ها امری عادی و طبیعی است و برای پیشرفت، بهبود و تامین نیاز های سایر بخش ها و دیگر امور لازم است و همانطور كه قبلاً عنوان شد؛ ما در تمامی بخش های دادگستری همچون دادگاه های تجدید نظر با مشكل مواجه می باشیم و تصمیم گرفتیم از حضور برادرمان بهرام حسنی در دادگاه های تجدید نظر تهران استفاده كنیم كه جزء عالی ترین دادگاه های كشور است و به نحوی هم این تصمیم؛ تقدیر از زحمات پرارزش وی در خلال مدت هشت سال در این منطقه می باشد.
غلامحسین اسماعیلی به بیان چند سفارش به مدیران و قضات پرداخت و تاكیدكرد: ما باید مراقب خودمان باشیم و تلاش ما در جهت تقویت بنیه علمی، فرهنگی، دینی و معنوی باشد و در یك كلمه مواظب باشیم تا از ناحیه ما آسیبی به دین خدا نرسد؛ چون كه در قیامت جواب هر چیز را شاید بتوانیم بدهیم؛ ولی جایی كه در عملكرد و تصمیم و قضاوت های ما صدمه به دین خدا رسیده آنرا نمی توانیم جواب بدهیم و باید از اهداف و آرمان های دین خدا و آرمان های سید الشهداء(ع) پاسداری نماییم و از حقوق عامه و شهروندان محافظت و مراقبت نماییم؛ چون كه ما خدمت گزار مردم هستیم و نباید اجازه بدهیم حقوق شهروندان، توسط كسی ضایع شود و قانون را بی كم و كاست و به طور یكسان برای همه اجرا نماییم و در این راه تبعیض قائل نشویم.
اسماعیلی در خاتمه سخنان خود اظهار داشت: من بارها گفته ام؛ كمك به تامین نیاز های دادگستری شهرستان بهارستان اولویت اول بنده است و در حد امكانات، مقدورات و منابع محدود در حال تلاش هستیم و باید در این زمینه؛ همه ما كار و تلاش جهادی، ایثار و از خود گذشتگی نشان داده و از تمام توان خود در زمینه حل مشكل مردم بهره ببریم و در جهت ارتقای وضعیت قضایی این شهرستان امیدواریم مقدمات تكمیل نیاز های انسانی این دادگستری همچون تامین كادر قضایی و اداری هر چه زودتر فراهم شود و در این زمینه برنامه های هم تدارك دیده شده و ان شاء ا... با تامین اعتبارات مورد نیاز در سال ۱۳۹۸ عملیات راه اندازی مجتمع قضایی شهرستان بهارستان آغاز خواهد شد و در این زمینه هم مقامات مربوطه هم باید پیگیری و با یكدیگر تعامل داشته باشند.
در آخر این مراسم هم با اهداء لوح تقدیر از زحمات بهرام حسنی تقدیر بعمل آمد و محمد قیاسی مرادی به عنوان رییس دادگستری جدید شهرستان بهارستان معرفی و با دریافت ابلاغ قضایی مربوطه رسماً فعالیت خویش را آغاز نمود.


1397/08/04
16:00:12
5.0 / 5
5269
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت