حكم دادگاه بدوی پرونده راننده لندكروز صادر شد

حكم دادگاه بدوی پرونده راننده لندكروز صادر شد علم عدل: شیراز- حكم دادگاه بدوی راننده و متهم پرونده تعرض به پلیس راهور استان فارس صادر شد.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، راننده و متهم پرونده تعرض به پلیس راهور استان فارس در دادگاه بدوی در ۶ عنوان اتهامی مجرم شناخته شد و جمعاً به ۱۶ سال حبس و سه بار و هر بار ۱۱۱ ضربه شلاق و مجازات تكمیلی محرومیت از تصدی وسائط نقلیه سبك و سنگین در سراسر كشور و منع اقامت در شهرستان شیراز محكوم شد.
بر اساس رأی صادره از شعبه ۱۰۱ دادگاه كیفری دو شیراز، اتهامات م – ك متهم ۳۳ ساله این پرونده در خصوص ارتكاب دو فقره بزه توهین به مأمورین، اختلال در نظم و آسایش عمومی، تخریب عمدی البسه نظامی، تمرد نسبت به مأمورین حین انجام وظیفه، ضرب و جرح عمدی منجر به شكستگی و دو فقره تهدید به استناد مواد مختلف قانون مجازات اسلامی محرز و رأی بر محكومیت وی صادر گردید.
محكوم پرونده به لحاظ ارتكاب دو فقره توهین به دو فقره و هر بار به ۱۱۱ ضربه شلاق، به لحاظ انجام تهدید به قتل به سه سال حبس تعزیری، به لحاظ ارتكاب بزه تخریب البسه پلیس به ۴ سال حبس تعزیری و از باب اختلال در نظم عمومی و امنیت به ۱۱۱ ضربه شلاق و ۱.۵ سال حبس تعزیری و همینطور به لحاظ تمرد نسبت به مأمورین حین انجام وظیفه به ۱.۵ سال حبس و از باب ایراد ضرب و جرح عمدی منجر به ۳ فقره شكستگی دندان های پیشین مأمور انتظامی به ۷.۵ سال حبس تعزیری و پرداخت دیه مقرره محكوم گردید.
در رأی صادره همینطور به استناد موادد ۲۳و ۲۴ قانون مجازات اسلامی متهم به لحاظ تتمیم و تكمیل مجازات هم به دو سال محرومیت از رانندگی و دو سال منع اقامت در شیراز محكوم شد.
بر مبنای رأی صادره در مورد سه عنوان اتهامی تخریب خودرو، تخریب تابلو و افتراء به لحاظ كمبود ادله، رأی بر برائت متهم صادر شد.
همچنین در رأی صادره عنوان شده است كه بر مبنای ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی در مورد متهم پرونده تنها مجازات اشد یعنی ۵/۷ سال حبس و مجازات تكمیلی قابل اجرا می باشد.
پیش از این اخبار غیر موثقی از محكومیت متهم پرونده در رسانه ها انتشار یافته بود.
رأی صادره در شعبه ۱۰۱ دادگاه كیفری دو شیراز بر مبنای قانون ظرف مدت ۲۰ روز قابل تجدید نظرخواهی در محاكم تجدید نظر استان فارس است.
چندی پیش سرنشینان یك لندكروز در جاده دشت ارژن به پلیس راهور حمله كرده و او را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

1397/07/24
19:51:13
5.0 / 5
5353
تگهای خبر: اتهام , اسلامی , پرونده , پلیس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت