چرا شكایت هایی كه دولت می كند، در قوه قضاییه خاك می خورد؟

چرا شكایت هایی كه دولت می كند، در قوه قضاییه خاك می خورد؟ علم عدل چرا شكایت هایی كه دولت می كند، در قوه قضاییه خاك می خورد؟


به گفته جنیدی، پرونده هایی كه با شكایت دولت مفتوح شده بود، متوقف شده و به آن رسیدگی نشده است. باآنكه معاون حقوق رئیس جمهوری به چند و چون شكایت هایی كه دولت شاكی و متشاكی است اشاره نكرد اما پسوند «انتخاباتی» بودن این پرونده ها كافی است تا حجم وسیعی از اخباری كه در یك سال قبل در این باره منتشر گردید را به ذهن متبادر كند.

در جریان رأی گیری انتخابات ریاست جمهوری سال قبل بود كه حامیان ستادی و غیر ستادی سید ابراهیم رئیسی نامزد اصلی اصولگرایان، دولت و در رأس آن وزارت كشور را به انجام «تخلفات مهندسی شده» متهم كردند و با اتهاماتی نظیر «ارسال نشدن تعرفه به برخی شعب» یا تولید شبهه در بعضی واریز های عادی دولت همینطور كاندیداتوری معاون اول رئیس جمهوری سلامت انتخابات را زیر سؤال بردند.

ماجرا تا آنجا پیش رفت كه ابراهیم رئیسی در نامه ای سه صفحه ای به آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان، خواهان رسیدگی به مواردی شد كه به ادعای او «تخلفات انتخاباتی» بودند.

به دنبال شكایت نامزد اصلی اصولگرایان، عباسعلی كدخدایی سخنگوی شورای نگهبان اعلام نمود كه گزارش های نهاد ناظر بر انتخابات درباره «تخلفات » به قوه قضائیه ارسال شده و نام تعدادی از مدیران دولتی هم در این گزارش ها وجود دارد.

سخنگوی شورای نگهبان «نرساندن تعرفه به بعضی از شعبه های دریافت رأی»، «كمبود تعرفه»، «دیر شروع شدن رأی گیری در بعضی شعب» و «تبلیغات بعضی از مسئولان به نفع یك نامزد خاص» را همچون موارد یاد شده در این گزارش دانست.

از اینجا به بعد بود كه هر روز مصاحبه ای درباره آخرین وضعیت پرونده های شكایت از دولت منتشر می شد كه در اغلب موارد واگویه مصاحبه قبلی بود.

برخی رسانه ها خبر احضار استانداران یا دیگر مدیران استانی را فارغ از اینكه بعنوان متهم احضار شده اند یا آگاه را به طور گسترده پوشش داده و اینگونه القا می شد كه تخلفات ادعایی مثنوی ده من كاغذی است كه هر روز یك برگ آن افشا می گردد. یك منبع مطلع به «ایران» گفت حتی رئیس ستاد انتخابات كشور هم به مراجع قضایی دعوت شده بود.

در چنین شرایطی بود كه حجت الاسلام مجید انصاری كه آن ایام معاونت حقوقی رئیس جمهوری را برعهده داشت، اطلاع داد كه دولت متبوعش از تخلفات برخی نیروهای نظامی، انتظامی، ائمه جمعه و رسانه ها در جریان انتخابات ریاست جمهوری شكایت كرده است.

انصاری با اشاره به اینكه «ما در این زمینه خواستار برخورد یكسان و عادلانه دستگاه قضایی هستیم»، به استفاده از اموال عمومی توسط برخی نهادها و ارگان ها یا دخالت در انتخابات له یا ضد نامزدها از جانب اشخاص یا دستگاه هایی كه برای ورود به این حوزه ممنوع بودند، اشاره و تاكید كرد معاونت حقوقی رئیس جمهوری ایران شكایات درباره آنها را به «شورای نگهبان و دستگاه قضایی» فرستاده است و حال لعیا جنیدی می گوید به شكایت های دولت رسیدگی نشده است. 17302

1397/07/19
15:11:48
5.0 / 5
6163
تگهای خبر: اتهام , پرونده , حامی , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت