حجت الاسلام محسنی اژه ای:

قوه قضائیه پناهگاه و مامن مظلومان است

قوه قضائیه پناهگاه و مامن مظلومان است علم عدل: سنندج - معاون اول قوه قضائیه اظهار داشت: تحقق و گسترش عدالت یكی از وظایف خطیر این قوه است، قوه قضائیه به شكلی پناهگاه و مامن مظلومان در مقابل ظالمان و مفسدان است.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، غلام حسین محسنی اژه ای بامداد امروز در مراسم تكریم و معارفه رئیس كل دادگستری استان كردستان اظهارداشت: همه ما نسبت به اسلام، كشور و مردم وظیفه داریم و قوه قضائیه بر مبنای اینكه یكی از پایه های نظام اسلامی است وظیفه حساسی نسبت به ایجاد امنیت و گسترش آن در میان مردم و كشور دارد.
وی اضافه كرد: نظام اسلامی ایران و انقلاب ما برگرفته از قرآن و عترت است و اگر همه مسئولان نظام و دولت خویش را نسبت به آن مستلزم بدانند بدون شك مردم كشور زندگی خوبی خواهند داشت.
معاون اول قوه قضائیه افزود: اگر مسئولان حاكمیتی، مسئولان دولت و سران قوه تنها به دنبال وظایف خود در چارچوب قانون اساسی باشند بدون شك خیلی از مشكلات موجود در كشور حل نمی گردد و باید با همدلی و همكاری بخصوص در بین سه قوه درصدد رفع مشكلات كشور باشیم.
محسنی اژه ای با اشاره به اینكه نظام ما یك نظام مردمی است، خاطرنشان كرد: اگر در پیگیری و رفع مشكلات كشور از ظرفیت های مردمی به خوبی بهره گیریم خیلی از مشكلات حل می گردد و خدمات بهتری را می توان انجام داد.
وی بیان كرد: هنوز هم بعد از گذشت ۴۰ سال كسی فراموش نكرده كه در ایام اول پیروزی انقلاب دشمنان نظام با پشتیبانی از صدام یك جنگ نابرابر را به ما تحمیل كردند و در نهایت هم باوجود اینكه دشمن با تمام تجهیزات روز آن زمان مسلح شده بود اما از انقلاب مردمی ما شكست خورد.
معاون اول قوه قضائیه اظهار داشت: از اوایل انقلاب تابحال كشور با تحریم های مختلفی رو به رو رسیده اما مردم ایران این تهدیدها را به فرصت تبدیل كردند و امروز بعنوان یك كشور مقتدر نه در منطقه بلكه در تمام دنیا شناخته می شوند كه با تاكید بر نیروی انسانی خود توانسته به خیلی از قله های علمی دنیا دست پیدا كند و در مقابل خیلی از دشمنان ما یا نابود شده اند و یا اكنون متحد ما هستند.
محسنی اژه ای اظهارداشت: زمانی رژیم صهیونیستی فكر می كرد تنها قدرت منطقه است اما امروز به بركت نظام جمهوری اسلامی جایگاه خویش را از دست رفته می داند و از رشد یك لشكر اسلامی در منطقه به وحشت افتاده است.
وی اضافه كرد: مردم این خطه در طول ۴۰ سال قبل صدمه های خیلی از سوی دشمنان نظام دیده اند و الان وقت آن رسیده مسئولان حاكمیتی و دولتی هر چه در توان دارند به پای مردم كردستان بریزند.
معاون اول قوه قضائیه با اشاره به اینكه نباید اجازه دهیم احساس یاس و ناامیدی و سستی در مردم به وجود آید، بیان كرد: دولت باید همه درك و تلاش و امكاناتش را برای رفع مشكلات مردم به كار گیرد و ما هم بعنوان قوه قضائیه باید هر چه در توان داریم به كار گیریم و كمك رسان دولت باشیم.
گفتنی است در انتها این مراسم كه با حضور مسئولان استانی برگزار گردید از زحمات ۱۴ ساله علی اكبر گروسی قدردانی و محمدرضا مترقب بعنوان رئیس كل دادگستری استان كردستان ارائه شد.

1397/07/16
22:52:56
5.0 / 5
5742
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت