آشنایی دو معتاد در كمپ زمینه تولید باند سرقت سریالی شد

آشنایی دو معتاد در كمپ زمینه تولید باند سرقت سریالی شد علم عدل: دو سارق سریالی دوچرخه و كتانی های شهروندان شهرك ولیعصر، توسط ماموران عملیات كلانتری شناسایی و دستگیر شدند.


به گزارش علم عدل به نقل از مهر، رئیس كلانتری ۱۵۳ شهرك ولیعصر در تشریح این خبر اظهار داشت: مدتی بود كه سرقت دوچرخه در محله شهرك ولیعصر افزایش یافته بود و شناسایی و بازداشت متهمین هم در دستور كار قرار داشت تا اینكه بالاخره ماموران عملیات كلانتری توانستند در عملیاتی فنی و پلیسی هر دو متهم این پرونده را شناسایی و دستگیر كنند. در تحقیقات به عمل آمده از متهمان كه هر دو پسرهای جوان معتادی بودند مشخص شد آنها دارای سابقه مصرف مواد بوده و زمانی كه برای ترك اعتیاد در كمپی در یافت آباد بستری شده بودند با هم آشنا می شوند. پس از آشنایی، یكی از این دو پیشنهاد سرقت را با دیگری مطرح می كند به این صورت كه طراح نقشه كه ساكن یك آپارتمان در شهرك ولیعصر بوده است پیشنهاد می دهد دوچرخه حرفه ای و گران قیمت یكی از همسایگانشان را كه آن را در پاركینگ پارك می كند سرقت كنند و دیگری هم با گرفتن كلید خانه از این فرد، پس از رهایی از كمپ در فرصت مناسب به آپارتمان محل سكونت او می رود و دوچرخه را سرقت می كند. پس از این اتفاق بود كه سرقت های سریالی این دو سارق كلید خورد. متهمان در توضیح شگرد سرقت های خود مدعی می شوند كه به درب آپارتمان و مجتمع های مسكونی در محدوده شهرك ولیعصر رجوع می كردند و زنگ یكی از واحد ها را می زدند و اعلام می داشتند همسایه یكی از واحدها هستند و كلید همراه شان ندارند و كسی هم در خانه نیست كه در را برایشان باز كند و همسایه هم بدون بررسی صحت و سقم گفته های این افراد، در را برای دو متهم باز می كردند و متهمین با ورود به پاركینگ، كتانی و یا دوچرخه های موجود در مجتمع را به سرقت می بردند. در ادامه طی بازجویی های فنی فرد مالخر این افراد هم شناسایی و با تلاش تیم عملیات كلانتری بازداشت شد. فرد مالخر یك دوچرخه ساز در شهرك ولیعصر بوده كه تا به الان از او ۱۰ دوچرخه سرقتی كشف شده است باآنكه سارقان تنها به ۵ فقره سرقت اعتراف كرده اند.

سرهنگ علی شریفی در انتها این خبر اذعان داشت هر دو متهم معتاد به ماده مخدر گل بوده و انگیزه شان را هم مالی عنوان كرده اند.

1397/05/25
20:44:34
5.0 / 5
5410
تگهای خبر: بازداشت , مامور , متهم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت