رئیس دادگاه انقلاب در گفتگو با مهر:

پاسخ نامه وزیر علوم در ارتباط با دانشجویان بازداشتی داده شد

پاسخ نامه وزیر علوم در ارتباط با دانشجویان بازداشتی داده شد علم عدل: رئیس دادگاه انقلاب اظهار داشت: وزیر علوم در نامه ای درخواستی در ارتباط با دانشجویان بازداشتی داشت كه به این نامه پاسخ دادیم.حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به این سوال كه آیا در در ارتباط با احكام دانشجویان بازداشتی در رابطه با اغتشاشات دی ماه، درخواست مستقیمی مطرح شده است؟ اظهار داشت: وزیر علوم در این رابطه نامه ای فرستاده بود، پاسخ این نامه را دادیم و گفتیم در چارچوب قانون شرایطی مطرح هست و تلاش می نماییم در چارچوب قانون اقدامی صورت گیرد.
رئیس دادگاه انقلاب در پاسخ به این سوال كه در حكم این دانشجویان تعدیلی صورت می گیرد؟ اظهار داشت: هر اقدامی كه انجام دهیم بطور قطع در چارچوب قانون خواهد بود و چارچوب قانون یعنی اینكه در محیط دانشگاه و خیابان اتهامات متفاوت می باشد و انچه وزیر خواستند مباحثی بود كه در دانشگاه مطرح می گردد. هم اكنون هم صحبتی كه در پاسخ به وزیر علوم داده شده است این مورد كه تاجایی كه قانون اجازه بدهد، مطرح است.
وی در مورد آخرین وضعیت پرونده رحیم مشایی اظهار داشت: پرونده مشایی هنوز تعیین وقت نشده است و دادگاه در حال مطالعه پرونده است.
قبل از این، عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص اینكه آیا وزارت علوم درخواستی در ارتباط با این دانشجویان به دادستانی داشته است؟ اظهار داشت: وزارت علوم تا این لحظه به ما رسماً اسامی را نداده است و پس از پیگیری های تلفنی، نام چند نفر را دادند. این تعدادی كه ما شناسایی كردیم، احكام شان صادر شده و سفارش می نماییم به احكام خود اعتراض كنند و دادگاه های تجدیدنظر به این نكات توجه خواهند كرد.
دولت آبادی درباره میزان محكومیت های حبس صادره هم اظهار داشت: احكام صادره متفاوت و از یك تا پنج سال حبس است. البته بعضی از اینها چند فقره افترا دارند و تا هشت سال حبس هم گرفته اند؛ ازاین رو اشد محكومیت كه پنج سال است، اجرا می گردد.

وی افزود: بعضی از این دانشجویان مربوط به جریان های سیاسی هستند؛ نه جریان های سیاسی داخل نظام بلكه امكان دارد از گروه های خاصی باشند و اگر احكام شان شدید بوده به همین لحاظ است. ازاین رو نمی گردد برای همه یك حكم واحد صادر كرد.

دادستان تهران اظهار داشت: پیشنهاد ما این است كه ابتدا وزارت علوم اسامی اینها را به ما بدهد تا پرونده شان را ببینیم. اگر واقعاً نهادهای امنیتی و پلیس به ما گزارش بدهند كه اینها آن طور كه در گزارشات اولیه آمده، نبوده اند حتما در محاكمه آنها توجه می گردد.


1397/05/11
17:16:28
5.0 / 5
5296
تگهای خبر: بازداشت , پرونده , حبس , دادگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت