معاون فرهنگی قوه قضائیه؛

افتخار به قانون گریزی از معضلات امروز جامعه است

افتخار به قانون گریزی از معضلات امروز جامعه است علم عدل: معاون فرهنگی قوه قضائیه اظهار داشت: قانون گریزی و افتخار به آن از معضلات امروز جامعه است؛ برای مثال شخصی كه مبادرت به فرار مالیاتی كرده است این روش را برای دیگران شرح می دهد.


به گزارش علم عدل به نقل از روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه قضائیه، حجت الاسلام و المسلمین صادقی در دیدار با سردار احمد نوریان معاون اجتماعی ناجا، با اشاره به اینكه این معاونت چندین اقدام مهم را به صورت ویژه در دستوركار دارد، اضافه كرد: یكی از فعالیت های مهم ما بحث قانونمداری و احترام به قوانین است كه البته این مورد به شكلی در رابطه با فعالیت های پلیس است. وی افزود: قانونمداری زیرساخت حیات اجتماعی و به مفهوم شكل گیری نهادها، سازمان ها و طبقات اجتماعی جامعه بر محور قانون است و می طلبد تا فرهنگ قانونمداری در این خصوص تقویت شود.
صادقی اظهار داشت: قانون گریزی و افتخار به آن از معضلات امروز جامعه است؛ برای مثال شخصی كه مبادرت به فرار مالیاتی كرده است این روش را برای دیگران شرح می دهد و به این اقدام خلاف خود افتخار هم می كند. وی یكی از موارد همكاری دستگاه ها و نهادهای مختلف نظام با یكدیگر را در جهت ارتقای فرهنگ قانونمداری دانست و اضافه كرد: اگر این همكاری ها گسترده و منظم باشد، به صورت حتم به نتایج مطلوبی منجر خواهد شد و باعث كاهش هزینه ها در همه بخش ها بخصوص دستگاه قضایی و نیروی انتظامی خواهد شد. صادقی با تاكید بر اهمیت برقراری انضباط اجتماعی و رعایت حقوق مردم نسبت به یكدیگر اظهار داشت: باید به كودكان و نوجوانان از همان سنین پایین احترام به قوانین و رعایت حرمت آن را آموزش داد تا نسل آینده را بتوان با هزینه های كمتری اداره كرد. معاون فرهنگی قوه قضائیه با تقدیر از اقدام پلیس در راه اندازی «همیار پلیس»، اظهار داشت: این اقدام در جامعه بسیار اثربخش و مفید و یك كار تربیتی پایه ای بود كه امیدواریم این قبیل كارها ادامه یابد. وی با اشاره به اقدامات انجام شده در معاونت فرهنگی قوه قضاییه اظهار داشت: تولید بیش از ۹۰ تیزر تلویزیونی روایت زندگی، چاپ حدود ۵۴ عنوان كتاب و تولید و توزیع بیش از ۱۸۰ عنوان بروشور با زبان ساده همچون اقدامات این معاونت در سال های گذشته بود. صادقی اضافه كرد: در مورد ارزیابی فعالیت های انجام شده در كشور هم سامانه ای طراحی نموده ایم كه بر مبنای آن معاونت های فرهنگی دستگاه قضایی در استان ها و مراكز رتبه بندی می شوند و به رتبه های برتر هم جوایزی تعلق می گیرد. وی یكی دیگر از وظایف مهم این معاونت كسب رضایت مراجعان از خدمات دستگاه قضایی دانست و اظهار داشت: بنابراین امسال بحث اجرایی شدن دستورالعمل تكریم ارباب رجوع را با جدیت بیشتری دنبال خواهیم كرد. صادقی اضافه كرد: باآنكه در مبحث تكریم ارباب رجوع متولی آن معاونت فرهنگی قوه قضاییه است ولی این مورد نیاز به همكاری دیگر دستگاه های مرتبط هم دارد. سردار احمد نوریان معاون اجتماعی ناجا هم در این نشست با تاكید بر همكاری های معاونت اجتماعی ناجا با معاونت فرهنگی قوه قضاییه تصریح كرد: رهبری بارها فرمودند كه این انقلاب به سرعت به جلو حركت می كند و ما نیاز داریم تا در این مسیر راهبردها و برنامه های خویش را بازیابی نماییم. وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد اینكه فعالیت فرهنگی باید جهت دار و هدفمند باشد، اظهار داشت: در كشور باید یك تعریف فرهنگی واحد وجود داشته باشد تا از پراكندگی نظرات و برنامه ها در این خصوص پیشگیری شود. نوریان، رویكرد اجتماعی ناجا را همان رویكرد مردمی دانست و اضافه كرد: همواره خواهان صدمه شناسی اقدامات پلیس و بررسی و رفع نقایص آن هستیم و از نظرات مختلف در این زمینه هم استقبال می نماییم.

1397/05/07
14:40:11
5.0 / 5
5191
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت