رئیس سازمان زندان ها تأكید كرد؛

ضرورت اصلاح ساختارها در مدیریت نوین زندانبانی

ضرورت اصلاح ساختارها در مدیریت نوین زندانبانی علم عدل: رئیس سازمان زندان ها اظهار داشت: در مدیریت نوین زندانبانی نیاز به اصلاح ساختارها و توجه به شیوه های جدید در امر زندانبانی داریم.


به گزارش علم عدل به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی سازمان زندان ها، اصغر جهانگیر در حاشیه بازدید از زندان مركزی مشهد خواهان اجرای دقیق سیاست های اصلاحی و تربیتی سازمان در تمامی زندان ها شد. وی تصریح كرد: شناسایی كامل خانواده های زندانیان و شناخت مشكلات آن ها و اجرای طرح های حمایتی به صورت كامل برای آن ها یكی از اقدامات مهم در جهت تكمیل چرخه اصلاح و تربیت در زندان هاست.
جهانگیر با اشاره به بعضی از طرح های حمایتی اظهار داشت: طلاق همسران، اعتیاد، ترك تحصیل و ورود افراد خانواده به چرخه جرم همچون مهم ترین صدمه هایی است كه خانواده زندانیان را تهدید می كند.
رئیس سازمان زندان ها اظهار داشت: برنامه گسترده ای برای شناسایی فرزندان زندانیانی كه ترك تحصیل كرده بودند شروع شده و بخش قابل توجهی از آن ها را با كمك وزارت آموزش و پرورش به كلاس های درس برگرداندیم. رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه اضافه كرد: شناسایی خانواده های در معرض فروپاشی و عرضه طرح های حمایتی همچون آموزش هم همچون طرح های سازمان زندان ها برای پشتیبانی از خانواده زندانیان بود.
مشاور رئیس دستگاه قضا در ادامه تصریح كرد: در مدیریت نوین زندانبانی نیاز به اصلاح ساختارها و توجه به شیوه های جدید در امر زندانبانی داریم. وی با بیان برخی نكات بازدید به طرح راهكارهای مدیریتی و نكات كاربردی برای اجرای دقیق سیاست ها و راهبردهای زندانبانی اسلامی پرداخت.
رئیس سازمان زندان ها با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان قوه قضائیه در خصوص اطلاع رسانی دقیق و مناسب خدمات صورت گرفته اظهار داشت: اطلاع رسانی به موقع خدمات و فعالیت های حقوق بشری در زندان ها یكی از لزوم هاست.
جهانگیر خاطرنشان كرد: ما در این زمینه نیازمند مستندسازی دقیق فعالیت ها و طرح ها هستیم، یكی از شیوه های مستند سازی تشكیل پرونده جامع خروجی برای زندانیان است و لازمه آن ها جمع آوری اطلاعات دقیق از وضعیت جسمانی، شخصیتی، مهارتی و اخلاقی زندانیان در بدو ورود و هنگام خروج است.
وی افزود: با داشتن این اطلاعات می توانیم ضمن ارزیابی برنامه های اصلاحی و تربیتی در حال اجرا در زندان ها نسبت به صدمه شناسی آنها و اصلاح روش ها اقدام نماییم. جهانگیر در بخش دیگری از سخنان خود خواهان فرهنگ سازی در جامعه برای پشتیبانی از زندانیان آزاد شده و جذب آن ها در مشاغل برای جلوگیری از بیكاری و پیشگیری از بازگشت مجدد بعضی از آنان به چرخه جرم شد. این مقام ارشد قضایی تراكم بالای جمعیتی در زندان مشهد و مشكلات زیرساختی در این زندان را دغدغه سازمان زندان ها خواند و اظهار داشت: این تراكم جمعیتی مشكلات متعددی را تولید نموده اما با این شرایط كارمندان این زندان با كار سخت و جهادی در اجرای سیاست های اصلاحی و تربیتی كوشا هستند. جهانگیر در انتها با تاكید مجدد بر حفظ حقوق شهروندی زندانیان و پشتیبانی از خانواده های زندانیان از اقدامات صورت گرفته در زندان مشهد قدردانی كرد.

1397/04/24
14:35:45
5.0 / 5
5534
تگهای خبر: جرم , خدمات , زندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت