بازرس كل استان قزوین:

اداره بازرسی قزوین ۶۶ میلیارد تومان حقوق دولت رابه خزانه برگرداند

اداره بازرسی قزوین ۶۶ میلیارد تومان حقوق دولت رابه خزانه برگرداند علم عدل: قزوین- بازرس كل استان قزوین اظهار داشت: با ورود كارشناسان بازرسی در معاملات دولتی در سال قبل یك هزارمیلیارد تومان معامله لغو و ۶۶ میلیارد تومان از بیت المال به خزانه بازگشت.


به گزارش علم عدل به نقل از مهر، عبدالله آقاعلیخانی عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان اظهارداشت: مهمترین وظیفه سازمان بازرسی نظارت بر تمامی دستگاههای دولتی است و فعالیتهای گسترده ای را تحت پوشش خود دارد. وی افزود: هیچ دستگاه دولتی خارج از شمول نظارت بازرسی نیست اما رویكرد ما پیشگیری از تخلف و عرضه مشاوره تخصصی در خیلی از امور است تا هیچ دستگاهی از مسیر قانونی خارج نشود. بازرس كل استان قزوین خاطرنشان كرد: برای این كه جرم و تخلف در دستگاههای اجرایی كمتر شود باید پیشگیری را جدی بگیریم و در این میان قانون مداری اهمیت زیادی دارد.
نظارت بخش خصوصی وظیفه ما نیست/ نظارتها بر دستگاههای دولتی است آقاعلیخانی یادآورشد: اختیارات ما در حوزه بخش خصوصی نیست و نظارت ما فقط در حوزه دستگاههایی است كه از بودجه عمومی و دولتی استفاده می نمایند. وی اظهارداشت: مبحث جرائم دولتی، شامل رشوه، اختلاس، تخلفات اداری و سوء جریاناتی كه به نارضایتی عمومی منجر شود در حیطه كار اداره بازرسی تعریف شده و انجام می گردد. بازرس كل استان قزوین افزود: هركز در كار اجرایی دخالت نمی نماییم و تنها نظارت جدی داریم تا كارها درست صورت گیرد. فعالیت در بازرسی كاملا تخصصی است آقاعلیخانی یادآورشد: بررسی پرونده ها در این اداره فوق تخصصی است كه برای نتیجه بخش بودن فعالیتها به همكاری مردم و همه نهادها نیازمندیم تا از بیت المال صیانت شود. وی اظهار داشت: اگر فعالیتها شفاف سازی شود و رسانه ها در انعكاس درست واقعیتها حرفه ای عمل كنند ضمن جلوگیری از شایعه در فضای مجازی از حریم افراد هم صیانت می گردد. آقاعلیخانی افزود: نشر اكاذیب و رواج شایعه گاهی می تواند سازمان بازرسی را به حاشیه برده و از اصل مبحث دور كند كه در این راستاذ رسانه ها می توانند با عمل به رسالت خود در این مسیر همراه اداره بازرسی استان باشند.
رسانه های در جلوگیری از تخلف و مبارزه با فساد نقش آفرین هستند بازرس كل استان قزوین یادآورشد: اعتقاد داریم كه رسانه های حرفه ای وكاربلد میتوانند در پیشگیری از تخلف بسیار موثر باشند و به بازرسی كمك كنند و ما بدون كمك خبرنگاران نمی توانیم در مبارزه با فساد موفق باشیم. وی اظهارداشت: براستی رسانه ها ركن چهارم دموكراسی هستند به شرط آنكه به وظایف مهم خود آشنا بوده و در انعكاس واقعیتها همت كنند و در راه شایعات، تحریف و تشویش اذهان عمومی گام برندارند. ۸۰۰ شكایت از دستگاههای دولتی آقاعلیخانی با اشاره به خدمات انجام شده در یك سال قبل اظهار داشت: بیش از ۸۰۰ شكایت از سازمانهای دولتی در سامانه بازرسی استان ثبت شده كه برخی در دست رسیدگی و برخی به نتیجه رسیده است. بازرسی كل استان قزوین افزود: بیشترین شكایت ها از دستگاههایی است كه مراجعات مردمی آنها زیاد است و در این رابطه شهرداری ها، دستگاههای زیرمجموعه استانداری، دانشگاهها، آموزش و پرورش و بانكها بیشترین شكایات را داشته اند.
اجرای ۲۱ برنامه بازرسی مستمر در قزوین وی بیان كرد: بازرسی های ما به صورت موردی، مستمر و فوق العاده است كه در سال قبل ۲۱ مورد بازرسی مستمر با استقرار بازرسان در ادارات صورت گرفت. آقاعلیخانی یادآورشد: اگر دولت الكترونیك توسعه یابد و رجوع مردم به ادارات كم شود خیلی از تخلف ها هم كاهش خواهد یافت. وی افزود: امسال هم ۲۲ مورد بازرسی مستمر پیش بینی شده و نظارت بر عملكرد مدیران بانكها، نحوه تسهیلات و وصول مطالبات، عملكرد شعب بیمه ای، شهرداری قزوین در حوزه اجرای دولت الكترونیك بررسی می گردد. بازرسی كل استان قزوین با اشاره به مهمترین فعالیتهای انجام شده در ادارات اظهار داشت: بررسی نظارت بر نحوه صیانت از زمینهای دولتی و منابع طبیعی، بررسی عملكرد جهاد كشاورزی، نحوه حفاظت از آثار تاریخی و فرهنگی، عملكرد كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، فعالیت كشتارگاهها، نظارت بر پروژه های عمرانی شهرداری، نحوه وصول مالیات و حفاظت از جنگل ها و مراتع و مشكلات منابع آبی و طرح های تفضیلی در دست بررسی و نظارت است. وی افزود: در سال قبل بیش از ۲۰۰ مورد پیشنهاد برای اصلاح امور به دستگاههای اجرایی داده شد و ۱۵۰ نفر از كاركنان دولت به مراجع قضایی معرفی و ۶۱ نفر هم در هیئت های رسیدگی كننده محكوم شدند. آقا علیخانی بیان كرد: جابجایی مدیران میانی، دو مورد انفصال از خدمت و چند مورد تخلف مالی در یك سال قبل از جانب اداره بازرسی استان قزوین صورت گرفته است.
نظارت بر ۱۶۱۷ معامله ثبت شده آقاعلیخانی در ادامه اظهار داشت: در سال قبل ۱۶۱۷ معامله دولتی شامل مناقصه و مزایده ثبت و نظارت شد كه ۱۰۳ معامله لغو و در ۸۰۵ مورد تذكر كارشناسی داده شد. یك هزار میلیارد تومان معامله در استان قزوین لغو شده است وی بیان كرد: در یك سال قبل با ورود بازرسان در معاملات دولتی بیش از یك هزار میلیارد تومان معامله دولتی كه مغایرت های قانونی داشته لغو شده است. آقاعلیخانی اظهار داشت: در سال قبل حجم معاملات دولتی استان بالغ بر ۲۸ هزار میلیارد تومان بود كه یك هزار میلیارد تومان آن را لغو كردیم. وی افزود: همینطور در مدت یادشده ۱۲ جلسه شورای دستگاههای نظارتی تشكیل و ۲۵ مصوبه آن اجرایی شد. بازگشت ۹۰۰ هكتار از اراضی ملی به دولت بازرس كل استان قزوین از بازگشت زمینهای ملی به دولت خبرداد و اظهارداشت: با ورود بازرسی به برخی تخلفات صورت گرفته در سال قبل خوشبختانه ۹۰۰ هكتار از اراضی ملی استان به دولت بازگردانده شد. وی افزود: همینطور با ورود بازرسان استان قزوین و نظارت تخصصی و قانونی درمعاملات توانستیم ۶۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از حقوق دولتی را به خزانه بازگردانیم.
بازرس كل استان قزوین یادآورشد: به نظر می آید هم قانون و هم فرآیندهای اداری باید اصلاح گردد تا برخی تخلف ها صورت نگیرد و در این میان نمایندگان مجلس باید همكاری بیشتری داشته باشند و این روند را اصلاح كنند. وی بیان كرد: تلفن ۱۳۶ به صورت شبانه روزی آماده دریافت پیشنهاد، دیدگاه، شكایت وموارد تخلف به اداره بازرسی استان قزوین است واز همه رسانه ها انتظار داریم برای جلوگیری از شایعه پراكنی در جامعه و صدمه رسیدن به آبرو و شخصیت مسئولان، به صورت تخصصی با موارد تخلف مشاهده شده برخورد كرده و با این اداره همكاری بیشتری داشته باشند. آقاعلیخانی همینطور از رسانه های گروهی خواست ضمن تولید امید در جامعه روحیه قانون مداری و احترام به قانون را در استان ترویج كرده و با فرهنگی سازی به كاهش جرم و تخلف در جامعه كمك كنند.

1397/04/09
20:50:57
5.0 / 5
5287
تگهای خبر: ثبت , جرم , دستگاه , شكایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت