وزیر دادگستری مطرح كرد:

رشد سه درصدی تعداد زندانیان

رشد سه درصدی تعداد زندانیان علم عدل: وزیر دادگستری در همایش سراسری هفته قوه قضائیه به تشریح عملكرد یك ساله دستگاه قضایی پرداخت.


به گزارش علم عدل به نقل از مهر، علیرضا آوایی در همایش قوه قضاییه در مورد عملكرد قوه قضاییه اظهار داشت: مفهوم متفاوت آمار یكتا و چرخشی پرونده ها باید روشن شود چون كه رسیدگی قضایی چند مرحله ای است.وی اضافه كرد: اگر در هر یك از مراحل رسیدگی یك فرایند به پرونده ها اضافه نماییم، آمار چرخشی به دست می آید. ازاین رو باید بگویم تعداد واقعی منازعات رسیدگی شده در محاكم برابر آمار یكتای پرونده ها است.

وزیر دادگستری با اشاره به رسیدگی ۱۶میلیون پرونده اظهار داشت: این آمار می تواند مبین آمار چرخشی باشد و آمار پرونده های یكتا كمتر از این رقم است.آوایی با انتقاد از خلط این دو مفهوم اظهار داشت: رسانه های بیگانه و داخلی اشتباهاتی را در برداشت از خلط دو مفهوم پرونده های یكتا و چرخشی دارند چون كه كل پرونده های یكتا كمتر از شش میلیون است.وزیر دادگستری با انتقاد از اینكه تحلیل های درستی در مورد پرونده های یكتا و جاری وجود ندارد، اظهار داشت: این دو باید تفكیك شود.وی اضافه كرد: نرخ رشد منازعه ۳/۴بوده است.وزیر دادگستری با اشاره به تعداد پرونده شورای حل اختلاف اظهار داشت: سال قبل با نرخ رشد ۳/۳درصدی تعداد این پرونده ها به بیش از سه میلیون رسیده است.وی در مورد وضعیت زندان ها اظهار داشت: تعدا زندانیان در سال ۹۵؛ ۲۱۷هزار نفر بوده است كه این میزان در سال قبل ۲۲۴ هزار بوده است. سال ۹۵ ورودی زندان ها ۴۱۸هزار و سال قبل ۴۹۰بوده است و تعداد زندانیان حاكی از رشد سه درصدی است.

1397/04/06
15:02:19
5.0 / 5
6027
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت