دادستان بندر ماهشهر خبر داد

كمك ۲ و نه دهم میلیارد ریالی به زندانیان ماهشهری و خانواده ها در سال ۹۶

كمك ۲ و نه دهم میلیارد ریالی به زندانیان ماهشهری و خانواده ها در سال ۹۶ علم عدل: بندر ماهشهر - دادستان عمومی و انقلاب بندر ماهشهر اظهار داشت: انجمن پشتیبانی از زندانیان این شهرستان سال قبل بیش از ۲.۹ میلیارد ریال به زندان، زندانیان و خانواده های آنان كمك كرده است.


به گزارش علم عدل به نقل از مهر، مهدی محمدی عصر امروز در جلسه مجمع عمومی انجمن پشتیبانی از زندانیان این شهرستان اظهار نمود: درآمد سال ۹۶ انجمن پشتیبانی از زندانیان بندر ماهشهر نزدیك به ۶۱۱ میلیون تومان بوده كه نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن حدود ۲۳ میلیون تومان افزایش داشته است.

وی اضافه كرد: در سال قبل بیش از دو میلیارد و ۳۴۰ میلیون ریال در قالب كمك مستمری، اجاره مسكن، نقدی، غیر نقدی، بهداشت و درمان، تحصیلی و آموزشی، ازدواج و جهیزیه به خانواده های زندانیان كمك شده است.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بندر ماهشهر بیان كرد: در همین راستا مبلغ ۲۷۳ میلیون و ۴۳۱ هزار ریال كمك به زندان در قالب ملزومات فرهنگی و هزینه پرداختی به زندان، مبلغ ۲۶۰ میلیون و ۹۴ هزار ریال كمك به زندانیان بی بضاعت در قالب بهداشت و درمان و دستمزد و خرید ملزومات مورد نیاز و آزادی زندانی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: مبلغ ۲۷ میلیون و ۹۵۰ هزار ریال هم به زندانیان آزاد شده شهرستان بندر ماهشهر كمك شده است.

محمدی خاطرنشان كرد: برگزاری كلاس های آموزشی مهارت های اساسی زندگی برای خانواده های زندانیان در طول سال، برگزاری دوره آموزشی ۱۶ ساعته با مبحث مهارت های اخلاقی همسران زندانیان و پیشگیری طلاق برای تعداد ۵۳ خانواده بخش دیگری از عملكرد انجمن پشتیبانی از زندانیان شهرستان بندر ماهشهر بوده است.

دادستان عمومی و انقلاب بندر ماهشهر اظهار نمود: تلاش داریم رویكرد انجمن را به سمت اشتغال مولد ببریم، با تولید اشتغال پایدار میزان قابل توجهی از جرائم كاهش پیدا خواهد نمود.

وی اضافه كرد: تعداد مجرمان بالفطره بسیار اندك است و اگر برای زندانیان تولید شغل نماییم میزان قابل توجهی از بزهكاری ها و جرائم كاسته می شود.

محمدی با اشاره به اینكه بخش عمده ای از جرائم ناشی از حاشیه نشینی است، افزود: هر چند اقدامات و عملكرد شركت های پتروشیمی در جهت تولید اشتغال و ایفای مسئولیت های اجتماعی قابل تقدیر است اما یكی از تبعات وجود و فعالیت آنها افزایش حاشیه نشینی است.

دادستان عمومی و انقلاب بندر ماهشهر متذكر شد: بر این اساس از شركت های پتروشیمی انتظار می رود در بحث جرم زدایی با نهادهای متولی همكاری و مساعدت بیشتری داشته باشند.

وی اظهار داشت: جا دارد از خیران نیكوكار همچون فرماندار، سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و شركت های تابع، شركت های پتروشیمی رازی، مارون، امیر كبیر، عملیات غیر صنعتی، شهردار و شورای شهر بندر ماهشهر و شهر چمران، كمیته امداد امام خمینی، اداره بهزیستی و هلال احمر بندر ماهشهر تقدیر و تشكر كنم.

1397/02/24
13:58:24
5.0 / 5
5113
تگهای خبر: جرم , دادستان , زندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت