شاهدان عینی حادثه پاسداران؛

مغز شهدای ناجا كف خیابان ریخته بود، پلیس سلاح گرم نداشت

مغز شهدای ناجا كف خیابان ریخته بود، پلیس سلاح گرم نداشت علم عدل: شاهدان حادثه پاسداران با تاكید بر اینكه نیروی انتظامی به هیچ وجه از سلاح استفاده نكرده است، اظهار داشت: ما حتی سِپَر هم برای دفاع از خود نداشتیم.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، با عنایت به اعلام نماینده حقوقی ناجا در خصوص اینكه نیروی انتظامی شاهدان عینی از ماجرا دارد، قاضی محمدی كشكولی از دو نفر از شاهدان حادثه پاسداران خواست با رعایت قانون و سوگند در محضر خدا، حقیقت ماجرا را بیان كنند.
گروهبان محمدحسین زارع یكی از پرسنل ناجا و از شاهدین ماجرا، بعد از حضور در جایگاه، خطاب به قاضی محمدی كشكولی اظهار داشت: پیش از اینكه نزدیك اتوبوس برویم، آنها به قصد كُشت با كوكتل مولوتف می خواستند ما را آتش بزنند و حتی آن را به سمت ما هم پرتاب كردند؛ به صورتی كه بعضی از نیروهای ما دچار صدمه شدند.
وی با اشاره به اینكه ما برای پراكنده كردن آشوبگران رفته بودیم، اظهار داشت: حدود ۵۰-۴۰ نفر بودند و ما برای پراكنده كردن آنها به داخل كوچه رفتیم كه دیدیم اتوبوسی در حال آمدن است؛ راه را باز كردیم اما وقتی به ما رسید، سرعتش را زیاد كرد و من هم به سمت دیگری از خیابان پرت شدم.
شاهد ماجرای پاسداران در مورد نحوه به شهادت رسیدن مأموران ناجا هم توضیح داد: من خود دیدم كه شهید امامی، یك نفر را به سمت دیگری انداخت كه او صدمه نبیند؛ شهید بایرامی هم در سمت دیگری بود و فریاد می زد كه مردم كنار بروند و بعد همین آقای ثلاث از روی آنها رد شد.
مغز شهدای ناجا كف خیابان ریخته بود
گروهبان زارع با اشاره به اینكه مغز شهدای ناجا كف خیابان ریخته بود، اظهار داشت: اتوبوس طوری از روی بعضی از شهدا رد شده بود كه سر آنها متلاشی شده بود.
وی در پاسخ به این سئوال قاضی در خصوص اینكه چطور راننده اتوبوس بازداشت شد، اظهار داشت: وی در ترافیك گیر افتاد و بازداشت شد؛ من حدود ۲۰۰ متر از مكان بازداشت وی فاصله داشتم.
زارع در پاسخ به سئوال دیگر قاضی در خصوص اینكه پس از برخورد اتوبوس، آیا كسی به سمت آن تیراندازی كرد، اظهار داشت: هیچ كدام از ما سلاح گرم نداشتیم.
شاهد ماجرای پاسداران در پاسخ به این سئوال قاضی در خصوص اینكه جای گلوله در شیشه های اتوبوس است، اظهار داشت: ما سلاح گرم نداشتیم.
قاضی پرسید؛ آیا به چشم خود، راننده اتوبوس را دیدید كه زارعی پاسخ داد: بله او ابتدا آهسته حركت می كرد، بطوریكه ما فكر می كردیم یگان ویژه نیرو آورده است؛ اما بعد از آن سرعت گرفت.
ابوالفضل علیزاده از دیگر پرسنل ناجا و شاهدان ماجرا در مورد جزئیات حادثه خیابان پاسداران اظهار داشت: به محض رسیدن ما به مكان، آشوبگران خیابان را بسته بودند، فرمانده دستور داد آنها را متفرق كنید. اتوبوس از روبرو به سمت ما آمد و چون سرعت كمی داشت، بچه ها راه را برای او باز كردند.
وی اضافه كرد: به سمت چپ و سپس به سمت راست حركت كرد و نخستین نفر، سرباز علمدار بود كه زیر گرفت.
علیزاده خاطرنشان كرد: شهید امامی هم بین اتوبوس و ماشین گیر كرد و سرش زیر اتوبوس ماند.
این شاهد ماجرا با اشاره به اینكه ظاهر صورت های شهدا معلوم نبود، تصریح كرد: ما از روی اِتیكت ها فهمیدیم كه از بچه های ناجا هستند؛ ما سلاح گرم و سلاح سرد نداشتیم و حتی سپر هم برای دفاع از خود نداشتیم.

1397/01/02
11:28:53
5.0 / 5
5328
تگهای خبر: بازداشت , قاضی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت