سخنگوی قوه قضائیه:

صدور حكم پرونده اسیدپاشی اصفهان، اتهامات مشایی مختلف است

صدور حكم پرونده اسیدپاشی اصفهان، اتهامات مشایی مختلف است علم عدل: اصفهان - سخنگوی قوه قضائیه اظهار داشت: رحیم مشایی اتهامات متعددی دارد و بر این اساس روز گذشته دستگیر شده و تحقیق در این زمینه ادامه دارد.



به گزارش علم عدل به نقل از مهر، غلامحسین محسنی اژه ای پیش از ظهر یك شنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش كه نظر شما در ارتباط با جریان سازی هایی از سوی آقای احمدی نژاد و دیگر افراد همراه چیست، تصریح كرد: بخشی از این جریان سازی ها همراهی با دشمن است، ما به نیت آن كاری نداریم اما عمل آنها با شیطان بزرگ و اسرائیل یكی است و قصد تخریب قوه قضائیه را دارند تا نتوانند با فساد مبارزه كند.
وی اضافه كرد: قائله دیماه را مردم مشاهده نمودند، اگر قوه قضائیه و سیستم اطلاعاتی كشورمان قوی نبود و مردم همراهی نمی كردند چالش بزرگی برای كشور تولید می شد.
افرادی كه قانون را بر نمی تابند مصداق صریح دیكتاتور هستند
سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به اینكه افرادی كه قانون را بر نمی تابند مصداق صریح دیكتاتور هستند، اظهار داشت: پرونده آقای بقایی با حضور وكیل، طی ماه ها تحقیق و در دادگاه بدوی رسیدگی شده است و تمام دفاعیات و مدارك لازم عرضه و سپس حكم صادر گردیده است.
وی افزود: بعد از تشكیل دادگاه تجدید نظر و عرضه فرجه های مختلف حكم نهایی پرونده صادر گردیده است.
محسنی اژه ای در ارتباط با مشكل كشاورزان اصفهان و برخورد با آنها هم اظهار داشت: كوتاهی هایی در حوزه توزیع آب انجام شده است و مشكلاتی هم در ارتباط با مدیریت آب در بخش های مختلف وجود دارد كه باید با برنامه ریزی هایی رفع گردد.
وی ادامه داد: مردم شرق اصفهان همگی متدین و از خانواده های شهدا هستند و اجازه نمی دهند افرادی میان صفوف آنها وارد شده و از اعتراض به حق آنها سوءاستفاده كنند و یا رسانه های بیگانه از این نمد كلاهی برای خود ببافند.
سخنگوی قوه قضائیه خاطرنشان كرد: امیدواریم كشاورزان صبر و حوصله كنند تا پیام خویش را به شكل منطقی به گوش مردم برسانند و از طریق های قانونی مبحث را دنبال كنند كه در حال اقدام در این ارتباط هم هستیم.
نیروی انتظامی كشاورزان را اغتشاشگر نمی داند
وی با اشاره به اینكه من به شخصه خیلی از این كشاورزان را می شناسم كه خون دل می خورند تا دشمن سوءاستفاده ای نكند، اضافه كرد: نیروی انتظامی هم آنها را اغتشاشگر نمی داند اما نباید برخلاف قانون دست به كار تخریبی بزنند، هم اكنون هم فردی از كشاورزان در بازداشت به سر نمی برد.
محسنی اژه ای در پاسخ به این سوال كه آیا حكمی در ارتباط با پرونده اسیدپاشی اصفهان صادر گردیده است، تصریح كرد: هنوز فردی در این ارتباط دستگیر و شناسایی نشده است اما حق افرادی كه مصدوم شدند نباید از میان برود.
وی افزود: بر این اساس حكم پرداخت دیه به این افراد داده شد و دیه آنها تا زمان شناسایی مقصر از بیت المال پرداخت خواهد شد.
سخنگوی قوه قضائیه در ارتباط با دستگیری شیرازی بیان داشت: در قرآن كریم آمده است كه جرم فتنه بالاتر از قتل است، امروز از مهم ترین فتنه ها اختلاف انگیزی میان فرق مختلف همچون شیعه و اهل سنت است كه از خواسته های دشمنان و همچون مصادیقی است كه انگلیسی ها سالهاست به شكل خاص آن را دنبال می كنند.
وی افزود: البته دادگاه ویژه روحانیت در ارتباط با این فرد وارد عمل شده است و بر این اساس از جزئیات اطلاع نداشته و قانونا هم اجازه بیان مطلبی در این ارتباط را ندارم.
محسنی اژه ای در ارتباط با پرونده دخترانی كه در برابر حجاب ایستادند، اظهار داشت: این افراد یا فریب خورده و یا عامل دشمن هستند كه در حال بررسی مبحث هستیم و دادگاهی هم در ارتباط با جرم علنی آنها صادر می گردد.
وی در ارتباط با افراد دوتابعیتی اظهار داشت: وزارت كشور می گوید هیچ مدیر دو تابعیتی نداریم كه این امر در حال بررسی است.
فرد دوتابعیتی علی الظاهر نمی تواند مشاور هم باشد
سخنگوی قوه قضائیه اظهار داشت: همینطور اگر فردی دو تابعیتی اموال غیرمنقول داشته باشد این اموال توسط مرجع ذی صلاح فروخته، هزینه فروش كسر و مابقی به وی بازگردانده می گردد.
وی افزود: فرد دو تابعیتی نمی تواند مدیر باشد و علی الظاهر نمی تواند مشاور وزیر، رئیس جمهور، مسئول در بانك مركزی یا هر نهادی باشد كه در این ارتباط خلاء قانونی هم داریم كه باید رفع گردد.
رحیم مشایی با عنایت به اتهامات متعددی دستگیر شده است
محسنی اژه ای در پاسخ به سوال خبرنگار مهر، در ارتباط با دلیل اصلی بازداشت اسفندیار رحیم مشایی در روز گذشته و اتهاماتی كه به ایشان وارد است، اظهار داشت: ایشان اتهامات متعددی داشته است و بر این اساس روز گذشته دستگیر شده است.
وی با اشاره به اینكه تنها یك دلیل در ارتباط با بازداشت رحیم مشایی مطرح نیست، اظهار داشت: الان نمی توان اتهامات وی راعرض كنم و مطابق قانون تا زمانی كه حكم صادر و قطعی نشده از بیان این موارد معذور هستم.
سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به اینكه رحیم مشایی تحت بازداشت قرار گرفته است، اظهار داشت: برخی اتهامات وی آشكار و برخی موارد اتهامی منتسب و نیازمند تحقیقات لازم است.

1396/12/29
16:35:06
5.0 / 5
5948
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت