رئیس دادگاه انقلاب به مهر خبر داد؛

تعیین وقت برخی پرونده های اغتشاشات دی ماه، رسیدگی تا آخر سال

تعیین وقت برخی پرونده های اغتشاشات دی ماه، رسیدگی تا آخر سال علم عدل: رئیس دادگاه انقلاب، از تعیین وقت رسیدگی به پرونده متهمان اغتشاشات دی ماه اطلاع داد.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، دی ماه امسال بود كه با بهانه نوسانات اقتصادی، آتش اعتراض ها در شهرهای مختلف به پا شد. اعتراض هایی كه رنگ خون گرفت و با هدایت لیدر های خارجی و داخلی، در یك هفته گسترده شد. به دنبال این ناآرامی ها، بعضی از اغتشاش گران كه اقدام به تخریب اموال عمومی و آتش زدن آنها و تولید بی نظمی در خیابان های شهرهای مختلف كرده بودند، دستگیر و به دستگاه قضایی معرفی گشتند.
جعفری دولت آبادی، دادستان تهران بعد از بازداشت تعدادی از اغتشاش گران مرتبط با علت اغتشاشات اظهار داشت: نارضایتی ها، مشكلات اقتصادی و معیشتی و صدمه های اجتماعی، بعنوان بستر و زمینه ساز آشوب ها بر تجمعات اعتراضی اثرگذار بوده است، با این حال، توجیهی برای آشوب های اخیر نیست و بنابراین در تبیین علل شكل گیری این حوادث، باید به انتشار فراخوان ها در فضای مجازی و موج سواری آمریكا، گروهك ها و عوامل ضد انقلاب بر حوادث توجه كرد. پیش از حادثه مشهد هم برخی عوامل ضد انقلاب با استفاده از فضای مجازی تحركاتی در تهران انجام داده بودند كه با هوشیاری پلیس و برخی نهادهای امنیتی خنثی شد.
تعیین تكلیف متهمان بر مبنای سوابق
دادستان تهران سپس در بازدید از محل نگهداری بازداشت شدگان اغتشاشات دی ماه از سرپرست دادسرای مقدس خواست با بررسی سوابق متهمان و تسریع در انجام تحقیقات مقدماتی، نسبت به تعیین تكلیف متهمان اقدام نماید.
وی در ۳۰ دی ماه از صدور ۵۴ فقره كیفرخواست برای متهمان آشوب های اخیر اطلاع داد و اظهار داشت: تعداد بازداشتی ها به كمتر از ۲۰ نفر رسیده كه طی هفته جاری در مورد آن ها اتخاذ تصمیم خواهد شد.
رسیدگی به پرونده ها در دو دادگاه
غلامحسین اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد آخرین وضعیت پرونده اغتشاشات اخیر، اظهار داشت: مواردی كه به دادگاه آمده به شعبه ارجاع شده و تعدادی از كیفرخواست ها بعنوان اقدام ضد امنیت ملی صادر و به شعب دادگاه انقلاب ارجاع شده است.
وی اضافه كرد: برای بعضی از پرونده ها بعنوان اختلال در نظام و تخریب اموال عمومی كیفرخواست صادر و به دادگاه كیفری ارجاع شده است.
رسیدگی به برخی پرونده ها تا آخر سال
حجت الاسلام غضنفر آبادی، رئیس دادگاه عمومی و انقلاب تهران هم در گفتگو با خبرنگار مهر، از تعیین وقت پرونده های در رابطه با اغتشاشات اخیر اطلاع داد و اظهار داشت: بعضی از این پرونده ها تعیین وقت شده است.
وی اضافه كرد: دادگاه بعضی از این پرونده ها تا آخر سال برگزار و پرونده رسیدگی می گردد.

1396/12/17
20:42:59
5.0 / 5
5436
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت