حق الوكاله ها در قوه قضائیه بررسی می شوند

حق الوكاله ها در قوه قضائیه بررسی می شوند به گزارش علم عدل نایب رئیس كانون وكلا از بررسی حق الزحمه وكالت در قوه قضائیه اطلاع داد و اظهار داشت: مقرر است مصوبه نهایی پس از تصویب مراجع ذیربط نهایی شود.علیرضا آذربایجانی، نایب رئیس هیأت مدیره كانون وكلا در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد بررسی حق الوكاله ها اظهار داشت: مقوله حق الزحمه تابع قوانین است بااین حال درحال حاضر از ماه گذشته كارگروهی در قوه قضائیه برای همین مسئله تشكیل شده است.
وی اضافه كرد: در این كارگروه از كانون وكلا برای بررسی حق الزحمه ها و حق الوكاله ها هم دعوت شده است. این كارگروه در حال تدوین مقررات جدید مربوط به حق الزحمه است و مقرر است مصوبه نهایی پس از تصویب مراجع ذیربط، نهایی شود.
این قاضی سابق دادگستری در ادامه در مورد آخرین وضعیت لایحه جامع وكالت، اظهار داشت: این لایحه یكبار تدوین كامل و به كمیسیون قضایی ارجاع شد. كمیسیون در بررسی خودش به این نتیجه رسید كه لایحه جامع بایگانی شود.
آذربایجانی اضافه كرد: بر مبنای آیین نامه داخلی مجلس اگر هیئت رئیسه درخواست طرح مجدد نكند لایحه بایگانی می گردد و با عنایت به عدم اعتراض این بایگانی انجام شده است. اما كانون برای تدوین لایحه جدید را به شكل خلاصه آماده كرده و به مجلس عرضه می دهد.
 

1396/10/16
18:32:29
5.0 / 5
6172
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت