دادستان كل كشور:

ریشه اغتشاشات اخیر در سیا و موساد است

ریشه اغتشاشات اخیر در سیا و موساد است علم عدل: دادستان كل كشور با اشاره به اغتشاشات اخیر در كشور اظهار داشت: دم خروس آشكار و مشخص شده كه ریشه این جریانات در سیا و موساد است كه این اغتشاشات را هدایت كردند.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان كل كشور با تاكید بر برخورد قاطع دستگاه قضا با اغتشاشگران روزهای اخیر اظهار نمود: شان و جایگاه مردم عزیز ما بالاتر از این است كه بخواهیم مطالبات به حق و قانونی آن ها را با این اغتشاشات پیوند دهیم و باید این موضوعات را از هم جدا كرد.
وی با اشاره به اینكه ردپای جریانات ضد انقلاب در این اغتشاشات كاملا مشخص است، بیان داشت: پشت پرده این آشوب ها و اغتشاشات دشمنان قسم خورده ای هستند كه از ابتدای انقلاب تا به امروز ضربه های فراوانی از نظام خورده اند و در هر مقطعی هم تصریح داشتند كه می خواهند از ملت بزرگ ایران و از انقلاب و این كشور انتقام بگیرند، ازاین رو مردم عزیز ما بطور قطع و مسلما بصیرت لازم را دارند و تحلیل صحیحی خواهند داشت و می دانند كه این جریان، یك جریانی است كه كاملا ریشه در خارج دارد و دشمنان توطئه می كنند.
دادستان كل كشور خاطرنشان كرد: دشمنان با دلارهایی كه عربستان سعودی هزینه كرده و تصریح داشتند كه باید آشوب را به داخل ایران بكشانیم و بنابراین امروز درصدد انتقام از ضربه هایی كه خوردند، هستند؛ اما مردم عزیز ما بطور قطع اجازه نخواهند داد كه ضربه دشمن كینه توزی كه چهار دهه به دنبال انتقام است، بخواهد اثرگذار باشد.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری با اشاره به اهمیت امنیت جامعه آن را بزرگترین سرمایه هر كشور دانست و اضافه كرد: هر نوع كار اقتصادی و فعالیتی كه به نفع جامعه است اگر بخواهیم در همه عرصه ها و بخش ها انجام دهیم، مستلزم داشتن امنیت است و مردم عزیز ما در بعضی از شهرهایی كه شاهد جریانات و اغتشاشات بودند می دانند و می بینند كه ناامنی چقدر برای مردم ناگوار است، ازاین رو با تلاش مسئولان و در صحنه بودن مردم، باید امنیت از هر جهت مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به اینكه حضور مردم در صحنه و هوشیاری آن ها در تولید و گسترش امنیت نقش مهم و اثرگذاری دارد، اظهار داشت: مردم باید بدانند كه تولید امنیت بدون حضور آن ها در صحنه امكان ندارد.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری تصریح كرد: عناصر اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی بطور قطع و مسلما با حضور مردم می توانند امنیت مورد نیاز را تامین كنند.
دادستان كل كشور اضافه كرد: انتظار این است كه مردم عزیز ما و آن ملتی كه این انقلاب را به وجود آورده و همیشه هم در طول این قریب به چهل سال در صحنه بوده و هست، خودشان در تولید و گسترش امنیت، همكاری و هم افزایی لازم را با مسئولان امنیتی، انتظامی و قضایی داشته باشند.
مردم اطلاعات را به مسئولان امنیتی بدهند
وی ادامه داد: هر فرد ایرانی وقتی می بیند یك چنین حوادثی در حال رخ دادن است باید اطلاعات مورد نیاز را به مسئولان امنیتی بدهد و در نخستین فرصت مسائل را در مورد هر حادثه ای كه در نطفه دارد منعقد می گردد در اختیارمسئولان اطلاعاتی و امنیتی و انتظامی قرار دهند كه این اقدام در پیشگیری بسیار موثر است.
دادستان كل كشور تصریح كرد: از جانب دیگر اگر حادثه ای در بیرون صورت گرفت مردم باید خودشان را بعنوان یك چشم و عین دیده و اطلاعات لازم را در اختیار مسئولان تولید امنیت قرار دهند.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری اظهار نمود: وقتی چنین حوادثی اتفاق می افتد، به هرحال عده ای درصحنه اغتشاشگرانی هستند كه به جان مردم، مال مردم و اموال عمومی هیچ ترحمی ندارند.
وی اضافه كرد: در طول این چند روز حوادثی كه رخ داد نشان داد كه این ها جز تولید ناامنی و اغتشاش هیچ هدفی ندارند و باید بدانند كه دستگاه های امنیتی و قضایی شوخی با كسی ندارند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری به كسانی كه در جامعه ناامنی تولید می كنند اخطار داد كه به صورت قاطع با آن ها برخورد خواهد شد.
وی ادامه داد: دادستان ها در سراسر كشور به صورت شبانه روز در صحنه حضور داشته و مراقبت های لازم را انجام می دهند، با دستگاه های امنیتی و انتظامی همكاری لازم را خواهند داشت و ما از آن ها انتظار داریم همانگونه كه تابحال هم چنین بوده، بیش از گذشته مراقبت های لازم را داشته باشند.
دادستان كل كشور اضافه كرد: پرونده هایی كه تشكیل می گردد به دادگاه خواهد رفت و طبق مقررات قانونی رسیدگی خواهد شد؛ اما آشوبگران و عوامل پشت پرده ان ها باید بدانند كه نه دستگاه قضایی و نه دستگاه امنیتی و نه دستگاه اطلاعاتی در ارتباط با این مسئله كوتاه نخواهند آمد.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری با تاكید بر اینكه این حوادث برای ما یك اخطار است، بیان داشت: مسئولان در هر رده ای اعم از اجرایی، قضایی و تقنینی باید بیشتر به مردم توجه نمایند و واقعا این مردم هستند كه سرمایه گزاری نموده، هزینه پرداختند و شهدای فراوانی تقدیم نمودند تا نظام روی كار آمده است.
وی با اشاره به اینكه مطالبات به حق مردم در حد مقدورات و امكانات حتما باید برآورده شود، اظهار داشت: مسئولان هم مطمئنا در این راستا حركتشان را تسریع خواهند بخشید و كوچكترین كوتاهی در انجام وظیفه، خیانت به مردم. اسلام، انقلاب و خون شهدا است.
دادستان كل كشور ابراز امیدواری كرد كه این حركت ها تبلوری باشد برای همه مسئولان كه مراقبت بیشتری كرده، به وظایف و تكالیفشان بیشتر اهتمام داشته باشند.
وی با تاكید بر اینكه مردم عزیز هیچ نگرانی نداشته باشند و دستگاه های امنیتی، انتظامی و قضایی پای كار هستند، اظهار داشت: البته همانطور كه تاكید كردم با همكاری و هم افزایی خود مردم این اتفاق صورت خواهد گرفت.
بازداشت شدگان دو دسته اند
وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه آماری از تعداد دستگیرشدگان دارید یا خیر؟ اظهار داشت: دستگیرشدگان دو دسته هستند، یك عده كسانی هستند كه در صحنه دستگیر می شدند كه خیلی عوامل اصلی و اثرگذار در اغتشاشات نبودند و فریب برخی تبلیغات را خورده اند كه با تذكری كه داده می گردد چنانچه مرتكب جرمی نشده باشند بطور قطع برخورد قضایی آنچنان با آن ها نخواهد شد.
دادستان كل كشور خاطرنشان كرد: اما آن هایی كه مرتكب جرم می شوند و اقدام به تخریب می كنند و صدمه به مردم می رسانند بطور قطع دستگاه قضایی و امنیتی اطلاعاتی با آن ها برخورد شدید خواهد نمود.
وی با اشاره به اینكه كاملا دم خروس اشكار و مشخص شده كه ریشه این جریانات در سیا و موساد است كه این اغتشاشات را هدایت كردند، اظهار داشت: یك مشت لاشخوری كه به دنبال این بودند كه یك حوادثی اتفاق افتد تا آن ها بتوانند از این لاشه تعفن اغتشاش استفاده كنند كه البته خوشبختانه دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی ما كاملا اطلاعات لازم را در اختیار دارند.

وی مرتبط با فضای مجازی و لزوم ساماندهی آن هم اظهار داشت: مردم عزیز ما باید بدانند كه رها بودن فضای مجازی و در اختیار بودن این فضا در دست دشمن، برای همه عرصه های زندگی ما مضر است همانگونه كه در این جریانات اخیر دیده شد كه این ها چه شرارت هایی دارند و به هیچ چیز ترحم نمی كنند، بنابراین تصور نشود كه مسولان به دنبال این هستند كه این فناوری روز از مردم سلب شود بلكه بایستی نظارت و كنترل شود.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری اضافه كرد: مردم دیدند كه اگر فضا باز باشد این ها چه كارهایی می كنند و رسما در فضای مجازی به كار بردن و ساختن اسلحه و مواد آتش زا را به مردم آموزش دادند و كارهایی كردند كه با هیچ عقل و منطقی سازش ندارد.

دادستان كل كشور تصریح كرد: اگر چنانچه از سال های قبل در اجرای فرمایش مقام معظم رهبری شبكه های ملی خودمان را راه اندازی و تقویت كرده بودیم، امروز نیازمند این نبودیم كه با استفاده از شبكه های خارجی كه اطلاعات را به خارج از كشور منتقل می كنند، استفاده نماییم.
وی در انتها خطاب به مردم عزیز كشورمان خاطرنشان كرد: مردم باید بدانند كه رها بودن این فضا به ضرر كشور و خانواده ها است و باید ساماندهی شود و اینكه برخی تبلیغ می كنند كه با استفاده از پیام رسان های داخلی اطلاعات رصد می گردد همه شایعاتی است كه دشمن بوجود آورده و بطور قطع حریم خصوصی افراد از هر گونه تعرضی به لحاظ موازین شرعی و قانونی مصون است.

1396/10/14
20:22:07
5.0 / 5
6022
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت