دادستان كل كشور خطاب به جمعی از بسیجیان دستگاه قضایی:

روحیه بسیجی و انقلابی را در قوه قضاییه توسعه دهید

روحیه بسیجی و انقلابی را در قوه قضاییه توسعه دهید علم عدل: دادستان كل كشور خواهان تقویت روحیه بسیجی و انقلابی در دستگاه قضایی شد و اظهار داشت: باید با تلاش و همت بسیجی وار، روز به روز به قوه قضاییه صد در صد انقلابی نزدیك شویم.


به گزارش علم عدل به نقل از روابط عمومی دادستانی كل كشور، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری دادستان كل كشور بامداد امروز در نشست معاونان عقیدتی سیاسی و جمعی از فرماندهان بسیج قوه قضاییه با تبریك میلاد حضرت مسیح( ع) وتبریك ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی، به نقش و جایگاه ولی فقیه در نظام اسلامی و ضرورت ولایت پذیری محض از ولی ققیه اشاره نمود و اظهار داشت: هر كسی باید در هر مقام و جایگاهی كه هست یك ملاك و معیار حركت برای خودش داشته باشد تا بتواند با تاكید بر وی در مسیرهای سخت و دشوار زندگی از خطر انحراف و لغزیدن رها و دور شود. دادستان كل كشور با اشاره به برخی آیات و روایات مربوط به جایگاه امامت و ولایت در اسلام تصریح كرد: خداوند تكمیل دین را توام با پذیرش ولایت دانسته است و در واقع اسلام منهای ولایت كامل نیست و دین اسلام، این نعمت الهی، وقتی كامل می گردد و باعث كمال می گردد كه با ولایت پذیری همراه باشد. منتظری با تاكید بر اینكه البته تبعیت از ولایت فقیه تنها به حرف و گفتار نیست و در عمل باید تبلور یابد، به حدیثی از امام صادق ( ع ) درباره خصوصیت های یك شیعه واقعی هم اشاره نمود و اظهار داشت: كسی كه مدعی تبعیت از ولایت فقیه است و ولی فقیه را رشحه ای از رشحات امام معصوم می داند باید همواره به شاخص ها و خصوصیت های یك پیرو واقعی و یك بسیجی تابع ولی فقیه كه در كلام حصرت امام و مقام معظم رهبری بر آن تاكید گردیده است توجه جدی و همیشگی داشته باشد. وی تبعیت از ولی فقیه را دارای زیربنا و حجت شرعی دانست و اظهار داشت: مهمترین خصوصیت بسیج و بسیجی همین تبعیت محض از ولی فقیه است. این مقام قضایی با تاكید بر ضرورت توجه جدی به تقویت روحیه بسیجی و انقلابی در دستگاه قضایی كه خواسته مهم مقام معظم رهبری است اظهار داشت: صادقانه و واقع بینانه اگر بخواهیم نگاه نماییم باید بگوییم كه قوه قضاییه هنوز با صدر درصد انقلابی بودن فاصله دارد و كسی كه باید این روحیه را در دستگاه قضایی تقویت و به آن كمك نماید نیروی خالص بسیجی است؛ چون كه صد در صد انقلابی بودن تاكید و خواسته مقام معظم رهبری از دستگاه قضایی است كه در باره هیچ نهاد دیگری از جانب ایشان به این صراحت مطرح نشده است، بنابر این این مورد برای ما حجت است. دادستان كل كشور خاطرنشان كرد: قاضی و كارمند انقلابی هیچگاه خویش را در معرض لغزش و خطا و دریافت رشوه، سفارش و سفارش قرار نمی دهد و همواره با قاطعیت در مقابل آن می ایستد. منتظری با طرح این پرسش كه چقدر توانسته ایم روحیه بسیجی را در دستگاه قضایی و جامعه گسترش دهیم، اظهار نمود: باید ببینیم چه مسیری را باید برویم و چه برنامه ای را اجرا نماییم كه چهره دستگاه قضایی چهره مطلوب تری باشد و بتوانیم در مقابل این همه هجمه و توطئه ای كه علیه دستگاه قضایی می گردد تا چهره قوه قضاییه را نامطلوب جلوه دهند، چهره خوبی از این دستگاه را به جامعه نشان دهیم. دادستان كل كشور در ادامه به برخی هجمه ها و سخنان علیه دستگاه قضایی از جانب برخی افراد كه امروز نقش اپوزوسیون را دارند اشاره نمود و اضافه كرد: كسانی با بزرگ بینی و دروغ های مخرب قصد دارند به دستگاه قضایی ضربه وارد كنند.
عده ای هم ماموریت دارند دستگاه های منصوب رهبری را بكوبند. وی تصریح كرد: شما ببینید رسانه های بیگانه چقدر دستگاه های منصوب رهبری را می كوبند و انواع و اقسام دروغ ها و تهمت ها را به این دستگاه ها همچون قوه قضاییه نسبت می دهند؟منتظری اظهار داشت: البته نمی گوییم در قوه قضاییه و دستگاه های دیگری كه منصوب رهبری هستند اشكال و ضعف نیست اما ببینید كه چگونه این دستگاه ها را سیبل كرده و آماج حملات خود قرار داده اند. دادستان كل كشور در انتها تصریح كرد: در چنین شرایطی وظیفه شما بسیجیان بسیار سنگین است و باید تلاش كنید هرچه قدر می توانید مجموعه دستگاه قضایی را به سمت انقلابی بودن سوق و روحیه بسیجی را توسعه دهید.

1396/10/05
19:28:21
5.0 / 5
5463
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت