نامه نگاری دادستان تهران با هیات رئیسه مجلس

هیات نظارت بر رفتار نمایندگان انتشار اخبار کذب از طرف خضریان را بررسی کند

هیات نظارت بر رفتار نمایندگان انتشار اخبار کذب از طرف خضریان را بررسی کند به گزارش علم عدل، مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام نمود: علی خضریان نماینده مردم تهران امروز با عدول از ادعای کذب دیروزش در خصوص متواری بودن یک محکوم اقتصادی مطالب غیر دقیق دیگری بیان نمود.به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام نمود:

«علی خضریان نماینده مردم تهران در مجلس که روز گذشته در رابطه فراری بودن یک محکوم اقتصادی که در زندان است مطالبی خلاف واقع مطرح کرده بود امروز با عدول از ماجرای متواری بودن فرد یاد شده مطالب غیر دقیق دیگری هم در ادامه بیان کرد.

روز گذشته پس از طرح برخی ادعاها از طرف علی خضریان، روابط عمومی دادستانی عمومی و انقلاب تهران با صدور اطلاعیه ای، متواری بودن شبنم نعمت زاده را تکذیب و اعلام نمود: این محکوم اقتصادی اکنون در زندان اوین است و خبر متواری بودن وی کذب محض است.

پس از صدور اطلاعیه روابط عمومی دادستانی تهران باردیگر علی خضریان در مصاحبه دیگری که امروز منتشر گردید ضمن پس گرفتن ادعای خلاف واقع قبلی خود، اظهارات روز گذشته اش را تغییر داد و با عدول از ماجرای متواری بودن فرد یاد شده اظهار داشت: انتظار داریم با توجه به این که جرم خانم نعمت زاده جنبه عمومی داشته اسناد مرخصی رفتن و بازگشت به زندان نامبرده و مدت زمانی را که مجموعا در زندان بوده است، منتشر شود تا افکار عمومی خودشان قضاوت کنند.

این درحالی است که وی هنوز بابت خبر کذب متواری بودن نعمت زاده هیچ سند قابل اعتنایی ارائه نکرده است.

لازم به ذکر است؛ طبق ماده ۵۲۰ ایین دادرسی کیفری محکومان می توانند در صورت رعایت ضوابط زندان بعد از سپردن تامین مناسب ماهانه حداکثر ۳ روز از مرخصی برخوردار شوند که شبنم نعمت زاده نیز بیش از این از حق مرخصی قانونی خود استفاده نکرده است و بابت مدت زمان غیبت غیرقانونی ضمن جلب و بازداشت از طرف دادستانی تهران، در همان مقطع زمانی، مقابل وی اعلام جرم جدید شد که درحال رسیدگی است.

طرح ادعاهای خلاف واقع و بدون سند از طرف خضریان به اینجا ختم نشد و وی در مصاحبه امروز خود با استناد به جلسه دادگاهی که در آبان ماه برگزار شده ادعاهایی را به نقل از وکیل نعمت زاده و قاضی مطرح می کند؛ که بررسی ها نشان میدهد این مساله هم غیر دقیق می باشد و موارد مطرح شده حقیقت ندارد.

در پی طرح ادعاهای کذب انجام شده از طرف این نماینده مجلس، دادستانی تهران طی نامه ای به هیات رئیسه مجلس خواهان این شد که هیات نظارت بر نمایندگان اعلام نماید ایا اعلام خبر کذب متواری بودن یک محکوم اقتصادی جزو وظایف نمایندگی خضریان بوده است یا خیر؟

گفتنی است، قبل از این در امتداد حفظ و ارتقای امنیت روانی جامعه، افراد مختلفی برای ارائه توضیحات و مستندات به مرجع قضایی احضار شده اند.

محمود صادقی، پروانه سلحشور، صادق زیباکلام، آذر منصوری و برخی دیگر از نمایندگان مجلس و همین طور چهره های مشهور همچون افرادی هستند که در ارتباط با ادعاهای خود در رسانه ها و فضای مجازی جهت ارائه مستندات به دادستانی احضار شدند و برای آنها پرونده قضایی تشکیل شد.

همچنین همزمان با نزدیک شدن به زمان برگزاری رقابت های انتخاباتی برخی افراد جهت مطرح شدن و کسب رای می کوشند از شیوه های جعلی و متقلبانه به مسموم کردن فضای کشور روی بیاورند که در همین راستا جلسات ستاد پیش گیری از جرائم انتخاباتی در دادستانی کل کشور درحال برگزاری است.

در همین زمینه روز گذشته رییس قوه قضاییه خطاب به اعضای ستاد پیش گیری از جرائم انتخاباتی اصرار کرد توجه داشته باشید که موضوعی که دنبال میکنید حواشی زیادی بدنبال دارد و چنانچه در قبال آن، تمهیدات پیشگیرانه اتخاذ نشود، با پرونده های زیادی در این خصوص مواجه می شویم.»

منبع:

1402/08/24
15:43:45
5.0 / 5
104
تگهای خبر: اسناد , بازداشت , پرونده , جرم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت