در حاشیه اجلاس اتحادیه آمبودزمان های اوراسیا انجام شد

رایزنی رییس سازمان بازرسی با رییس دیوان عالی و وزیر دادگستری روسیه

رایزنی رییس سازمان بازرسی با رییس دیوان عالی و وزیر دادگستری روسیه به گزارش علم عدل، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در دیدار با رئیس دیوان عالی روسیه، بر توسعه همکاری بین نهادهای قضایی و ناظران حسن اجرای امور دو کشور تاکید نمود.


به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، ذبیح الله خدائیان رییس سازمان بازرسی کل کشور که برای اجلاس اتحادیه آمبودزمان های اوراسیا به مسکو سفر کرده است، در ادامه رایزنی های فشرده، با همراهی کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه و منصور آقامحمدی معاون همکاریهای بین المللی سازمان بازرسی کل کشور با ویچسلاو لبدوف رییس دیوان عالی روسیه دیدار و گفت و گو کرد.
رییس سازمان بازرسی کل کشور در این دیدار با اشاره به استقلال قوای سه گانه در جمهوری اسلامی ایران، وظایف نهادهای نظارتی همچون سازمان بازرسی کل کشور را تبیین کرد.
رییس دیوان عالی روسیه نیز در این ملاقات، از توسعه بیش از پیش مناسبات قضایی بین ایران و روسیه ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: با افزایش همکاری دستگاه های قضایی و مجری عدالت بین ایران و روسیه، می توان با تروریسم، قاچاق و جرائم اقتصادی به شکل موثری مقابله نمود.
وی اشاره کرد: قوانین کارآمد و از همه مهمتر نظارت بر حسن اجرای قوانین بهترین پشتوانه برای توسعه روابط همه جانبه دو کشور است.
رییس سازمان بازرسی کل کشور همین طور با کنستانتین چویچنکو وزیر دادگستری روسیه دیدار و گفت و گو کرد.
در این دیدار که کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران، منصور آقامحمدی معاون همکاریهای بین المللی سازمان بازرسی و اعضای هیات های دو کشور حضور داشتند، طرفین بر ضرورت تقویت همکاریهای ایران و روسیه در زمینه قضایی و مقابله با فساد و جرائم اقتصادی تاکید نمودند.
رییس سازمان بازرسی کل کشور ضمن سخنرانی در مراسم شروع به کار هفتمین اجلاس اتحادیه آمبودزمان های اوراسیا، به عنوان نهادهای مدافع حقوق شهروندی و ناظر بر حسن اجرای قوانین در کشورهای عضو، با ایگور کراسنوف، دادستان کل فدراسیون روسیه و نیز مقامات قضایی کشورهای شرکت کننده در اجلاس اتحادیه آمبودزمان های اوراسیا جداگانه دیدار نمود.




منبع:

1401/08/29
15:19:35
5.0 / 5
94
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت