عضو هیات عالی نظارت سازمان اموال تملیكی:

اصلاح قانون جمع آوری و فروش اموال تملیکی در دستور کار است

اصلاح قانون جمع آوری و فروش اموال تملیکی در دستور کار است علم عدل: البرز با حضور نماینده قوه قضائیه و عضو هیات عالی نظارت سازمان جمع آوری و فروش اموال، وضعیت انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در استان البرز مورد بررسی قرار گرفت.به گزارش علم عدل به نقل از دادگستری البرز، در نشستی که با حضور نماینده قوه قضائیه و عضو هیات عالی نظارت سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی و هیئت همراه در دادگستری کل استان البرز انجام شد وضعیت انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در استان البرز مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه که در محل دادگستری و با حضور رییس کل دادگستری استان و دادستان عمومی و انقلاب کرج و تعدادی از مدیران دستگاه های مرتبط انجام شد رییس کل دادگستری استان البرز با اشاره به نامگذاری سالهای اخیر با مضامین اقتصادی توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی، اظهار داشت: همانطور که بارها توسط ایشان تصریح شده این نامگذاری ها نباید فقط در حد شعار باقی بماند و اقدامات عملی برای تحقق این شعارها توسط همه دستگاهها باید صورت گیرد.

حسین فاضلی هریکندی با اعلان اینکه یکی از الزامات تحقق شعارهای اقتصادی، مبارزه با قاچاق است اشاره کرد: قاچاق، حیات صنایع و واحدهای تولیدی داخلی را هدف قرار داده و مبارزه با این جریان برای پشتیبانی از تولید داخلی و تحقق شعار سال لازم است و برای تحقق مبارزه با قاچاق نیز نقش سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی به عنوان متولی تعیین تکلیف اموال قاچاق بسیار حائز اهمیت می باشد.

وی با اشاره به ورود مسئله محور رییس قوه قضائیه در موضوعات مختلف همچون ساماندهی انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی، متذکر شد: با ورود رییس دستگاه قضا در حوزه انبارهای تملیکی، نهضتی در حوزه ساماندهی این انبارها شکل گرفت و موجب تعیین تکلیف اموال مردم و کالاهای در معرض فساد شد.

رئیس ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی استان البرز با اشاره به وضعیت نامناسب اموال موجود در انبارهای تملیکی استان تا پیش از دستور رییس قوه قضائیه، بیان کرد: با ورود دادگستری کل استان البرز در امتداد اجرای دستورات رییس قوه قضائیه حالا بیشتر اقلام و کالاهای موجود تعیین تکلیف شده اند، ضمن این که باتوجه به مشکلات مربوط به مالکیت انبارهای استان، لازم است تا سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی هرچه زودتر نسبت به رفع آن اقدام نماید.

تشکیل کمیته ویژه برای پیگیری و رصد انبارهای اموال تملیکی البرز

فاضلی هریکندی از تشکیل کمیته ای ویژه برای پیگیری و رصد انبارهای اموال تملیکی استان آگاهی داد و اظهار داشت: این کمیته در ستاد پیگیری اقتصاد مقاومتی استان مصوبات جلسات در رابطه با تعیین تکلیف انبارها و مشکلات و موانع را پیگیری خواهدنمود.

در این جلسه عباس پوریانی نماینده قوه قضائیه و عضو هیات عالی نظارت سازمان اموال تملیکی با تقدیر از اقدامات دادگستری کل استان البرز در حوزه ساماندهی انبارهای تملیکی از روند رو به رشد تعیین تکلیف اموال قدردانی نمود.

وی در ادامه با اشاره به این که برمبنای قانون تمامی کالاهایی که توسط ارگان های مسئول به عنوان قاچاق کشف می شود باید تحویل سازمان اموال تملیکی گردد، متذکر شد: قانون، مجراهایی را برای تعیین تکلیف کالاهای متروکه در انبارها تعیین کرده است ولی به سبب رسوب کالاها برای سالهای متمادی در انبارها، قوه قضائیه ورود کرد.

اصلاح قانون جمع آوری و فروش اموال تملیکی

عضو هیات عالی نظارت سازمان اموال تملیکی با اعلان اینکه متاسفانه کوتاهی های مدیران و دستگاه های متولی در رسوب کالاها نقش داشت و موجبات خسارت به اموال دولت و مردم شده بود، اظهار داشت: مشکلات ساختاری و قوانین متروک از دیگر علل شرایط پیش آمده است؛ اصلاح قانون جمع آوری و فروش اموال تملیکی در نشست سران سه قوه مورد تایید و تاکید قرار گرفته و اقدامات برای این منظور به سرعت با بهره گیری از نظر کارشناسان در حال انجام می باشد تا سریعا لایحه آن ارائه شود.

وی ایجاد هیئتی در استانها به ریاست رییس کل دادگستری استان در پیش نویس قانون جدید را یکی از مفاد این اصلاحیه بیان کرد و اضافه کرد: در این قانون اختیارات متناسبی به استانها در تعیین تکلیف اموال داده شده است.

پوریانی در ادامه بر حل مشکلات انبارهای اموال تملیکی استان البرز همچون تامین برق، حل مشکلات ایمنی و اطفای حریق اصرار کرد.منبع:

1401/08/23
11:28:41
5.0 / 5
142
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت