دادستان تهران در بازدید از زندان قزل حصار

زندانیان با سابقه جرایم خشن ارفاق نمی گیرند

زندانیان با سابقه جرایم خشن ارفاق نمی گیرند علم عدل: دادستان تهران به همراه تیم 112 نفره متشکل از معاونان و قضات دادسراهای نواحی مختلف تهران، با حضور در زندان قزل حصار ضمن بازدید از این محل، به درخواست و مشکلات مددجویان رسیدگی کرد.


به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، بامداد امروز (پنجشنبه) علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب تهران به همراه تیمی از معاونان و قضات دادسراهای نواحی تهران از زندان قزل حصار بازدید کرد.
دادستان تهران در ابتدای بازدید خود با حضور در بندهای مختلف زندان قزل حصار و انجام دیدار چهره به چهره با مددجویان، بعد از دریافت مشکلات و درخواست های زندانیان، دستور رسیدگی سریع موارد را صادر کرد.
صالحی در ادامه این بازدید با حضور در آشپزخانه و همین طور نانوایی زندان قزل حصار و بر حفظ کیفیت اقلام غذایی اصرار کرد.
دادستان تهران با حضور در کارگاه اشتغال زندانیان زندان قزل حصار از نزدیک با افرادی که در این بخش مشغول به کار بودند نیز دیدار نمود و در این رابطه برخی از مددجویان درخواست های خودرا مطرح نمودند.
صالحی در آخر بازدید خود با برگزاری میز خدمت در محل حسینیه زندان قزل حصار مشکلات و درخواست های مددجویان را مورد بررسی قرار داد و در این رابطه نیز دستورات مختلفی برای مساعدت با زندانیان و بهره مندی آنها از ارفاقات قانونی، صادر کرد.
علی صالحی دادستان تهران درباره ی جزئییات بازدید تیم قضایی دادستانی تهران از زندان قزل حصار، بیان کرد: هدف از این بازدید در پی اجرای سیاست های ابلاغی دادستان کل کشور برای رسیدگی به امور زندانیان است.
وی با اشاره به اینکه «این بازدید بصورت چهره به چهره و ملاقات حضوری با مددجویان انجام شد»، اظهار داشت: ۱۱۲ نفر از همکارانم هم در بندها حضور پیدا کردند و هم اینکه با حضور در حسینیه این زندان و با برگزاری میز خدمت بصورت چهره به چهره مددجویان را مورد ارشاد قرار داده و با ارائه مشاوره و دریافت مشکلات شان، به امورات این افراد رسیدگی می کنند.
دادستان تهران اشاره کرد: در بازدید امروز؛ تسهیلات و ارفاقاتی که به سبب قانون می توان برای مددجویان اعمال شود را به آنها اعطا کردیم.
وی با اشاره به بحث نظارت بر زندان ها، اظهار داشت: باتوجه به اقدامات سازمان زندان های استان تهران، امکانات مناسب و مطلوبی برای خدمات دهی به زندانیان مهیا شده است که جا دارد در این خصوص از مسئولان سازمان زندان های استان تهران تشکر و قدردانی کنم.
صالحی با اشاره به اینکه «ارفاقات و تسهیلات قانونی که برای زندانیان اعمال می شود مختص جرایم کم اهمیت، است»، اظهار نمود: ارفاقات و تسهیلاتی که به زندانیان ارائه می دهیم به هیچ عنوان برای جرایم خاص همچون جرایم خشن، سارقان مسلح، سارقان سابقه دار، سارقان بعنف، زورگیرها، آدم ربایان و اراذل و اوباش در نظر گرفته نخواهد شد.
وی اضافه کرد: امنیت مردم برای ما اهمیت ویژه ای دارد و به هیچ عنوان برای مجرمانی که امنیت جامعه را خدشه دار می کنند، ارفاق و تسهیلاتی قائل نخواهیم شد بلکه دستگاه قضایی با این افراد قاطع تر و بصورت ویژه برخورد خواهدنمود.
دادستان تهران بیان کرد: برخورد قاطع با برهم زنندگان امنیت، هم در زمان صدور حکم در دادگاه ها و هم در زمان اجرای حکم توسط همکارانم در دادسراها در حال انجام می باشد.
وی با اشاره به دستورالعمل و سیاست های رییس قوه قضاییه در خصوص کاهش جمعیت کیفری، اظهار داشت: در امتداد این سیاست، در جلساتی با عنوان کاهش جمعیت کیفری و با حضور معاون دادستان کل کشور تمام شاخصه های مربوط به کاهش جمعیت کیفری شامل نحوه صدور قرارها، ارفاقات قانونی و … مورد بررسی قرار می گیرد و در ادامه نیز مصوبات مطلوبی برای اجرای این سیاست نهایی می شود.
منبع:

1401/05/29
10:47:07
5.0 / 5
296
تگهای خبر: ابلاغ , جرم , حكم , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت